www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

O Innebunit Lumea


Dicu
 Share

Recommended Posts

Vrea sa spuna ca o innebunit lumea dupa el. Nu vezi (sub avatar) ca eu am intrat in fan club? Oricum tipul e simpatic, canta bine, dar nu am gasit nici o informatie pe net despre el. Daca stie cineva ceva ... postati. :)

Link to comment
Share on other sites

Mitica Chirita asta ar trebui invitat pe forum. :)

 

 

Mai tare ca Malmsteen frate! ;)

Wow, beton, ce sa zic.... se vede ca baiatu' si-a studiat gamele si arpegiile etc., dar chestia e crasa, felul in care le arunca acolo, E VARZA CON CARNE ! Ca sa nu ziceti ca am fost rau, sau ipocrit, eu recunosc primul ca (cel putin ca tehnica), omu' ma impacheteaza :) . Da' totusi nenisorule, muzica, am invatat eu la vremea mea (in mare parte si datorita Scolii de Muzica), nu se rezuma doar la "cirnatzi", no matter how impressive... cit despre comparatia cu Malmsteen, EXCUSE ME?!? Acusi se implinesc 20 de ani de cind l-am vazut prima oara pe Yngwe, and guitar hasn't been the same since :) ... chiar daca a fost si el acuzat de diverse, totusi nu se poate compara din punct de vedere stilistic, conceptual, etc..! (bine, chiar ce zic eu aici?, ca sint doua lumi diferite, sorry)

Cel mai misto e insa baiatu' ala in tricou cu burta, care kibitzeaza pe acolo, in extaz... super .. :(

Mor de curiozitate ce vor comenta niste tovarasi de nadejde, gen Karpi sau Saxoo,.... man, I can't wait, ma duc deja sa iau preventiv o pastila anti-ris, just in case... B)

Link to comment
Share on other sites

Paco de Lucia frate! :)

 

Tipul "le are" cu instrumentul. Cum de n-am auzit de el pana acum?

fuck that man...paco de lucia e un zeu...si e un zeu inca de prin anii 70...chiar ma mir ca nu stiai de el...check out Meeting of the Spirits si Friday Night in San Francisco daca le gasesti (concerte) sa vezi acolo care-i treaba :)

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn

:) JOS PALARIA! Tehnica cat incape si cu asta am spus tot. LAUTAR IN TOATA REGULA! Si sa mai aud pe ala care foloseste cuvantul "lautar" ca un pe un cuvant josnic. :)

 

MITICA RULZZZ! (Si nu glumesc!)

Link to comment
Share on other sites

E Ok baiatul are de toate un singur lucru negativ, tot ce face suna lautareste dar la WorldMusic bate pe multi din ce am tot vazut pe MUZZA .

 

Cei cu "MODURI" ....ADUNAREA ....acest baiat canta modal ...sunt si greseli dar foarte putine fata de cat a cantat/improvizat .

 

Daca ar canta ceva mai cursiv ar fi mult mai bine .

 

Eu am intalnit chitaristi din acestia mai multi chiar am cantat cu unul la nunti si la birturi dupa ce el a trecut la orga .Sa nu va spun ca intr-o luna s-a perfectionat la orga cu acompaniat repertoriul de petrecere so joc .peste 4 luni batea la fund multi organisti cu vechime ..si a trecut la orga chiar in perioada de "rumbe" unde avea de "umblat" cu basul la mana stanga si nu la "es tam" simplu cu acordurile C/F/D/G / toata noaptea .

 

 

Al doilea video cu copilasul langa pomul de iarna este tot acelasi chitarist ? asta suna mult mai legat si mai bine , tapingul mai bine-l sarea dar restul e OK.

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.