www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Rgc Bass Challenge #1


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest williss
gica de dragu tau ca esti un basist tare de treaba mi-amfacut si eu o juma de ora sa inregistrez si eu o incercare sper sa iti incante auzul :):):(B)
fratilor nu stiu ce am facut ca mio mai aparut odata incercarea, off ce tii si cu calculatorele astea :) sper ca nu am suparat pe nimenisorrryyy :mellow:cum pot sa sterg una dintre ele???rog pe cineva sa mi zica simie cum sa fac un replay cas pe spate la calculatore si am facut tot varza pe aci ,va rog

ca deja ma enrveaza toate replay-iurile imi apar in unul singur. offffffffffff

williss_challenge1.mp3

Edited by williss
Link to comment
Share on other sites

Salut crypty, bine ai venit cu basu :)

Am un mic sfat pentru tine - exerseaza mai mult cu metronomu ca sa iti iasa frazarea egala, ca am impresia ca o iei putin pe aratura cu tempo-ul

 

Stiu ca am luato pe aratura, am nevoie de exercitiu propriu zis, m-am incurcat foarte mult pe corzile mai subtiri , si oricum e un gen pe care nu prea l-am abordat :) It's time for transition

Link to comment
Share on other sites

Guest seraphx
Stiu ca am luato pe aratura, am nevoie de exercitiu propriu zis, m-am incurcat foarte mult pe corzile mai subtiri , si oricum e un gen pe care nu prea l-am abordat :) It's time for transition

bravo man, e bine ca ai incercat sunt cateva parti f ok in ea, dar cum zice si Falling_into_infinity, baga mare cu metronomu :) , daca nu ma insel e prima data cand inregistrezi peste o improvizatie nu ? , pentru asta zic ca ai cantat destul de ok.. o sa fie sigur si mai bine, si schimba-i si tu corzile fenderului ca e pacat de el :) , cheers !

@willis: a 2a incercare e super tare, mi-a placut mult partea de jumate, cool slappin` dude, felicitari din nou !

Edited by seraphx
Link to comment
Share on other sites

bravo man, e bine ca ai incercat sunt cateva parti f ok in ea, dar cum zice si Falling_into_infinity, baga mare cu metronomu :( , daca nu ma insel e prima data cand inregistrezi peste o improvizatie nu ? , pentru asta zic ca ai cantat destul de ok.. o sa fie sigur si mai bine, si schimba-i si tu corzile fenderului ca e pacat de el B) , cheers !

@willis: a 2a incercare e super tare, mi-a placut mult partea de jumate, cool slappin` dude, felicitari din nou !

 

Mersi de incurajari , corzile sper sa le schimb de ziua mea (16 nov) :) ca n-are lumea bani si de improvizat da... e prima oara. Am mai inregistrat eu ceva dar doar vreo 2-3 chestii care nu-s in studio. Am zis ca ma apuc si eu ca nu am numai de invatat. Si importante sunt posturile care vor fi bune peste ceva timp. M-a mobilizat progresul lui gica :):)

Link to comment
Share on other sites

Guest Ender_Eugen

gica esti tare.

dar incearca sa faci aceeasi treaba pe tempo-ul piesei original. si slapuri... vreau slapuri a la seinfeld :)

Link to comment
Share on other sites

Guest williss

crypty felicitari pt incercare, mie imi place,faptu ca ti ai facut timp sa pui si tu o incercare pe forum si sa intri in duel ai din partea mea tot respectul :) ,si cu tempoul o sa fie vbine daca folosesti metronomul si eu am avut aceasi problema,be koool

Link to comment
Share on other sites

Cind se inchid urnele? :)

Ca sa dam drumu la editia a doua... :)

VREM SA CANTAM!!! Foarte fain a fost tracku asta , mersi si la mai mare Cosu . :)

Link to comment
Share on other sites

N-am mai avut timp de nimic cu toate meditatiile astea... :)... incerc weekendu asta...

Felicitari pt inregistrari! Sunt cateva foarte tari din ce am ascultat eu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
N-am mai avut timp de nimic cu toate meditatiile astea... :(... incerc weekendu asta...

Felicitari pt inregistrari! Sunt cateva foarte tari din ce am ascultat eu.

 

Imi pare rau ca nu ai putut sa postezi , sper ca data viitoare o sa te "razbuni" cu varf si indesant :) , mai e cineva care treubie sa posteze? Ca eu zic ca sunt ceva doritori de un track nou :):)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest williss

io zic sa ma asteptam macar sapatamana asta poate mai doreste cineva sa posteze ,oricum a cam sosit vremea sa trecem la urmatorul track :):)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 6 months later...
Guest westsound

Asta e o treaba tare faina care ar trebui sa continue. Daca e inca cu putinta o sa postez si eu iar mai apoi cred ca ar trebui sa trecem la alt backtrack.

 

www.myspace.com/trupaeffect

Link to comment
Share on other sites

Guest westsound

Well mi-am facut ceva timp azi si am tras un take, nu am avut insa acasa decat un bass acustic, timingul are niste bube evidente mai ales pe partea a doua totusi sper sa enjoy!

test1.mp3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Guest Serghey

Salut oameni buni! Curand postez si eu... foarte frumoasa initiativa, si mai ales faptul ca au fost si raspunsuri la challange! Maine inregistrez si pe seara o urc aici pe forum...

Link to comment
Share on other sites

Guest Serghey

Baieti uite chiar acum incercam sa inregistrez ceva.. si nu prea reusesc... Reason 4 imi suporta doar midi ca import si nu reusesc sa convertesc fisieru din midi in mp3... pls help:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

fratilor nu stiu ce am facut ca mio mai aparut odata incercarea, off ce tii si cu calculatorele astea mellow.gif sper ca nu am suparat pe nimenisorrryyy :mellow:cum pot sa sterg una dintre ele???rog pe cineva sa mi zica simie cum sa fac un replay cas pe spate la calculatore si am facut tot varza pe aci ,va rog

ca deja ma enrveaza toate replay-iurile imi apar in unul singur. offffffffffff

Favorita mea, good job!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.