www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[construiesc] Pedalborduri


dani
 Share

Recommended Posts

sa inteleg ca nu vrea nimeni nu?:)

 

eu vreau sa fac o fapta buna pt cineva care ishi zgaraie pedalele prin rucksace..sau le cara in cutii... le strica ...care stau 10 minute sa le conecteze ...neavand pedalier:)

 

ash vrea sa fac gestul asta absolut gratis...dar nu-mi permit sa dau bani pe materialele folosite(nici situatia mea materiala nu e una stralucita)

 

asha ca tot ce pot face este sa ofer "mana de lucru" pt un pedalier:)gasiti si cateva poze in topicul asta cu modele facute de mine:)

 

astept doritori:)

Edited by dani
Link to comment
Share on other sites

Guest Cristi_mihalcea
ce misto:)de ce nu shimbi mufele dintre pedale cu unele cu "cot"?sunt mai practice:)

 

chiar e incapator pedalierul:)

 

ma pregatesc sa fac un pedalier pt vecinul meu nosferatu...va fi un 60x40x13 inaltime cu inaltxzator pt sursa:)daca vretzi careva unul,aceeashi dimensiune,pronuntzatzi-va ca se face mai ushor:)si probabil mai ieftin:)sariti:)

 

Am pus acum 2 cu cot (am mai pus 2 pedale)..atunci nu aveam nevoie..pt k incapeau oricum, si-mi place sa am spatiu intre pedale

oricum . Mersi pt sfat :)

Link to comment
Share on other sites

cu placere cristi:)ma bucur ca se umple pedalierul:)lamai multe si mai bune:)

 

in legatura cu pedalierul pe care vroiam sa-lfac ..nuhs ce sa zic:)

probabil o sa mai astept putin si o sa fac unulin totalitate gratis:)dar oricum e posibil sa nu-l ia nimeni chiar si gratis gratis:)

 

deci in continuare...construiesc pedaliere cu orice dimensiuni...culori variate...materiale diferite...greutate redusa:)

 

pretzurile incep dela200Ron:)cine e interesat discutam totce trebuie aici...pm...messenger(morcov_inc) sau unde vreti voi:)

Link to comment
Share on other sites

UP:)

 

pot face si case-uride procesoare cum ar fi gt-8,gt-6...poate si pod-uri:)

 

sunt aici si astept client:)

 

hmm...iar la preturi:)am vazut ca pe thomann sunt 130 euro adica depaseste 5 milioane u tot cu transport:(

 

eu le fac la jumate din pret:)intre 250-300:)

 

numai bine

Edited by dani
Link to comment
Share on other sites

Guest wolverine

Salutare

 

Ma intereseaza un case activ pt GT-8 :)

 

Ceva usor, cu maner, finish ceva gen ultimul pedalier, insa negru :)

 

Undeva pe laterala (dreapta de preferinta) un lacas pentru alimentarea procesorului (banuiesc ca nu poti sa-l faci sa se alimenteze dintr-o singura priza si el si difuzoarele) si destul loc (dar nu prea mult) cat sa pot sa bag cablurile in procesor fara sa scot procesorul din cutie :) .

 

Si de asemenea, informativ, cat ma va costa si in cat timp ar putea sa fie gata?

 

Si ca am citit tot topicul...VREM SIGLA...and keep up the good work.

Link to comment
Share on other sites

Salutare

 

Ma intereseaza un case activ pt GT-8 :)

 

Ceva usor, cu maner, finish ceva gen ultimul pedalier, insa negru :)

 

Undeva pe laterala (dreapta de preferinta) un lacas pentru alimentarea procesorului (banuiesc ca nu poti sa-l faci sa se alimenteze dintr-o singura priza si el si difuzoarele) si destul loc (dar nu prea mult) cat sa pot sa bag cablurile in procesor fara sa scot procesorul din cutie :) .

 

Si de asemenea, informativ, cat ma va costa si in cat timp ar putea sa fie gata?

 

Si ca am citit tot topicul...VREM SIGLA...and keep up the good work.

ba poate sa faca sa le pui doar intr-o singura priza..

eu asa am ...dar am sursa pt pedale...la tine cred ca va fi altfel...oricum bagati-va aici pt jucarele...ca sunt misto facute...si ieftine

Link to comment
Share on other sites

nosferatu a inviat:))adevarat a inviat:))))))))

 

asha e...insa am luat legatura cu omul...si cand vine in tara ne apucam de treaba:)

 

in continuare up la jucarele:)

 

momentan e in curs de facere un pedalier de 1.20metri pe 45 cm:)ditamai animalul:)dar stau linistit...ca are domnu gigimarga cu ce sa-l umple:P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Superman

tentativa am un buzz mare :)) mai am nevoie de filtraj pt alimentator sau am luat amperaj prea mare am luat 1000mA sa splitez in 3 dar am un bazzzz...

Link to comment
Share on other sites

pai daca ti-ai luat o 'cacareaza' chinezeasca cred si eu:)

 

economiseste ceva bani...si incearca jucarii precum rocktron on tap sau altele:)daca nu...cumpara-ti cateva trafuletze de 9v ...cauta pe net tutoriale pt a te ghida...si filtreaza-le , regleaza-le...arunca-le eventual...pana iti iese ceva:)

 

ps: nu ai somn?

 

...nu cred ca e prea mare:)pedalele ishi iau cat au nevoie amperaj...asha ca nu asta e problema ci stabilizarea lor:)chinezeriile alea sunt folosite in cu totul alte scopuri decat a alimenta o pedala:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

merci mult sebi:)in loc de morcov series(vine de la morcov_inc...id-ul meu de messenger,de fapt) ar merge ceva legat de DaniBoards:)

 

cam greu sa dai cu spray pe piele:)am in plan ceva foarte misto:)dar nush daca imi iese:)

 

Ma gandesc sa fac un logo...in asha fel incat voi presa o bucata de piele(care are burete desubt) cu o matritza facute de mine din ceva(gips sau vad eu ce).

 

rezultatul va fi acela ca va ramane umflat scrisul in piele(avand burete sub ea) si va fi pozitionat undeva pe capac:)

 

sper sa-mi iasa, fiindca imi place mult ideea:)dar pana atunci am de shlefuit oleaca de lemn:P

 

merci mult sebi si...saptamana asta te rezolv cu acel suport de chitara:)

 

numai bine...Dani

Link to comment
Share on other sites

  • Cosu unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.