www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 82 - Backing Track Si Inscrieri


cearny
 Share

Recommended Posts

Am profitat de faptul ca am fost gripat si am stat aproape lat toata ziua ca sa ma apuc de duelul asta. Cica e buna miscarea cand esti racit. Am facut un pic de miscare cu degetele ca restul e imposibil de miscat fara durere. :)

+1: Frate, sunt si eu.......rupt!!!!!!! :)

Numai bine!!

musaro_duel_82.mp3

Link to comment
Share on other sites

B) in a treia saptamana, se va face un thread nou cu toate piesele intrate in duel atasate unui singur post de catre un admin al rgc.ro, thread-ul fiind insotit de un poll unde puteti vota o singura data improvizatia preferata.

Pe acest thread puteti comenta fiecare piesa in parte, fara restrictii. In acest moment, thread-ul initial de la punctul a) va fi inchis.

 

Amendament 3: In momentul inceperii celei de-a treia saptamani (saptamana de votare) se va face un nou topic cu un nou backingtrack, astfel incat in timpul votarii duelului incheiat puteti descarca backtrack-ul si uploada versiunile pentru urmatoare editie de duel.

 

c) la sfarsitul celei de-a patra saptamani, pe baza numarului de voturi din poll va fi declarat castigatorul respectivei editii a duelului. Sub avatarul castigatorului va aparea un text ce va indica duelurile castigate pana la data curenta.

 

NU vreau sa deranjez, dar se doarme aici?!Admini, ce faceti?! :(;) NU vreau ban or smth. dar tocmai mi-am adus aminte ca am postat si eu ceva aici. Nu e vorba de castig, dar chiar vreau sa mearga mai repede duelul chitaristic, adica sa se respecte termenul ca sa putem trece la urmatorul. :):):)

Link to comment
Share on other sites

B) in a treia saptamana, se va face un thread nou cu toate piesele intrate in duel atasate unui singur post de catre un admin al rgc.ro, thread-ul fiind insotit de un poll unde puteti vota o singura data improvizatia preferata.

Pe acest thread puteti comenta fiecare piesa in parte, fara restrictii. In acest moment, thread-ul initial de la punctul a) va fi inchis.

 

Amendament 3: In momentul inceperii celei de-a treia saptamani (saptamana de votare) se va face un nou topic cu un nou backingtrack, astfel incat in timpul votarii duelului incheiat puteti descarca backtrack-ul si uploada versiunile pentru urmatoare editie de duel.

 

c) la sfarsitul celei de-a patra saptamani, pe baza numarului de voturi din poll va fi declarat castigatorul respectivei editii a duelului. Sub avatarul castigatorului va aparea un text ce va indica duelurile castigate pana la data curenta.

 

NU vreau sa deranjez, dar se doarme aici?!Admini, ce faceti?! :(;) NU vreau ban or smth. dar tocmai mi-am adus aminte ca am postat si eu ceva aici. Nu e vorba de castig, dar chiar vreau sa mearga mai repede duelul chitaristic, adica sa se respecte termenul ca sa putem trece la urmatorul. :):):)

http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=10333

vezi aici am pus nixte BT-uri de ale mele , canta ce vrei tu , cum a-ti place .

Important este sa canti nu sa concurezi , asculti ce am facut eu si alti colewgi de pe forum si faci versiunea ta.

 

de exemplu Tequila BT pe care poti exersa sa canti si sa improvizezi in Ionian .

Link to comment
Share on other sites

http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=10333

vezi aici am pus nixte BT-uri de ale mele , canta ce vrei tu , cum a-ti place .

Important este sa canti nu sa concurezi , asculti ce am facut eu si alti colewgi de pe forum si faci versiunea ta.

 

de exemplu Tequila BT pe care poti exersa sa canti si sa improvizezi in Ionian .

Mersi, karpi, ai dreptate! Am sa incerc sa improvizez pe backing track-urile puse de tine sau pe ce mai am. Asta nu e o scuza totusi pentru topicul asta care doarme. :(

By the way, mi-au placut foarte mult inregistrarile video puse de tine! :):):)

Link to comment
Share on other sites

...de exemplu Tequila BT pe care poti exersa sa canti si sa improvizezi in Ionian .

 

Salut Karpi,

simpatic track-ul...

Numai o intrebare in paranteza: am remarcat in mai multe posturi de ale tale ca folosesti termenul de "ionian" pentru ce dupa mine ar fii mixolydian (gama majora cu b7)...nu ca m-ar deranja pe mine, dar ma gindeam ca daca un tinar chitarist se pune sa invete modurile si cinta pe Tequila BT in Re Ioninan n-o sa inteleaga de ce Do#-ul ala suna fals.

Link to comment
Share on other sites

Salut Karpi,

simpatic track-ul...

Numai o intrebare in paranteza: am remarcat in mai multe posturi de ale tale ca folosesti termenul de "ionian" pentru ce dupa mine ar fii mixolydian (gama majora cu b7)...nu ca m-ar deranja pe mine, dar ma gindeam ca daca un tinar chitarist se pune sa invete modurile si cinta pe Tequila BT in Re Ioninan n-o sa inteleaga de ce Do#-ul ala suna fals.

Salut blooz, cu siguranta este un eroare de editare, cred ca karpi a vrut sa scrie G major si nu C major

In acest caz se poate canta cum zici tu, Dmixolydian, sau, poate D- acel fi considerat al doila grad de la scara major de C, si atunciDdorian. In functia de gusturi personale :) . In rest ar fi alte variante, dar aceste sunt cele mai clasice. Numai bine.

Link to comment
Share on other sites

Salut Adriano,

e clar ca pe de-o parte Karpi stie foarte bine ce vroia sa spuna, si pe de alta ca daca tragi un jam / rock cu baietii vei urla "la 4 baaaa, in Re major" si nu "in Re mixolidian" ... cind despre gusturi, bineinteles si de ce nu, dar au o limita....sau ii vezi pe aceasi "domnilor, va propun un rock in Si frigian"....ar fii corect pentru Tequila BT da trebuie multa Tequila ca sa ajungi aici.

Drept care am subliniat ca pe mine personal nu ma deranjeaza, (la fel de putin ca pe cei care au inteles-o cu modurile, ma gindeam la ceilalti care tocma le "tocesc")...

Noroc.

Link to comment
Share on other sites

hehe

 

eu m-am referit la cei care vor sa cante in moduri ptr a diversifica modul de exprimare .

 

Eu nu stau intr-un singur mod ca nu fac exercitii si nu ma leg de sabloane .

 

Dar ca si exercitiu este un chalange sa ramai intr-un singur mod de la A la Z indiferent de progresia armonica .

 

In orice caz e foarte nasol sa improvizezi numai in Ionian dar uni pot si asta ...

 

Ptr cei care studiaza modurile si asteapta rezolvarea tuturor problemelor este o provocare sa cante 20 de improvizatii complect diferite numai in Ionian .( si sa sune a rock .nu a muzica "lejera".. ) dupa acea sa treaca la alt mod .Dar numai cantand altfel ramane doar la exercitii sau in cel mai bun caz variatiuni pe exercitii .( combinatii permutatii mecanice)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.