www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

pentru incepatori, fara bani si fara mari pretentii


malex
 Share

Recommended Posts

... am gasit in cutia postala un pliant de la Carrefour in care surpriza:

set chitara electrica + amplif la 4.300.000 lei (marca Delson - o fi chinezarie, da' nu conteaza :) )

 

In poza: Chitara e copie Stratocaster - finish natur cu pickguard, doze si hardware negru (arata bine!)

 

Ampliful e un cub de 20W, din descriere reiesind ca are: volum, basi, medii, inalte, distorsiune (o fi gain?:) ) si iesire pe casti.

 

Deci pentru un incepator, cu bani putini si fara mari pretentii eu zic ca e beton.

 

 

Pentru toti ceilalti, recomand un Marlin by Hohner SL500G :):(

 

 

PS Cica oferta Carrefour e valabila pana-n 14.11.2005. Dati-i viteza!!!!!

Edited by malex
Link to comment
Share on other sites

Delson e o marca vanduta exclusiv in franta(carrefour - franta , v-ati prins). Google it . Ma tenta sa cumpar un set prin primavara dar mi-a trecut repede. Nu stiu cat de bune sunt dar la banii astia e bine ca iti da ceva care miroase a nou. Daca lemnul din care e facuta chitara e lemn veritabil si nu placaj atunci e un + fata de behringer.

Link to comment
Share on other sites

... am gasit in cutia postala un pliant de la Carrefour in care surpriza:

set chitara electrica + amplif la 4.300.000 lei (marca Delson - o fi chinezarie, da' nu conteaza :) )

 

In poza: Chitara e copie Stratocaster - finish natur cu pickguard, doze si hardware negru (arata bine!)

 

Ampliful e un cub de 20W, din descriere reiesind ca are: volum, basi, medii, inalte, distorsiune (o fi gain?:) ) si iesire pe casti.

 

Deci pentru un incepator, cu bani putini si fara mari pretentii eu zic ca e beton.

Pentru toti ceilalti, recomand un Marlin by Hohner SL500G :):(

PS Cica oferta Carrefour e valabila pana-n 14.11.2005. Dati-i viteza!!!!!

Tot de la Delson si in Carrefour Militari am pus mana pe o clapa, cu clape de pian, deci mari, cu 5 octave, am cantat pe ea si suna surprinzator de bine la pretul care il are ... mai are si 100 de tonuri destul de reusite, si ritmuri, midi in/out ... la un pret de 7.000.000 tot la oferta ... daca aveam 200 de euro o cumparam! Forma era de pian electric sa zic asa .. mai greu de pus pe scena, dar de studiu acasa .. super. Era si una cu 7 octave, gen pian pe la vreo 20.000.000 lei vechi ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

TB TM, Hora Iris e mai bunca ca ragaliile alea de mii de ori. am pus si eu mana pe un kit behrninger si am ras ca un nebun cand am vazut ce penibila e chitara aia. tragi usor de brat si nu mai ai nevoie de Floyd Rose. Am avut si o hora iris foarte demult (o vezi in avatar) si pot spune ca era de 10 ori mai buna.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

TB TM, Hora Iris e mai bunca ca ragaliile alea de mii de ori. am pus si eu mana pe un kit behrninger si am ras ca un nebun cand am vazut ce penibila e chitara aia. tragi usor de brat si nu mai ai nevoie de Floyd Rose. Am avut si o hora iris foarte demult (o vezi in avatar) si pot spune ca era de 10 ori mai buna.

reghin mai bun decat behringer? ...ma indoiesc :)

Link to comment
Share on other sites

Inca n-a cumparat-o nimeni? :o

Ma intereseaza daca e ceva de capul ei.(vreau sa bag firezul in ea:) )

ma uit io maine,ca duminica am cantare la fest,la Buzau,si trebe ceva sa imi fac fetishul,pentru mica mea perversitate de a sparge chitari :):):)B):( (sunt permanent in cautare de lopeti ieftine)

daca e ceva de capul ei si pot canta pe ea,vand ampul la 1,5 milioane,anyone?

sa stiti ca behringer nu e buna nici de spart ;)

Link to comment
Share on other sites

dupa doua saptamani de isterizat personalul de la carrefour ploiesti , am avut ocazia sa incerc pachetul Delson.

CEL PUTIN LA PLOIESTI IN CARREFOUR TE LASA SA INCERCI INTRUMENTELE.

IN PRINCIPIU TOATE LANTURILE DE SMK-URI AU POLITICI UNITARE PE TERITORIUL TARII.

 

pret. 430 ron

lemn arin body

Exterm de usoara- aveam senzatia ca tin o jucarie in mana.

Pachetul contine chitara, cube, pedala overdrive, husa.

Griful mediocru da' comod, suficient de subtire pentru solo, mecanismele nu pareau rele, ramane de vazut cum se comporta dupa ce tragi un pic de corzi.

Sound curatel , dar lipsit de personalitate.Nu bazaieli enervante, nu zgomote nedorite, nu microfonii neprevazute.

sutain -kuku, agresivitate- kuku

Overdrive pe statie, activat prin pedala, nu rau, dar banal -fara stralucire.

Ramane de asemenea de vazut cum se comporta in timp combinatia lemn de esenta moale (arin) la bodycu structura rigida a grifului.

CUBE DOUA INTRARI LOW&HIGH, OVERDRIVE, IESIRI CD& CASCA

 

UNA PESTE ALTA LA 430 RON, NU PREA STIU CE POTI LUA NOU IN ROMANIA.

CRED CA PENTRU STUDIU, REPETITII, SAU INCEPATORI UN ASEMENEA PACHET E EXTREM DE BINE VENIT

 

PS

NU SUNT PROFESIONIST , ASA CA TOT CEEA CE AM DESCRIS MAI SUS, REPREZINTA O IMPRESIE PERSONALA SI SUBIECTIVA VERSUS PACHETUL DELSON.

ORICUM IN PUTINUL TIMP DE FRECAT CHITARA INTR-UN CARREFOUR PLIN OCHI DE CONCETATENI VENITI SA ISI UMPLE COSURILE SI BURTILE, ATAT AM PUTUT SA VAD SI SA AUD

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.