www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[chitara Electrica] Cort Zenox 44


RAY5
 Share

Recommended Posts

NUSTIU CUM SINT ALTII DAR EU ........ cind vad chitari eftine numi se scoala curiozitatea sa vad cum suna dar de data asta era prea efti 170€ pentru ca picase de pe suport shi ia sarit zmaltu serios de la 460 am luato pe nimik dupa ce lam trimis dracului pe vinvator pentru ca a comentat cin am vrut sa o probez pe un vox pentru ca era ocupat cu cineva dar am venit citeva zile mai tirziu shi am luato impresia e destul debuna pentru cineva care invata e destul chiar shi un pik prea mult dar e bine sa ai un bun inceput modelul e un les paul de culoare neagra dar e o vopsea originala doua mikro emg hz hambucking dar se spliteaza shi se transforma in simpleideea e buna ca poti obtine sunetul care il vrei daca iti bati capul sa o reglezi

un swici pentru selectionarea mikrofoanelorpe trei pozitii un volum pentru fiecare mikro shi un ton care face shi oficiu de split (puch-pull) griful e finut in comparatie cu majoritatea chitarilor de genul Les Paul capul grifului e original are un look placut

post-824-1196484671_thumb.jpg

post-824-1196484682_thumb.jpg

post-824-1196484718_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

O chitara buna la un pret bun.

Recomand aceasta marca de chitara pentru cei care vor o chitara buna si nu dispun de material.

Cort la 300euro se poate compara cu succes cu un Ibanez sau Jackson la 500-600euro(ma refer la caracteristici,lemn echipament pe ea,nu neaparat la forma)

Felicitari posesorilor au facut o alegere buna :)

Link to comment
Share on other sites

O chitara buna la un pret bun.

Recomand aceasta marca de chitara pentru cei care vor o chitara buna si nu dispun de material.

Cort la 300euro se poate compara cu succes cu un Ibanez sau Jackson la 500-600euro(ma refer la caracteristici,lemn echipament pe ea,nu neaparat la forma)

Felicitari posesorilor au facut o alegere buna :)

 

 

firma cort fabrica chitarile ibanez.....deci au tehnologia.....pretul ieftin la care am luato e pentru ca a picat din stand ,era expusa la expo .....vezi in foto ia sarit zmaltu shi e asa special nu poate fi reparat . oricum firma cort in ultimii ani au facut progrese mari au materiale din ce in ce mai bune. chiar shi la pretul de 300 merita banii

Link to comment
Share on other sites

Acelasi lucru pot sa-l spun si eu, chitarele Cort isi merita banii. Nu stiu daca exista echivalentului unui gibson sau fender( am vazut Cort G290 si G285 care costa o gramada de bani si probabil la banii aia sunt mai bune decat fender si ibanez, PROBABIL), dar la chitarele de sub 1000 euro sunt o foarte buna alegere.

 

 

Eu am G254, sunt foarte multumit de ea, cu setup standard din fabrica, mult mai buna decat un Squier Fat Strat de ex.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Acelasi lucru pot sa-l spun si eu, chitarele Cort isi merita banii. Nu stiu daca exista echivalentului unui gibson sau fender( am vazut Cort G290 si G285 care costa o gramada de bani si probabil la banii aia sunt mai bune decat fender si ibanez, PROBABIL), dar la chitarele de sub 1000 euro sunt o foarte buna alegere.

 

 

Eu am G254, sunt foarte multumit de ea, cu setup standard din fabrica, mult mai buna decat un Squier Fat Strat de ex.

 

 

o chitara scumpa nu inseamna ca e neaparat buna

dar shi o chitara buna in mina unui nebun e un pacat mare

pentru o chitara eu estim ca 1000 de € e suficient shi sint foarte bune dar e o chestie de marca sau e placerea de a atinge ceva cit mai perfect

am sa revin cu poze de chitara mea pentru ca asta am cumparato cadou la nepotel

dar ptr mine miam cumparat gibson autum suprem 3000€ si e diferenta mare suna ......fara cuvinte.....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 11 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.