www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[amplificator] Marshall Mg15cdr Zak Wilde


RAY5
 Share

Recommended Posts

:) o Jucarie Fantastica :

mia trebuit citeva luni sa intru in posesia lui , pentru ca era un singur model shi vinzatorul a refuzat sa mil vinda il tinea in vitrina ca trofeu .......

Dupa ce am reushit sa imi procur unu acum in luna noiembrie (am asteptat din vara) a dat norocul peste mine ca am ieshit sa ma plimb doar asa la magazine shi chiar in ziua aia il primise deabia il scoteau din ambalaj .....nu am ratat okazia nici nu am vrut sal probez ,leam zis ca pastrez suspensul pina acasa (saraci vinzatori cred ca mau blastamat in ziua aia ca nici iei nu il probase) doar lau scos din cutie shi am sarit pe iel

Un micut cec de 360 € pentru un ampli care merita mult mai mult

prima impresie unsunet monstruos incredibil de la primul acord am uitat ca costa 360€ e uimitor chiar prea de tot prima chitara un gison sg (dar modificata shi forma shi electronica) ma obligat sa reduc volumul ca cei 15w anuntati doar la jumate cu volumul shi gain ishi fac efectul dintro data am avut impresia ca sun branshat pe un ampli pe lampi localul (camera ) era prea mica pentru iel faptul ca nu puteam sa ma departez de iel facea feedbak . Am schimbat chitara un CORT ZENOX 44 microfoane emg hz am scapat de feedbac dar nu de sunet intradevar un sunet care cere respect

dau o nota mare la calita de ansamblare a boxelor shi a capului

amplificatorul care e separat de boxe e foarte silencios nu fisie deloc daca nu branchezi instrumentul shi dai la maxim e foarte linistit shi pe canalul gain shi pe clin MERITA UN BRAVO

egelizatorul e DE ACEEASHI PERFORMANTA nici un zgomot bineinteles LA MAXIM

DAR CA SA FIE PERFECT TRE SA AIBA CEVA CEI LIPSESTE

calitatea difuzoarelor unu pe boxa merita schimbate (sar putea mai bune)

faptul ca nu poti schimba canalele prin comanda (pedala)

FARA INDOIALA E JUCARIA PERFECTA PENTRU CINE IUBESTE SUNETUL "MARSHALL" pentru ca tre sa recunosc ca nu prea polivalent e foarte dur chia rau de tot de la rock , hard rock , hevi metal shi fara aptinere def metel E DEMENTIAL

sunetul clin e tipicmon marshall egalizatorul lucreaza foarte frumos

lipseste sunetul grungi deci ori esti clar sau demolezi shi aici nu exagerez cuzintul are sensul lui E CEEA CE AM SIMTZIT CIND AM PRINS PRIMUL ACORD ...................AM RAMAS BLOCAT....ANCINTAT.... DAR A TREBUIT SA FUG DE LINGA IEL (feedbak)

post-824-1196481537_thumb.jpg

post-824-1196481556_thumb.jpg

post-824-1196481566_thumb.jpg

post-824-1196481576_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Am testat si eu un asemenea micro-stack, dar versiunea standard.

E clar un practice amp f bun, cu un sunet care nu-i rau deloc.

E evident ca nu se compara cu un jcm800, dar e conceput ca practice amp si e de 7-8 ori mai ieftin.

 

e clar ca nu se compara asta e o jukarie de camera doar asa sati stirnesti vecinii

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.