www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

AVETI TRUPA?


michel2233
 Share

Recommended Posts

Deschid topicul acesta fiindca aproape nu mai pot sa tin pasul cu numarul trupelor active de pe forum ... vrem sa stim si noi in ce trupa cantati, ce nume au colegii vostri de trupa, la ce instrumente canta, cati ani de experienta aveti, ce stil abordati ... in ce oras activati ... un mic C.V. sa zic asa.

 

VREM SA VA CUNOASTEM MAI BINE!

Link to comment
Share on other sites

Hai ca subscriu primul: :)

 

Trupa mea se cheama Blind Spirits, cantam un soi de hard rock cu influente progressive, in mare masura datorate tobarului nostru.Suntem din bucuresti, si implinim 2 ani pe 23 decembrie.Perioada in care in mare parte am avut mai multa pauza decat activitate din diferite motive.Insa acum ne-am pus pe treaba.

 

Trupa este alcatuita din 5 membrii:

 

Cristi - Lead Guitar

Razvan - Rhythm Guitar

Bogdan - Bas

Bogdan a.k.a Natas - Tobe

Seba - Voce

 

+ o mica piesa pe care am inregistrat-o anul trecut mai la demo quality :) nu aruncati cu pietre ca vocea e cam din prima.. :)

Blind_Spirits___Traveler_in_time__old_.mp3

Edited by Elethan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ca o completare la mesajul lui Michel.

 

Daca aveti o trupa si vreti sa o faceti cunoscuta, RGC.ro va ofera spatiu + subdomeniu *GRATUIT* <numetrupa>.rgc.ro(fara bannere si limitari de prost gust)

 

Pentru detalii va rog sa ma contactati pe mail : cosu arond rgc punct ro

Amendament: Eligibilitatea este stabilita de echipa RGC.ro

Edited by Cosu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

DodieZ

 

pt info: www.dodiez.tk

 

apropo(ca inca nu e pus la news pe site, pt ca ieri am aflat ) pe 1 decembrie sustinem un concert in clubul Fire, alaturi de o trupa straina The hurt process( o puteti urmari pe tvKlumea la rockada), sid e protets urban din cta.mai multe info intr-un topik dedicat ca momentul potrivit.

 

 

membrii si biografia trupei si celelalte informatii sunt pe site.

Link to comment
Share on other sites

trupa - Serafic

componenti:

vlad - bass si voce

theo - chitara

adina - clape

jon - tobe

 

cat despre cv...suntem din cta, cantam de vreo 8 luni in forumla asta, cam 7-8 concerte la activ (urmeaza acum pe 2 unu in club phoenix - constanta)...melodii nu avem inca inregistrate (decat video la 2 dintre concerte), avem 9 melodii proprii si...cam atat despre noi.

poze:

post-87-1130692496_thumb.jpg

post-87-1130692730_thumb.jpg

post-87-1130692834_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

trupa - Pandrea

 

componenta:

normalu - vocea principala, niste fluier, acordeon, percutie

demoNU - tobe, niste percutie, voce

eu - chitari, bas, niste voce, percutie, pian etc

 

scurt istoric:

'Leo Pandrea Band' s-a format intr-o noapte acum 2 ani cand, sub influenta Spiritului Pandrea , cei trei de mai sus au compus si inregistrat primul album, Leo se intoarce Barbat, epopeea plina de peripetii cercetasului Leo Pandrea (personaj real). In iarna urmatoare a urmat al 2lea album, Nu Calariti cu Skonxu, alt album conceptual, o fabula avandu-l ca personaj principal pe Babuin. In vara 2004 am schimbat numele trupei, scurtandu-l in Pandrea, si am scos al 3-lea album, primul neconceptual, care a marcat o revenire la radacinile de mioritic metal care ne-au consacrat. 2005 a fost un alt an plin de realizari, incepand cu Best Of-ul lansat in aprilie, concertul din iunie alaturi de nume sonore ca ACa/DiCa si Coae pe Zacusca (recitalul Pandrea va aparea curand pe suport divx :)), si lansarea recenta a mult-asteptatului nou album, Institutia Suprema, care propulseaza muzica Pandrea pe noi culmi ale virtuozitatii si mirobolantului.

Mai multe detalii in linkurile din semnatura mea.

 

O ultima nota:

Pandrea e o trupa aparte. E o trupa nascuta din pretenie, este muzica facuta de noi pentru noi, fara nici o implicatie comerciala. De aceea o oferim gratis oricui vrea s-o auda.

Iar daca cuiva nu-i place ceva din muzica noastra, e din cauza ca n-are Spiritul Pandrea

Edited by prowler
Link to comment
Share on other sites

nume: Black Magic

gen abordat: Heavy Metal, Hard gen Judas Priest, Dio, Sabbath

componenta: John (voce) Radu (chitara) Mihai (chitara) Mishu (tobe) Dimi (bass).

 

Noi cantam ce ne place, nu ce se cauta. Chiar nu ma intereseaza daca acest gen este considerat "mort". Eu cant ceea ce imi place (la fel ca si ceilalti membrii din trupa :) ).

 

Concerte inca nu am avut, pe la primavara este planuit primul concert.

Link to comment
Share on other sites

Nume trupa: Audiogram

 

Componenta: Ioana (voce), Dan (chitara), Adi (bas), Lili (tobe)

 

Gen: hmm, nush, Alternative, Punk, Nu-Metal :) I`ll get back to you on that...

 

Localitate: Cluj-Napoca

 

Cantam cam din Aprile-Mai 2005 deci 6 luni, ca gen nush unde sa ne cataloghez dar o sa atasez un MP3 cu nijte piese inregistrate la sala dintr-o bucata, da pe sapt viitoare o sa pun piese inregistrate shi mixate calumea.

 

Faina initiativa Cosu sa pui la dispozitie spatiu, o sa te contactez dupa ce fac seitu :)

post-392-1130793619_thumb.jpg

post-392-1130793705_thumb.jpg

post-392-1130793755_thumb.jpg

Audiogram___Live_at_rehersals.mp3

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

cat de avansati sunteti toti :)

eu cant in mai multe proiecte, ca trupe nu le pot numi dintre care, cel mai imp pt mine e morla

componenta: razvan clape, vlad chitara solo, flavius chitara lead

iar cu tobosarii si basistii tot jonglam, motiv pt care nu am reusit sa facem foarte multe in mai bine de un an de existenta.

 

Cantam multe, incepand de la acustic, la metal progresiv. Avem in jur de 10 piese compuse, trebuie doar sa ajunga sa vada lumina zilei in primul concert care speram sa nu intarzie prea mult, acum ca ne-am gasit verigile lipsa si putem sa ne apucam serios de treaba...sper :)

 

offtopic, @CulBoji

vad ca si voi tot la Alias repetati, sincer, mai este trupa in cluj(in afara de cele cu sala proprie) care sa nu repete acolo? :)

Link to comment
Share on other sites

Da, sunt Marius si sunt rockoholic :)

 

Nume trupa: Conflict

Anul infiintarii: 2002

Concerte la activ: 0 :)

Componenta:

*Jaymz - Chitara

*Ripper - Tobe

*Shpack - Voce

Gen abordat: nu ne'am hotarat, avem piese care acopera cam tot genul rock :)

Inregistrari: Nu avem, cand stabilim genul la care ramanem, imprimam un disc si vindem restul pieselor :(

Oras: Mangalia

Link to comment
Share on other sites

trupa din care fac parte se numeste TEP ZEPI si inseamna in egipteana prima oara.Noi cantam o muzica plina de influente,o inbinare de psihedelic cu funk,cu new wave si cu stoner rock.TEP ZEPI este formata din:

Mihai Andrei- voce

Mihnea Ferezan-chitara

Victor Ferezan-bas

si tobara noastra Alexandra Stan.Puteti sa intrati la noi pe site ptr mai multe detalii www.tepzepi.ro ,ciau

Link to comment
Share on other sites

band-Bolthard

stil-Thrash/death

concerte la activ-nu sunt sigur cate dar in jur de 13

 

 

Alin-vocals

Catalin (je)-chitara

Adelin-chitara

Laur-bass

Doru-Tobe

:)

Link to comment
Share on other sites

Da, sunt Marius si sunt rockoholic :)

 

Nume trupa: Conflict

Anul infiintarii: 2002

Concerte la activ: 0 :)

Componenta:

*Jaymz - Chitara

*Ripper - Tobe

*Shpack - Voce

Gen abordat: nu ne'am hotarat, avem piese care acopera cam tot genul rock :)

Inregistrari: Nu avem, cand stabilim genul la care ramanem, imprimam un disc si vindem restul pieselor :(

Oras: Mangalia

 

pai de ce sa nu aveti ma concerte...veniti in cta - diati phoenixu'

Link to comment
Share on other sites

Legacy din Bucuresti

 

 

www.legacy.ro

 

Ne-am format in noiembrie 2000 .. deci avem ceva vechime dar nu foarte multa experienta scenica.

Cantam Heavy Metal din pasiune dar ne place sa credem ca o facem cat se poate de profesionist.

 

Componenta:

 

Ovidiu Turcu - chitara, voce, clapa, si multe altele

Andrei Peretianu - chitara

Tani Turcu - tobe

Sabin Turcu - bas

 

Sper sa ne vedeti in Big Mamou duminica asta pe 6 noiembrie ... la aproape 4 ani (fara 3 zile) de cand am dat primul concert :) in sala de sport de la liceul Cantemir :)

 

Pun si niste poze din diferite concerte .. de-a lungul timpului

 

Blaj - aug 2002

 

post-402-1130969615_thumb.jpg

 

Ramnicu Valcea Dec 2002 .. la -18C :)

 

post-402-1130969727_thumb.jpg

 

Metalheart Fest IV Costinesti Mai 2003

 

post-402-1130969995_thumb.jpg

 

Pun si o melodie... dintr-o inregistrare mai veche ..

The Revenge of Pallas

04._The_Revenge_Of_Pallas.mp3

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

am o trupa pe care nu am infiintat-o de mult timp...deci numele trupei e in tangenta cu nicku meu,adik pur si simplu ink nu prea avem idei,genul inca nu prea stim,ink cantam coveruri,in special metallica,dar o sa ne apucam de cantat si niste piese pe care leam compus eu mai demult si care inka le compun,insa avem peste vreo 2sapt. primu concert si acum exersam coverurile pe care vrem sa le cantam,k o sa cantam la ceva bal de cercetsi...o sa pun ceva poze dupa concert...

componenta:

-Razvan A.K.A korky:voce

-Raul:tobe

-Calin:bas

-Alex:chitara ritm

-Radu(eu :)):chitara solo

dar si alex cateodata solouri

dau mai multe detalii dupa concert

Link to comment
Share on other sites

Oranj

-------------------------------------------------

web // http://www.oranj.ro

mail // oranjmusic@gmail.com

 

Locatia: Timisoara

Stil: Alternativ Rock cu influente dnb, jazz, funk etc.

 

Componenta:

Tina Bucsa - voce ( BAU, AnonimTM )

Paul Barbura - tobe

Cristian Popovici - Chitara

Mihai Jurmoni - Bass

 

Am cantat cu Iris , Cargo, Proconsul, IPR, Blazzaj, Zdob si Zdub. Din 2003 suntem prezenti la festivalul Rock la Mures.

Momentan suntem in studio si lucram la un material.

 

post-190-1134732073_thumb.pngpost-190-1134732921_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

trupa in care cant se numeste TEAMSTERS si este o trupa de blues, prin excelenta.

cum nu pot sa atasez nici o piesa (sunt cam maricele si dureaza o suta de ani), nu pot decat sa sper ca ne-am mai intalnit pe la concerte..:)

in rest, daca ne-a vazut careva si are ceva de spus...SHOOT!

THANX A LOT :)

 

A, by the way, puteti asculta , cu putintica rabdare, o piesa pe site-ul www.teamsters.cabanova.ro.

evident, astept reactiile voastre.

thanx a lot

Link to comment
Share on other sites

trupa in care cant se numeste TEAMSTERS si este o trupa de blues, prin excelenta.

cum nu pot sa atasez nici o piesa (sunt cam maricele si dureaza o suta de ani), nu pot decat sa sper ca ne-am mai intalnit pe la concerte..:)

in rest, daca ne-a vazut careva si are ceva de spus...SHOOT!

THANX A LOT :)

Bine ai venit pe forum .. cred ca ne cunoastem oarecum .. am fost la unul din concertele voastre recente, in Club A, si asta fiindca concertul vostru a fost anuntat aici pe forum de un user "neata" parca (cel care se ocupa de AKM) ... v-am facut poze atunci si bag de seama ca au ajuns cu bine la voi .. astept filmarea la TV pe Cultural .. daca ai idee cand este sa anunti si tu, cu toate ca recomand tuturor o vizionare "live" a voastra .. cel putin iubitorilor de blues. A sunat foarte bine pentru locatia respectiva ... putin dificil sa va urmaresc din cauza camerelor de filmat ... dar urechile mele au stat pe voi. Piese foarte frumoase si atmosfera specifica blues-ului, improvizatii bune, muzicuta, percutie, clapa, saxofon pe alocuri ... pe tobosar il cunosc de mult, este un prieten vechi ... incerc sa atasez niste poze aici cu voi pentru cei care vor sa va cunoasca mai bine. Succes in continuare!

post-241-1135266801_thumb.jpg

post-241-1135266865_thumb.jpg

post-241-1135266887_thumb.jpg

post-241-1135266895_thumb.jpg

post-241-1135266905_thumb.jpg

post-241-1135266913_thumb.jpg

post-241-1135266930_thumb.jpg

post-241-1135266937_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

salut.

 

Prima trupa in care activez este ABIGAIL, infiintata prin 93-94..dupa o pauza intre 99 si 2003, am revenit la cateva festivaluri in tara. Genul abordat aduce a gothic metal cu usoare influente progresive. Acum cantam cu voce feminina. Pregatim un MCD pt lansare/download pt luna ianuarie 2006.

Colegii mei:

corina - vocal

flavius - bass

tudor - chit

costi - tobe

raluca - keyb

 

 

A doua trupa se cheama DEVIANT. Genul abordat este un metal de sorginte scandinava derivat din In flames, dar si Nevermore, Soilwork, Evergrey, etc. Am scos in noiembrie un MCD Disintegration Show, lansat in concert la Green Hours, pe data de 16 nov, alaturi de Cadavrul (Cta) si Dies Irae (Buc).

Colegii mei:

Fane - chit/vocal

Tase - tobe

Florin - bass

Victor - vocal

 

 

STAY METAL !

 

Voi anunta la momentul potrivit stiri legate de cele doua trupe.

Link to comment
Share on other sites

Guest WarSong

Trupa Tiarra:

Componenta actuala:

 

Anda- voce

John- clapa

Tibi- chitara

[Livia- chitara]

eu- tobe

 

fara concerte inca, primele vor incepe in martie cel mai tarziu, un album proaspat iesit din studio "Drama Per Musica", free, doar cu titlul de promovare.

Cautam in prezent inca o chitara si un bass...

http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=6...60&gopid=35635&

Am sa ridic si restul melodiilor de pe album in curand...pana una alta inca una:

 

Si altele... un feed back de la cine se oboseste sa le asculte ar fi apreciat. Multam fain si la multi ani ppl.

 

ordinea este Prologue (duuh :) ), Tiarra, To The End Of The Light, Dreams Of Despair, Requiem,Dying Soul, Everything For Her, Epilogue (again duuuh).

Enjoy.

Tiarra___Everything_For_Her.mp3

Tiarra___Dying_Soul.mp3

Tiarra___Tiarra.mp3

Tiarra___Epilogue.mp3

Tiarra___Prlogue.mp3

Tiarra___Dreams_Of_Despair.mp3

Tiarra___To_The_End_Of_The_Light.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest warlock

Ultima...

 

fratiori scoateti-o si voi pe livia de acolo :):) Adi al vostru...

 

p.s.: TIARRAAA !!!!

Edited by warlock
Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

Salut.. uite ca am reusit sa adun ceva poze... nu suntem niste frumosi dar... indraznesc sa le postez.

Stiu o sa ma banuiti de cultul personalitatii( pt ca majoritatea pozelor sunt cu mine )si apoi o sa ma sfatuiti sa merg la un stilist :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.