www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Hathor


BCRich
 Share

Recommended Posts

Sunt Ady-chitara in Hathor si mi-am permis sa postez aici si trupa din care fac parte...nu numai prostiile pe care le debitez pe forum :)

Hathor e o trupa aparuta in 1995 a suferit foarte multe modificari de componentza,da nu asta a fost motivul pentru care inregistrarea unui album a venit tarziu. (aviz noilor trupe,avetzi grija ce semnatzi cu cine semnatzi).

05_AudioTrack_05.mp309_AudioTrack_09.mp3

 

http://www.myspace.com/hathorband (aici se pot viziona poze,se poate urmari agenda de concerte,etc)

 

Video-Hathor

 

Daca mai trebuie sa mai adaug ceva va rog sa ma atentionati.

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

o da,hail omule !! Ati fost super la MRF 3 !!! in calitate de organizator speram sa fiti prezenti si la urmatorul!! :):):):(

Link to comment
Share on other sites

In numele tuturor care au fost acoolo,multimim anticipat !!! mie chiar mia placut,a fost destul de limitat dar f frumos !!!

 

Multa bafta in continuare !! :):):)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Asa este,nu cantam pana nu suna totul bine,cel putin pe scena,pe fatza nu mai e treaba noastra,e a sunetistului.

Cu cat monitoarele sunt reglate mai bine de catre sunetist de la inceput cu atat terminam si noi mai repede soundcheck-ul.

Decat sa nu ne auzim pe scena si sa iasa prost mai bine nu mai cant(parerea mea). :)

Acum la Cluj,totul era ok mai putin monitorul de la tobe, si totul a mers foarte rapid,am terminat cu 10min mai depreme din timpul pentru soundcheck acordat de organizator.

Edited by BCRich
Link to comment
Share on other sites

Da,mi-a scapat aspectul asta,bine punctat Killahead,in ordinea in care sunt in player:

1.Saruman part one.

2.A pattern in the clay. (video mai jos...montaj facut de mine,asa ca nu sariti cu injurii :) )

 

O piesa mai veche tot video montaj facut de mine:

 

Pe vremea cand am ramas fara clapar (video live Cluj):

 

 

Enjoy!

Coperta album:

post-1203-1208841148_thumb.jpgpost-1203-1208841164_thumb.jpgpost-1203-1208841202_thumb.jpg

post-1203-1208841180_thumb.jpg

 

Concert Hathor in Iasi pe 24 mai 2008!

Rock'n'Iasi festival

 

Pentru mai multe informatii despre concerte si datele lor urmariti pagina noastra de myspace:

www.myspace.com/hathorband

Edited by BCRich
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Amon

dc acest album deabia dupa un an?? am albumul vostru de la ultimul concert sustinut aici.......pe 9 aprilie 2007 !!! :):):):D:P

Link to comment
Share on other sites

Datorita producatorilor (fostii) aparitia primului album a fost taraganata foarte mult timp.

Albumul ,,ANCIENT"a aparut la Casa de Discuri Lupii Daciei anul trecut in martie.

Al doilea album trebuia sa fie gata din toamna anului trecut, dar datorita multiplelor schimbari de componentza o sa fie finalizat in toamna acestui an, tot cu ajutorul C.D.Lupii Daciei.

E greu in romania cand nu canti ceva comercial si asta o pot spune foarte multe trupe.+banii, ca nimeni nu trage moca si nu e chiar o suma mica :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 7 months later...
  • 3 weeks later...
Guest nazgul

ca sa il completez pe ady mai trec niste date:

 

 

Anul infiintarii :1995

Locatie: Galati

Status:Activ

BandContact:email:marius_hathor@yahoo.com(nu dati ad pt YM nu o folosesc)

Detalii:www.myspace.com/hathorband

Discografie:

Demo tape Hathor 1996

Demo-audio&videoLive in Rm.Valcea 1997

Demo-Dead Concept 1999

The mystic Art 2001-Label Axa Valaha Production

f_5963.jpg

Ancient-2007http://www.lupiidaciei.net.Producator Lupii Daciei Records, de aici puteti comanda materialul in format digipack

2854.jpg

Piese de pe materielul " Ancient"

Interviu-componenta 2007:

Datorita problemelor de componenta trupa Hathor nu a putut intra asa des in studio

 

 

P1010877.jpg

Avem o componenta noua cu piese noi. Am decis sa renunt la postul de vocal principal deoarece vreau ca trupa sa sune conform anului 2009, adica diferit si mult mai bine.

 

Am dorit sa imbunatatesc soundul. Andrei este noul vocal, a mai cantat in trupa galateana Bunker (a stat ceva timp pe tusa), iar timbrul dur a la AMON AMARTH ne va schimba in mai bine expresia scenica. Eu ma voi ocupa in continuare de bass, backing vocal si compozitii, Ady ramane acelasi chitarist profesionist si maniac, Georgiana, proaspat absolventa la Conservator, ne va macelari in continuare cu FURIA clapelor, Seb - noul tobar este la inceput de drum, nu a mai cantat in nici o trupa, dar in schimb munceste foarte mult pentru a face fata cu succes viitoarelor incercari.

 

Directia lirica este aceasi legata de razboaiele interminabile din Middle EARTH. Daca pe albumul ANCIENT fortele raului din Middle EARTH isi pregateau armele in frunte cu Saruman, noile piese (avand probleme de componenta nu am reusit sa intram in studio in 2008 - speram in 2009) dezlantuie atat lupta dintre oameni si creaturile lui Saruman cat si idila aproape imposibila dintre un muritor si o elfa.

 

Componenta 2009:

Andrei-voce

Marius "Nazgul"-bass/voce

Ady"B.c.Rich"-chit

Georgiana-clape

Seb-tobe

Cateva poze 14 martie ora 20:00 la inaugurarea barului de rock ABYSS aflat in complex Tiglina 1 (in spate la bar Mond`art)

Picture013.jpg

Picture014.jpg

Picture017.jpg

Picture002.jpg

...si cateva filmari(scuzati calitatea sunetului)Concert Hathor-bar Abyss, alaturi de noii membrii: Andrei (Kelv) voce si Sebi (Rigodon) tobe.

Born in Fire

Brothers of The Sea

Corrupted

Letter to Galadriel

 

h1.jpg

Cu stima,

Marius Nazgul-bass/voce

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.