www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Iron Maiden Canta La Bucuresti In August !


Guest Morrison
 Share

Recommended Posts

Cineva m-a intrebat pe mess daca am cui sa dau un bilet la Iron Maiden Gazon B la 75 RON ca el nu mai ajunge. Nu stiu care mai e situatia cu bilete dar daca intereseaza pe cineva spuneti-mi si va pun in legatura cu tipul respectiv. Asta daca si aici e ca la Metallica, adica cu multi fani ramasi pe langa...

Edited by Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
Am inteles. Merci mult! Atunci trebuie sa vin la 20.

nu pana in 20 nu la 20

 

Da chiar facem un loc de intalnire ceva?

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Olelei, Iron Maiden au zguduit orasu :) Traiasca Eddie :D

 

De reprosat bineinteles organizatorilor, tarabe cu bere prea putine :) Bai, dar de cate ori tre sa trecem prin asta sa se prinda ? :) Eu am stat la tribuna 1 si am avut la indemana numai tarabele aglomerate de la intrare...

 

Parca oamenii de la firma asta de securitate care a inlocuit BGS sunt mai politicosi, sau mi s-a parut ? :P

Edited by gicacontra
Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa ai fler si noroc sa apuci bere/suc/apa atunci cand trebuie. Am stat cu dudu doar la o coada de ~10 min.

 

 

Am plecat de la concert ud fleasca intocmai ca de la metallica. La metallica a plouat iar aici a fost cald. Chestie de detalii.

 

Baietii de la maiden au rupt pur si simplu. Atata energie pe scena nu am vazut in viata mea. Din cauza asta mi s-a parut mai spectaculos decat metallica unde treburile au fost mult mai statice (poate era si de la vreme). Am plecat ragusit si fericit.

Sunetul ok desi parca mergea oleaca mai tare si mi s-a parut ca a fost tot instalatia de la judas/metallica

 

Daca vad si Malmsteen anul asta ma declar mega fericit. Pana acum sunt doar fericit :)

Link to comment
Share on other sites

:) Trooper la mare inaltime .. cred ca la sf le-a oprit Maiden curentu ca erau gelosi :))

Maiden , super show , super sunet , super atmosfera

poze + filmulete

se vede prost , dar se aude decent /// sunt de pe telefon

 

02 e trooper

09 e maiden

 

ghiciti cu ce piese :)

post-68-1217886149_thumb.jpg

post-68-1217886160_thumb.jpg

post-68-1217886171_thumb.jpg

post-68-1217886182_thumb.jpg

04082008009.mp4

04082008002.mp4

Edited by Burb
Link to comment
Share on other sites

Guest Rayvann

A fost the dog's bollocks. (pentru cei care n-au auzit expresia, e the absolute apex :) )

Singurul lucru care nu mi-a placut e ca au zis asa de abrupt la revedere. Multimea scanda "Maiden", iar eu speram ca dupa vreu doua minute sa tasneasca din backstage si sa mai cante o piesa. Dar asta e, n-ai ce-i face acuma, probabil erau obositi baietii.

Asta a fost primul (adevarat) si probabil ultimul concert din viata mea. Pur si simplu nu m-ar mai impresiona altceva. Poate doar daca mai vin o data, cum se lauda, la un eventual viitor album. Macar daca aveau baietii vreo 25 de ani, atunci ii vedeam din 10 in 10 ani la concert, dar asa...

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Stiu ca o sa-mi iau multe rosii pe tema asta, insa pe mine nu ma impresionat absolut deloc. De unde stateam eu (gazon A, centru-stanga, sa fi fost vreo 15-20m de scena) s-a auzit foarte prost, instrumentele erau incalecate si abia se distingeau si mi-a creat impresia ca au cantat o singura melodie, lunga de 2 ore. Spectacolul a fost la inaltime, intr-adevar, nu ma asteptam sa apara si Eddie. :)

Link to comment
Share on other sites

Matale erai domnul tuns scurt din stinga mea? :)

Neah, mi-am lasat parul sa creasca special pentru concertele de anul asta :) . Eram la vro 10 m in stanga voastra (tu si Cosu) cand inca era lumina, dar banuiesc ca voi ati taiat-o mai in fata.

Da' inalt mai esti, nene. :)

Edited by Doctor X
Link to comment
Share on other sites

Plusuri: Show bestial, Dickinson intr-o mare forma, playlist perfect ales

Minusuri: Sunet slab, din chitari nu se intelegea mai nimic, nici macar la solouri. Mi se pare ca formula cu 3 chitari nu e cea mai fericita, de multe ori nu se intelege ce cinta, iar pentru cine nu stia piesele totul a fost cam o pasta. Oamenii, pe unde stateam eu (pe la jumatatea terenului) au fost OK ca si reactii, dar departe de a cinta fiecare vers asa cum ma asteptam :)

Tot la minusuri: COZILE LA BERE!!!! WTF!!!!!! La Lenny Kravitz stateam fix 20 sec la bere, aici, unde a fost un pic mai multa lume nu am putut nici macar sa ma apropii.

Link to comment
Share on other sites

Bai ce urlet avea pilotul ala de avion :) Cred ca l-a auzit tot cartierul...

Cine e fericitul care a pus mana pe fesul pilotului de avion ? Cred ca e cel mai fericit dintre toti de aseara :)

Si a fost tare faza cu chitara, am avut senzatia ca "nebunul" chiar si-o arunca in public, insa o tinea larg de curea :D

Ia ziceti, ati colectat ceva suveniruri de la Iron Maiden si Trooper ?

Tricourile Iron Maiden mi s-au parut prea scumpe, 80 ron ? :)

Edited by gicacontra
Link to comment
Share on other sites

Nici acum nu mi-a revenit auzul :) de unde am stat (ca pe unde se tot suia Gers pe monitorul ala) s-a auzit destul de bine, desigur ca mi-as fi dorit alt sunet. Dar avand in vedere spectacolul, prestatia lor si dorinta nemaipomenita de a-i vedea, trec peste fapul ca la solouri trebuia sa fiu foarte atent, nici riffurile nu s-au auzit clar, in fine, un concert mare!!!

 

Si cateva poze de unde am stat eu.

 

Din pacate n-am reusit sa prind nimic (manseta, pana, bat etc...)

 

Calitatea pozelor...deh telefonul din dotare.

 

Frumusel stratul Jackson al lui Smith :)

post-4191-1217923274_thumb.jpg

post-4191-1217923280_thumb.jpg

post-4191-1217923287_thumb.jpg

post-4191-1217923293_thumb.jpg

post-4191-1217923299_thumb.jpg

post-4191-1217923303_thumb.jpg

post-4191-1217923308_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Plusuri: Show bestial, Dickinson intr-o mare forma, playlist perfect ales

Minusuri: Sunet slab, din chitari nu se intelegea mai nimic, nici macar la solouri. Mi se pare ca formula cu 3 chitari nu e cea mai fericita, de multe ori nu se intelege ce cinta, iar pentru cine nu stia piesele totul a fost cam o pasta. Oamenii, pe unde stateam eu (pe la jumatatea terenului) au fost OK ca si reactii, dar departe de a cinta fiecare vers asa cum ma asteptam :)

Tot la minusuri: COZILE LA BERE!!!! WTF!!!!!! La Lenny Kravitz stateam fix 20 sec la bere, aici, unde a fost un pic mai multa lume nu am putut nici macar sa ma apropii.

 

Cred ca din cauza ca la Lenny publicul era diferit. Publicul IM parca vroia sa arate ca pentru ei cel mai cool thing e sa bei cit mai mute beri :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.