www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

VAND AMPLIFICATOR PROFESIONAL DE CHITARA 3 CANALE


panda
 Share

Recommended Posts

AMPLIFICATOR PROFESIONAL DE CHITARA VALVESOUND 120W NUMAI CU TUBURI.3 CANALE INDEPENDENTE COMUTABILE MANUAL SAU CU FOOT SW.

RED CHANNEL- GAIN,BASS, MIDDLE,TREBLE,CONTOUR,MASTER- distors de rif sau solo foarte armonic "gras"si foarte lung dupa dorinta.

YELLOW CHANEL- GAIN,BASS,MIDDLE,TREBLE,CONTOUR,MASTER-overdrive sau clean cu crunch dupa reglajul de GAIN

GREEN CHANNEL-GAIN,BASS,MIDDLE.TREBLE,MASTER,EQ.OFF- clean asemanator cu fender twin cu posibilitate de sunet linear prin eq.off

IESIRE-4OHM & 8 OHM CU PROTECTIE LA LIPSA BOXEI

LOOP- SEND & RETURN, SERIAL SAU PARALEL COMUTABIL SI POTENTIOMETRU DE MIXARE PE PARALEL.

AMPLIFICATORUL SE ADRESEAZA NUMAI PROFESIONISTILOR CARE VOR PUTEA APRECIA CALITATEA EXCEPTIONALA A APARATULUI.

CONTACT LA panaid@rdslink.ro

post-663-1130610320_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Andrei_T

Am primit raspunsul pe pm. Eu sunt lamurit, poate si ceilalti sunt curiosi totusi.

 

Mie mi se pare ca are suficiente inalte. In orice caz suna foarte bine sampleurile. Poti sa ne spui mai multe despre provenienta amplificatorului?

 

Andrei

Link to comment
Share on other sites

REVIN LA CERERE CU SAMPLERE ALE AMPLIFICATORULUI VALVESOUND.IMPRIMARILE AU FOST REALIZATE IN SUA CU O CHITARA GIBSON SI 4 BOXE MESSA-BOOGIE ECHIPATE CU DIFUZOARE CELESTION VINTAGE 30.SUNETUL DE JAZZ A FOST IMPRIMAT PE CANALUL DE CLEAN LINEAR[FARA CORECTII]

VALVESOUND2.mp3

VALVESOUND3.mp3

VALVESOUND4.mp3

VALVESOUND5.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest Andrei_T

REVIN LA CERERE CU SAMPLERE ALE AMPLIFICATORULUI VALVESOUND.IMPRIMARILE AU FOST REALIZATE IN SUA CU O CHITARA GIBSON SI 4 BOXE MESSA-BOOGIE ECHIPATE CU DIFUZOARE CELESTION VINTAGE 30.SUNETUL DE JAZZ A FOST IMPRIMAT PE CANALUL DE CLEAN LINEAR[FARA CORECTII]

 

Nu vreau sa fiu rau dar poti sa ne spui cum a ajuns un sunet inregistrat pe amplificatorul tau pe site la Bogner Amplification http://bogneramplification.com/XtcGV2.mp3 ? Este vorba de valvesound3.

Link to comment
Share on other sites

Mda,

 

Buna intrebare. Inchid thread-ul si astept in 72 de ore un raspuns clarificator (care o mai fi si ala) de la autor, pe care il voi afisa si aici. Daca nu, threadul devine sticky cu mentiunea ca adaug si 'INSELATORIE' la titlu.

 

Al fostru,

Seriful Curateniei ™

 

PS: Multumesc, Andrei. Te fac ajutor de serif, sa stii :)

Link to comment
Share on other sites

Azi am trecut cu niste treaba pe la overdrive pe la atelier. Acolo era si un domn care ne-a invitat sa probam un amplificator realizat de dansul. Ulterior probei, am aflat ca el este userul "panda" si ca este vorba de amplificatorul prezentat mai sus spre vanzare.

 

Am intrebat si despre sampleul buclucas si iata ce ni s-a spus (nu cred ca am reprodus chiar mot-a-mot):

"Amplificatorul a fost testat de chitaristul de la Creed in SUA, impreuna cu alte 3 amplificatoare high gain (Peavey XXX, Messa Boogie, Marshall JCM2000 ) si s-a prestat exact aceeasi bucata muzicala cu cea de pe siteul Bogner pentru a putea realiza o comparatie mai usoara, urmarindu-se un sound apropiat de acela. De aici reies si similitudinile."

 

Asta este ce ni s-a spus si voi credeti cat vreti (ca si .. noi .. de altfel :)). Oricum, continua sa ni se para foarte, foarte interesant cum acele doua sample-uri in chestiune suna practic identic si cum cel 'Bogner' suna foarte diferit de celelalte.

 

Eventuale intrebari va rugam sa le trimteti direct userului "panda" (Dan Panaitescu) si nu noua.

-cearny & cosu

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.