www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Colinde


hihi
 Share

Recommended Posts

colindele, traditional vorbind se canta fara nici un instrumnt.e practic muzica corala.so no i cant help u.dar cred ca e destul de simplu.da-mi un colind ..pe care-l vrei tu si -ti scot io armonia dak ti-e greu

Link to comment
Share on other sites

colindele, traditional vorbind se canta fara nici un instrumnt.e practic muzica corala.so no i cant help u.dar cred ca e destul de simplu.da-mi un colind ..pe care-l vrei tu si -ti scot io armonia dak ti-e greu

ce vorbesti...stefan hrusca are un cd cu codinde cantate pe chitara

Link to comment
Share on other sites

colindele, traditional vorbind se canta fara nici un instrumnt.e practic muzica corala.so no i cant help u.dar cred ca e destul de simplu.da-mi un colind ..pe care-l vrei tu si -ti scot io armonia dak ti-e greu

 

pe "traditional vorbind" pica accentul :)

Edited by dyster skog
Link to comment
Share on other sites

http://www.eugenkarban.de/rom/ghitara/nojsmenu.htm <- daca nici aici nu gasesti destule colinde si chestii pe acorduri io-mi iau gatu :) Cauta caietul de cantece pe site! E undeva in jos!!! Gasesti de vreo 2 ori mai multe cantece. E un pdf de vreo 300 de pagini :). Deci tre sa gasesti!

thanx, o sa ma uit pe ele cand am timp :(

 

@ sadus: profa m-a rugat sa ii "tin ritmu" cu chitara. nu am colinde pe acasa, si nici nu am chef sa stau sa downloadez de pe net hrusca si dastia :)

Edited by hihi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Guest iMPETiG0

imi poate face cineva o armonie pt chitara clasica la colinda asta? sunt si eu in cam aceeasi situatie cu hihi; ma roaga profa sa "acompaniez" "corul" :) ma rog la mine e vb de profa de chimie of all people

 

la_betleem.gp5

Link to comment
Share on other sites

de ce promiti lucruri pe care nu le poti indeplini? Ideea e urmatoare: cand o sa canti cu colegii tai, nu ei se vor lua dupa tine ci tu dupa ei, tu ii acompaniezi pe ei. Deci trebuie sa`ti adaptezi armonia pentru tonalitatea lor. Armonia colindelor, in general, e simpla, maxim 4 acorduri. Uita`te un pic pe cercul cvintelor si joaca'te cu acordurile si o sa reusesti tu singur sa scoti niste armonii.

Link to comment
Share on other sites

Guest Milupas
imi poate face cineva o armonie pt chitara clasica la colinda asta? sunt si eu in cam aceeasi situatie cu hihi; ma roaga profa sa "acompaniez" "corul" :) ma rog la mine e vb de profa de chimie of all people

 

la_betleem.gp5

Si eu as vrea. Va rog frumos daca poate careva sa ma ajute :)  asa de sarbatori :)

Multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

Dacã tot vorbiți de colindele de pe pagina mea...numai pentru cei interesați:

 

O nouã versiune a culegerii "Colinde, cântece de Crãciun ºi de iarnã" (Versiunea 0.99) a fost pusã la download.

Atenție este cardware. Dacã iți place ºi o foloseºti trebuie sã îmi trimiți o carte poºtalã. :)

 

Adãugitã ºi bibilitã, eu zic cã aratã de-a dreptul bine. Se meritã o încercare...

Bunã pentru zilele astea la colindat...

 

Deci la http://www.eugenkarban.de/rom/chitara/index.php

 

Un Crãciun fericit tuturor. Eugen

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.