www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Rgc Bass Challenge #1


Cosu
 Share

Recommended Posts

hmm .... daca iei tabu de bas de la Red Hot Chilli Pepers - Hump Da Bump , il modifici un pik si parka suna , (nu le am cu basu , dar dau si eu cu capu :) )

Link to comment
Share on other sites

Super tare negativul , si mi se pare o idee super treaba asta pt basisti !

Sa nu discriminam pe nimeni, mi se pare corect !

Acum, daca mai faceti si pt tobosari, ar fi perfect ! :)

Nu sunt basist de felul meu, dar am un bass, si poate incerc si eu ceva , mai stii,

poate chiar iese ??

 

Rock on, BASS players ! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Mr.Demeter

ellou there !

am vazut linkul asta pe un alt forum, postat de catre prietenul nostru Gicacontra si m-am gandit sa vad despre ce e vorba.

Negativul e foarte tare :) , funk - exact ce imi place (printre altele) - am si tras o linie de bass pe el.

din pacate mi-am vandut 5stringerul acum o luna si a trebuit sa trag cu Bodacious

BodaciousThe2nd.jpg

dar e funk si cam oldschool asa ca se potriveste :)

 

bass_challenge.mp3

 

mai postati negative :)

Link to comment
Share on other sites

Super tare negativul , si mi se pare o idee super treaba asta pt basisti !

Sa nu discriminam pe nimeni, mi se pare corect !

Acum, daca mai faceti si pt tobosari, ar fi perfect ! :)

Nu sunt basist de felul meu, dar am un bass, si poate incerc si eu ceva , mai stii,

poate chiar iese ??

 

Rock on, BASS players ! :)

Pentru bateristi e mai greu sa inregistreze ceva avand in vedere natura instrumentului lor. E cam greu sa microfonezi toata instalatia sa se auda cat de cat decent si asta doar pentru o inregistrare de pus pe net..

Totusi daca exista doritori facem si asta :)

 

Bine ai venit Mr. Demeter :( Felicitari pentru interpretare!

Link to comment
Share on other sites

ellou there !

am vazut linkul asta pe un alt forum, postat de catre prietenul nostru Gicacontra si m-am gandit sa vad despre ce e vorba.

Negativul e foarte tare :) , funk - exact ce imi place (printre altele) - am si tras o linie de bass pe el.

din pacate mi-am vandut 5stringerul acum o luna si a trebuit sa trag cu Bodacious

BodaciousThe2nd.jpg

dar e funk si cam oldschool asa ca se potriveste :(

 

bass_challenge.mp3

 

mai postati negative :)

 

 

 

Tare melodia !

Am si eu un bass care arata exact la fel, ii zice Lyle :)

Numai ca are 4 knoburi !

La al tau cum ii zice ?

Link to comment
Share on other sites

Iata-ma si pe mine, in sfarsit :) Nu am mai avut rabdare sa bag in ritmul actual - cate o ora zilnic asa ca ultima frantura lipseste :)

 

(deocamdata in player-ul web se aude mult mai repede, nu asa e originalul daca faceti download :))

gicacontra_bass_challenge_1.mp3

Edited by gicacontra
Link to comment
Share on other sites

Merci si te asteptam si pe tine :)

 

Am o rugaminte la un admin, nu pot exporta cu softul gratis folosit (Audacity) la parametrii sugerati de Cosu incat sa se auda corect piesa in web player (setez o alta valoare si iese tot asta), poate cineva sa ma ajute convertind piesa atasata ? Multumesc :)

Link to comment
Share on other sites

ellou there !

am vazut linkul asta pe un alt forum, postat de catre prietenul nostru Gicacontra si m-am gandit sa vad despre ce e vorba.

Negativul e foarte tare :) , funk - exact ce imi place (printre altele) - am si tras o linie de bass pe el.

din pacate mi-am vandut 5stringerul acum o luna si a trebuit sa trag cu Bodacious

BodaciousThe2nd.jpg

dar e funk si cam oldschool asa ca se potriveste :)

 

 

 

mai postati negative :)

 

 

 

Mai domnu' Demeter, ne cam uzi cu apa, la ce sa mai postam noi? Jazz, funk toate le ai...sa-ti traiasca si sa mai creasca!

Link to comment
Share on other sites

Guest seraphx
gica de dragu tau ca esti un basist tare de treaba mi-amfacut si eu o juma de ora sa inregistrez si eu o incercare

sper sa iti incante auzul :):):):(

felicitari, frumoasa incercare... chiar ca-ti merge mana vorba lu' gica B)

Link to comment
Share on other sites

Guest Mese_bass

Salut!

Pana acum m-au "coafat" Mr. Demeter, si Dl. Gica Contra. Felicitari si celorlalti. Seraph, ai crescut "baiat mare", ... te stiu de cand erai atatica :)

PS: Bai Gica, da' ce suna basul ala al tau!

Link to comment
Share on other sites

Salut, pai te asteptam si pe tine daca ai nitel timp, bagai bine cu basu :)

Hai poate ne facem un obicei din a posta la duelurile basistice, eu zic ca e de castigat pentru toata lumea care participa :)

 

PS: Bai Gica, da' ce suna basul ala al tau!

 

E MusicMan, suna de nadejde :( Stai sa ii schimb si corzile, acu avea pe el Dean Markley - Blue Steel cam uzate, folosite de 4 luni, ce e drept nu foarte des :)

Link to comment
Share on other sites

uite asta da exemplu de topic,nu ca la duelul chitaristilor.respect

 

Pai daca la asta te referi si anume la atitudinea pozitiva eu iti pot spune cu siguranta ca se munceste mult mai bine intr-o companie unde toata lumea este incurajata sa obtina rezultate, versus o companie unde cei buni ii dispretuiesc / jignesc / marginalizeaza pe cei incepatori :)

 

Asa ca de aia zic, bagati bre la dueluri, ca va ridica nivelul cu siguranta :) Asta e ce conteaza, nu ?

Link to comment
Share on other sites

Guest seraphx
Seraph, ai crescut "baiat mare", ... te stiu de cand erai atatica :)

:) thanks man, inseamna ca-s pe drumu cel bun, nu bagi si tu o bucata ? :) ,ca bine zice gica, sa auzim si noi corvette-ul

Link to comment
Share on other sites

Guest williss

gica io cred ca ar trebui sa ai incurajam pe toti basisti posteze la duel si sa fie siguri ca o sa na bucuram de fiecare incercare pe care o so posteze :) ,fiecare bassist are ceva special in felul lui da a canta

asa ca fratilor hadeti incantatine auzul cu basssi vostri!!!! RESPECT :):)

Edited by williss
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.