www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Grp


GrP
 Share

Recommended Posts

Hello, everybody!

In acest topic voi posta inregistrarile mele...voi incepe cu doua cover-uri(defapt numa solo-uri, nu piese intregi)...

In viitor am sa inregistrez si piese compuse de mine...

Pana atunci, enjoy:

 

Iron Maiden - Fear Of The Dark Solo

 

Metallica - Fade To Black Solo

Edited by GrP
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Revin cu cateva filmari de la balul bobocilor de acum doi ani de la fostul meu liceu(Scoala Nationala de Gaz, Medias), unde am cantat 4 piese impreuna cu niste prieteni. Formatia noastra se numea Nightfall.

 

Joan Osborne - One Of Us

 

Compact - Fata Din Vis

 

Ben E. King - Stand By Me

 

System Of A Down - Lonely Day

 

Imi cer scuze pentru eventualele greseli, eram totusi destul de incepatori(cantam impreuna de o luna, iar eu n-aveam nici doi ani de chitara in spate :) ). Plus ca microfonul meu a fost dat putin tare(faceam vocea a doua).

 

Atasez piesele, precum si cele doua solo-uri de mai sus si in format mp3.

Iron_Maiden___Fear_Of_The_Dark_Solo.mp3Metallica___Fade_To_Black_Solo.mp3Joan_Osborne___One_Of_Us.mp3Compact___Fata_Din_Vis.mp3Ben_E__King___Stand_By_Me.mp3System_Of_A_Down___Lonely_Day.mp3

Link to comment
Share on other sites

Ce tare! Imi amintec si eu cum cantam la balul bobocilor dar noi eram super suparati incepeam cu Doom Metal si terminam cu Guns sau Compact :)

 

Eh...daca as canta ceva metal la balul bobocilor, nu cred ca as iesi de acolo in viata.

Si anul asta sper sa cant la balul de la fostul liceu...tot piese de genu acela(nu imi permit altceva, nu ca nu as vrea). Voi pune video-uri dupa bal(daca va fi sa cant) :).

Edited by GrP
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Am reusit si eu in sfarsit sa pun filmarile cu eyeSEEred de la festivalul Maximum Rock Suport Pentru Underground din noiembrie ce s-a tinut la Cluj in Irish & Music Pub.

Deoarece bassistul lor nu a putut sa ajunga la concert, m-am oferit eu sa cant la bass... e prima data cand cant la bass intr-o formatie(eu personal nu am bass, si nici nu prea am de la cine sa imprumut unul pe termen mai lung, nici ocazia sa cant prea des..:)). Am avut termen de 2 zile sa invat piesele(5 la numar), pentru ca baietii erau plecati in Germania, iar eu am fost in Cluj la faculta. Ne-am intalnit joi seara si vineri(inainte de concert) pentru repetitii. Eh..greselile nu au lipsit nici ele, dar a iesit destul de ok. Sper sa va placa(si sper ca le-a placut si celor ce au fost prezenti).

Enjoy:

 

 

Rock on! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.