www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cumpar procesor chitara


Guest DarkMan2004
 Share

Recommended Posts

Guest DarkMan2004

pai in principiu tot ceva mic cum ar fi 505 II-ul...ceva care sa aibe bypass bun (s anu paraie)...si sa nu paraie cand e pus direct in mixer (fara statie) si pus pe distors...ceva cam in 100-200$...

Link to comment
Share on other sites

Dupa parerea mea cel mai bine iti iei un Behringer Vamp 2 sau un X-Vamp. Se gasesc la preturi bune in Romania si merg bine fara amp. Daca nu, poti sa incerci un Zoom 707II.

 

Cica cea mai tare pedala multi-efect ar fi Boss Gt6 dar e cam scumpa. Se mai spun lucruri bune despre Line 6 Pod.

 

Cum GT6 e 400$ in state si Pod cam 200$ nu stiu daca te intereseaza. Io zic daca poti sa pui mana pe un Vamp 2 sau sau X-Vamp sa-l iei ca merita. Cred ca Cearny si Felix sunt de acord.

Link to comment
Share on other sites

Guest DarkMan2004

lool...

deci cred ca raman la zoom 707II ... ma duc la muzica la domnu care da scule la consignatie...ca stiu ca avea el...

Link to comment
Share on other sites

uita-te aici

http://harmony-central.com/Effects/Data/ZOOM/707_II-01.html

oamenii aia nu au tocmai cuvinte de lauda despre zoom 707II

iata reviewuri la behringer

http://harmony-central.com/Effects/Data/Be...X_V_Amp-01.html

 

http://harmony-central.com/Effects/Data/Be...V_Amp_2-01.html

 

asculta-i pe oamenii astia ca stiu ce zic. nu iti lua zoom

Link to comment
Share on other sites

Cosu are dreptate.

 

Am uitat sa-ti zic mai sus ca le-am incercat pe astea ( 707II si V-amp 2 ). Probabil nu sunt singurul. V-amp 2 e intr-adevar mult mai bun. 707II are in plus pedala de expresie ( care o gasesti la X V-amp ) si cam atat. Efectele sunt destul de slabe pt pretul pedalei. Oricum, e o alegere mai buna decat alte porcarele care se gasesc.

 

Cred ca concluzia oamenilor care incearca sa te ajute aici e : Behringer!

Link to comment
Share on other sites

Guest DarkMan2004

v-amp2-ul il luam daca:

1) era mai ieftin (parca era 8 milioane la muzica... si l-am vazut cu 100 $ in state)

2) nu avea pauza

3) daca mergea cu baterii (ca am auzit ca nu merge)

 

de x v-amp nu stiu nimic

Link to comment
Share on other sites

Zoom 707II e 8 milioane la Zapada.

 

Digitech RP100 era parca 5 si-un pic jos la Pro Guitar.

 

V-amp 2 nu merge cu baterii si pauza aia o are doar daca schimbi modelul de amplificator si/sau modelul de cabinet emulation - dica daca treci la un sunet complet diferit (daca schimbi doar efectele, gain-ul, canalul sau volumul nu face delay).

 

Cat despre pretul din State - te rog! Traim in Romaia da?

Link to comment
Share on other sites

Guest DarkMan2004

da...da' nu mai joc de mult timp...m-am plictisit...

apropo...am gasit un efect... digitech rp200A ...la asta ma gandesc acuma

Link to comment
Share on other sites

Cum GT6 e 400$ in state si Pod cam 200$ nu stiu daca te intereseaza. Io zic daca poti sa pui mana pe un Vamp 2 sau sau X-Vamp sa-l iei ca merita. Cred ca Cearny si Felix sunt de acord.

 

Mai Adi ...nu stiu de unde ai preturile astea asa bune...ca am vrut eu sa-mi iau un GT-6 dar la Roland Gheorgheni Distribuitor Roland si Boss in Romania si era 543 EUR asa ca de 400$ mi-am luat doar un ME-50

 

Apropo spune-mi si mie te rog, este posibilitatea achizitoinarii de produse de pe site-uri straine gen music123.com , caci pe aici intradevar se gasesc la preturi bunesuper scule.

Daca se poate lamureste-ma si pe mine cum e procedura

Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate, am avut ocazia sa-l intalnesc pe Valter si am vazut si eu ce scule avea la el,....si chiar m-am jucat um pic cu les paul-ul lui ala negru studio

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.