www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Rocktron Voodu Valve On-line


Guest doftorul
 Share

Recommended Posts

Guest doftorul

YESSSSS !!!! In seara asta mi-a venit obiectul, un Rocktron VooDu Valve On-line, comandat de pe e-bay si luat la 500 de parai, nou. Am tremurat un pic pana mi-a ajuns, dar toate review-urile vanzatorului erau ok, plus ca mi-a fost recomandat de un tip pe care il cunosc si care a mai luat de la om.

Impachetat de zici ca se asteptau sa il testam cu un tanc in Romania si nu sa-l trantim frumos in rack langa celelalte doua Rocktroane, gainiacul si Hush-ul...

De cateva ore ma joc cu preseturile din el, cred ca am incercat deja peste o suta, foarte multe dintre ele sunand foarte bine. O parte din ele le-am incercat pe cub, o parte direct in mixer pe XLR-uri si chiar suna bine.

Ma apuc de tweaking pe el un pic si revin cu un review full.

La prima impresie isi merita banii, n-am mai avut asa tonuri agresive si clare in mana de multa vreme si imi vine sa mor ca e mijlocu' noptii si nu pot da cubu tare !!!!

 

Stay tuned !

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Guest brainwash

Vad ca n-a mai scris nimeni nimic aici asa ca bag si eu doua vorbe:

- fara un pedalier (MIDI) scula e destul de aiurea pentru live, decat daca mergi cu un singur preset

- apropo de un singur preset, se poate folosi si asa :) distorsul e dat de volumul chitarei, atacul si orice va trece prin cap

- un preset bun dureaza cateva ore pana se face

- presetul de acasa nu de potriveste cu cel de pe scena :)

- e un singur model de voodu valve, 'online' e doar marcat pe cele mai noi si nu difera cu nimic (pe al meu nu scrie online dar merge toata treaba cu upload preseturi)

 

Imi pare rau ca nu a scris nimeni mai mult aici, sunt destui care au scula asta si sunt multumiti de ea.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.