www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vox's New Toys


vektor
 Share

Recommended Posts

Sunt dragute, dar daca vad eu bine, nu au difuzor, etc, deci MS-urile sunt un pas mai in fata. Plus ca sunt separate pt clean, overdrive si distors... :)(

Mi se pare mai okay Ampworks de la Korg, in domeniul de procesoare pt casti: http://www.korg.com/gear/info.asp?a_prod_n...p;category_id=6

Pe site la M&C nu am mai vazut, dar la magazinul din Cluj mai erau, la 250 RON.

BTW, link-ul d ela M&C pt AMPlug: http://www.mcmusic.ro/brandprod.php?Brands...andCategsID=222

Edited by robinfinity
Link to comment
Share on other sites

ei, nu sunt chiar atat de noi. pe site la vox sunt de cateva luni bune (prin vara le-am vazut eu)

parerea mea este ca sunt bune dintr-un punct de vedere> daca vrei sa exersezi pe casti, la astea nu ai nevoie de cablu! pe cand la oricare extern, iti trebuie si un cablu, si sa ai unde sa asezi chestia. pe de alta parte, este cam mare pentru a-l pune pe mufa chitarii (am fost si le-am vazut la mcmusic) si s-ar putea sa fie incomod in anumite pozitii.

la mcmusic sunt 150 ron

Edited by kapak
Link to comment
Share on other sites

Sunt dragute, dar daca vad eu bine, nu au difuzor, etc, deci MS-urile sunt un pas mai in fata. Plus ca sunt separate pt clean, overdrive si distors... :) (

Mi se pare mai okay Ampworks de la Korg, in domeniul de procesoare pt casti: http://www.korg.com/gear/info.asp?a_prod_n...p;category_id=6

Pe site la M&C nu am mai vazut, dar la magazinul din Cluj mai erau, la 250 RON.

BTW, link-ul d ela M&C pt AMPlug: http://www.mcmusic.ro/brandprod.php?Brands...andCategsID=222

 

din cate am vazut eu ampworks-ul, cred ca i-ar sta mai bine pe post de cabsim, AMplug-ul in schimb pare a fi extrem de rudimentar, ceea ce mie imi place. Plug'n'play!!!

Edited by Morgan
Link to comment
Share on other sites

Guest MCMUSIC
nu ai de unde, e 150 usd pe zzsounds

dar e adevarat, pandora e altceva. eu am si va spun ca de cand am luat jucaria, am mai scos doar o data sau de doua ori ampul. plus ca poti sa faci o gramada de scheme cu computerul si pandora

 

Ba ai de unde, de la noi costa 450 RON ( inclusiv TVA ). Din pacate acum cateva zile s-a epuizat stocul, vom avea primi urmatorul import in jur de 15 Ianuarie. Pentru pretentiosi, vezi PX5D.

 

PS A nu stiu cata oara, repet, preturile din State sunt fara taxe ( echivalentul TVA, daca vreti ) fata de Thomann care includ TVA-ul! Oricum, preturile din State sunt mai mici, nu le faceti si mai mici fara sa stiti...

 

O curiozitate, daca vreti: peste 90 % din vanzarile PX4D au mers catre saxofonistii de manele, nu catre chitaristi... Ce ziceti de asta? Ar trebui sa ne punem un semn de intrebare! Sunt mai bine informati ei? Au mai multi bani, din cauza asta? Sau chitaristii cred ca Bergenbier sau alte panarame sunt suficiente?

Edited by MCMUSIC
Link to comment
Share on other sites

O curiozitate, daca vreti: peste 90 % din vanzarile PX4D au mers catre saxofonistii de manele, nu catre chitaristi... Ce ziceti de asta? Ar trebui sa ne punem un semn de intrebare! Sunt mai bine informati ei? Au mai multi bani, din cauza asta? Sau chitaristii cred ca Bergenbier sau alte panarame sunt suficiente?

 

Nu cred ca ti-a ales un exemplu prea potrivit... In nici un caz ce e bun pentru saxofonistii de manele nu e potrivit si pentru chitaristii de rock.

Link to comment
Share on other sites

Guest MCMUSIC
Nu cred ca ti-a ales un exemplu prea potrivit... In nici un caz ce e bun pentru saxofonistii de manele nu e potrivit si pentru chitaristii de rock.

 

 

Din nou te bagi in seama! Cand o fi PX4D procesor pentru saxofon, ma retrag din comert! Era vb desprea felul cum muzicantii ( probabil lautari, fara scoala, fara spiritul rock, asa cum ii consideri tu) i-au gasit utilizare. E doar o statistica, stai linistit...

 

Mai mult, pe locul urmator, dpdv al clientilor pentru PX4D se afla claparii de manele. Din out-ul clapei trec prin PX4D. Trebuie neaparat sa fi rocker, metalist, etc sa fii destept?

Edited by MCMUSIC
Link to comment
Share on other sites

Pe mine n-o sa ma convingi NICIODATA cu asemena argumente. Necesitatile unui lautar sau manelist nu au nici o legatura cu ale unui chitarist (de rock)

 

BTW, nu stiu cind m-am mai bagat in seama, asa ca abtine-te. Nu imi aduc aminte sa fi comentat vreun produs pe care il vinzi tu, din simplul motiv ca nu ma intereseaza ABSOLUT deloc nici una din firmele pe care le reprezinti (recunosc, cred ca am luat de vreo 2 ori corzi GHS)

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Kids, play nice....

 

Dragos, desi poate e greu de crezut ca manelistii folosesc d-astea, Calin are dreptate. Le folosesc pentru efecte, unitatile fiind compacte si usor de manevrat...

Link to comment
Share on other sites

Guest MCMUSIC
Pe mine n-o sa ma convingi NICIODATA cu asemena argumente. Necesitatile unui lautar sau manelist nu au nici o legatura cu ale unui chitarist (de rock)

 

BTW, nu stiu cind m-am mai bagat in seama, asa ca abtine-te. Nu imi aduc aminte sa fi comentat vreun produs pe care il vinzi tu, din simplul motiv ca nu ma intereseaza ABSOLUT deloc nici una din firmele pe care le reprezinti (recunosc, cred ca am luat de vreo 2 ori corzi GHS)

 

Domnu', te-am intrebat cineva daca te intereseaza anumite brand-uri? Iar te bagi in seama! Sigur faci parte din categoria alora care inca se intreaba: o fii mai bun Bergenbier-ul ori altceva mai ieftin?

 

Iata cum, ma-nervez pe 1 Ianuarie!

 

Kids, play nice....

 

Dragos, desi poate e greu de crezut ca manelistii folosesc d-astea, Calin are dreptate. Le folosesc pentru efecte, unitatile fiind compacte si usor de manevrat...

 

 

Adica, e greu de crezut, sa am dreptate? :)

Edited by MCMUSIC
Link to comment
Share on other sites

Guest chitaristul_innascut

acum o sa ma bag un pic in discutia asta k nu stiu de unde pana unde s-a ajuns la lautari si manelisti...

 

de la VOX amplug s-a ajuns la pandora .si de acolo la Bergenbier ... e cam amestecat pe aicidak e sa va enervati pe chestia asta atunci mai bine ramaneti la acustica ... si va cumparati corzi Belson dak e vreo problema

 

eu nu mai inteleg ... topicul a avut titlul "Vox's new toys" deci ar trebui sa fie vorba despre Vox amplug ...

 

ma rog....

 

ma scuzati!

Link to comment
Share on other sites

Domnu', te-am intrebat cineva daca te intereseaza anumite brand-uri? Iar te bagi in seama! Sigur faci parte din categoria alora care inca se intreaba: o fii mai bun Bergenbier-ul ori altceva mai ieftin?

 

Iata cum, ma-nervez pe 1 Ianuarie!

 

 

 

 

Adica, e greu de crezut, sa am dreptate? :)

 

Poate arunci un ochi in semnatura mea inainte sa ma categorisesti. Dovedesti o lipsa totala de consideratie fata de cei cu care discuti, nu e prima data cind faci asta. Nu stiu cum de te astepti sa fii tratat la rindul tau altfel.

 

Mr Jackson, te rog reciteste posturile mele, nu am pus nici o clipa la indoiala nici spusele lui MCMUSIC, nici calitatea efectelor Korg. Dar nu am cum sa nu ma sesizez cind cineva spune "Ba, pina si manelistii sint mai destepti ca voi.."

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson
Mr Jackson, te rog reciteste posturile mele, nu am pus nici o clipa la indoiala nici spusele lui MCMUSIC, nici calitatea efectelor Korg. Dar nu am cum sa nu ma sesizez cind cineva spune "Ba, pina si manelistii sint mai destepti ca voi.."

 

Ai dreptate in ceea ce zici, dar am impresia ca, Calin, vroia sa spuna altceva si nu ca "pana si manelistii sunt mai destepti ca noi..." . Mai degraba, "manelistii sunt mai interesati de sound-u lor si sunt mai deschisi la solutii "alternative" decat multi chitaristi". Tre sa recunosti ca sunt foarte multe persoane care au impresia ca un Jackson JS30 sau un RG321MH reprezinte un 'holy grail' al tonului.

 

Oricum, daca vreti sa continuam discutia, facem un topic separat. Ce ziceti?

Link to comment
Share on other sites

De unde iei pandora cu 150 RON?

 

 

asta ai spus tu iar eu am zis ca de nicaieri pentru ca e mai scump.

si ai sarit sa spui ca le dai tu cu 450 ron. de cand 150 ron = 450 ron?

trebuia sa spun ca le ai tu cu 450 ron in loc sa zic ca sunt 150 de dolari la zzsound? daca vrei sa iti fac reclama, scoate banul ca eu lucrez in publicitate si nu fac publicitate gratuita.

deci cum ziceam > http://www.zzounds.com/item--KORPX4D

nu ti-am zis ca tu le vinzi mai scump decat in state, nu am zis nimic de thomann, nu am pus preturi de pe ebay. nu ai decat sa te ataci singur, nu sari la mine.

Edited by kapak
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Pt cei care nu au vazut, este review cu Amplug Metal aici: http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=20617

Am pus si nishte sample-uri mai jos. Acum, dupa o saptamana de folosit, si cu alte casti, mi-am setat ton-ul intre 5 si 6, fata de 7 cat aveam atunci, deci noah, sunetul depinde si de casti.

Reviews pe Harmony Central:

http://reviews.harmony-central.com/reviews...mPlug+AC30/10/1

http://reviews.harmony-central.com/reviews...Plug+Metal/10/1

 

la Metal, unul din reviews e facut de mine (ala cu robinfinity), deci daca cineva nu are incredere in mine, etc, just skip it :)

 

Spor la cantat si noapte buna!

(eu in ordinea asta o sa le fac acum :):) )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.