www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cumpar procesor chitara


Guest DarkMan2004
 Share

Recommended Posts

  • 3 months later...

Daca mai intereseaza pe cineva, eu cred ca RP-urile de la Digitech sunt super-okay in raport pret/calitate. Eu am un RP80 (nu e de vanzare) de vreo 8 luni, si suna super si cu combo si cu mixer. Are si cabinet simulation, care il face sa sune mai plin (fara mi se pare ca e prea trebly - am un strat cu singlecoils). Nu am avut ocazia sa incerc Zoom, dar eu zic ca merita sa incerci un RP. Am citit pe Harmony-Central ca toate RP-urile folosesc acelasi chip, si difera doar la "features", adica toate au aceeasi calitate la sunet.

http://www.harmony-central.com/Effects/Dat...h/RP_80-01.html

Concluzia mea este ca trebuie sa stii ce vrei sa auzi de la un procesor, asa vei gasi mult mai usor ce cauti, si nu vei regreta mai tarziu.

Link to comment
Share on other sites

io am avut si zoom 707 si digitech rp 300 A , am cantat si pe zoom 505 , boss mE uri si mia toate kkturile de acest gen , si acum cant pe statie pe lampi si efecte analog(pedale boss, ibanez etc).asa ca poate iti spune ceva..... in orice caz daca tot vrei sa iti iei procesor ia-ti unul cat mai scump ,mai nou ca model posibil in functie de banii disponibili, altfel cat dai atat face( ma rog referindu-ne la preturile lor reale ,usa ca standard, ca daca vbim de zapada :) stim cu totii cum e treaba).succes in achizionarea unui model bun.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Am un Line 6, mai precis Pod 2.0; daca il shtii, e rinichiul. dupa parerea mea si a multor altora suna excelent. si pt bagat pe direct in mixer, a fost un standard in lume pt direct.sunetele sunt f moderne, si cam poti sa faci ce efect vrei pe el. nu se compara cu zoomurile, cu v-ampul de al behringer nu exista termen de comparatie. daca gasesti un d-ala i-al ca merita. eu vreau si nu vreau sa-l dau pe-al meu, parca ash vrea...dar...; de exemplu, eu am si un boss gt6 (care e de vanzare, apropo) si un line 6 Pod XT, dar parca tot nu l-as da pe asta pt ca are u sunet f f mishto. cred ca shtiu pe cineva care voia sa-si vanda un POD 2.0, e cam la fel ca 1.0, doar nishte chestii mici in plus

Link to comment
Share on other sites

Slasshh, daca ar fi sa dai pod-ul 2.0, cam cat ai vrea pe el?

11692[/snapback]

 

sorry, my mistake, nu am pod 2.0, am pod 1.0; diferentele sunt foarte mici; dar chiar nu m-am gandit la un pret, pt ca nu prea l-as da; cred ca daca l-as da ar fi cam pentru 150$, sau chiar mai putin;tocmai am dat un korg AX1500 cu 110 euro, si desi korgul avea mai multe opriuni, plus ca avea si pedala, ca sunet nici nu se compara cu pod-ul; daca te intereseaza, pot sa-l intreb pe tipul asta care shtiu ca voia sa-l vanda, sa vad cu cat il da, si-tzi zic.al lui e ca si nou, de foarte curand adus.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Guest titus

am un digitech rp80 de vanzare la 3,5 mil...este f. user-friendly si f. fidel suna bine si este in perfeca stare de functionare. ti-l recomand, mai ales daca esti incepator pt. ca e ff usor de folosit. acum mi-am luat 1 proc demential, zoom gfx4, si iti spun ca habar n-aveam sa-l folosesc daca nu as fi cantat inainte pe rp80...

metionez ca are 8 luni.

daca te intereseaza suna-ma pe nr:0721488755 :)

 

Am io bossGT3 de vanzare... :)

la ce scor?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest wylde_alien

intra pe thomann si hotaraste-te la unu si anunta-ma!

ti-l aduc eu

info: 0743777425 sau 0788882915

Link to comment
Share on other sites

Guest Xirallic

am un digitech2120 de vanzare la 700euro. ii pe lampi. am si pedalieru la el. ii rack.am si o poza pe undeva...dar nush unde-i...

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.