www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ajutor... Intre 3 Amplif


Thrall
 Share

Recommended Posts

am implinit si eu 18 ani... si am de ales si eu un cadou :). si am ramas la roland micro cube, roland cube x15 si peavey rage 258

micro cube - fain, dar e digital si micutz

cube x15 - allright, analog

peavey rage 258- ???

 

nu pot sa le probez, fiindca sunt din provincie... asa ca astept niste pareri pertinente cat mai repede

 

P.S. daca mai aveti si alte propuneri, bugetul este pana in 4 mil

Edited by Thrall
Link to comment
Share on other sites

am implinit si eu 18 ani... si am de ales si eu un cadou :). si am ramas la roland micro cube, roland cube x15 si peavey rage 258

micro cube - fain, dar e digital si micutz

cube x15 - allright, analog

peavey rage 258- ???

 

nu pot sa le probez, fiindca sunt din provincie... asa ca astept niste pareri pertinente cat mai repede

 

P.S. daca mai aveti si alte propuneri, bugetul este pana in 4 mil

Peaveeeeeey !!!..................

Link to comment
Share on other sites

Guest deadlok

Si se zice la Fender Champion 600 ca daca inlocuiesti tuburile originale (cam chinezesti) cu tuburi 12AX7 si 6V6 produse de JJ Tesla, sau Sovtek, suna de iti dau lacrimile. Si daca pui si un dif Celestion - desi nu stiu dc gasesti Celestion la 4ohm, 5W.

Edited by deadlok
Link to comment
Share on other sites

Si se zice la Fender Champion 600 ca daca inlocuiesti tuburile originale (cam chinezesti) cu tuburi 12AX7 si 6V6 produse de JJ Tesla, sau Sovtek, suna de iti dau lacrimile. Si daca pui si un dif Celestion - desi nu stiu dc gasesti Celestion la 4ohm, 5W.

 

Si uite asa iti iei mai bine direct un amplificator mai mare si mai bun. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest deadlok
Si uite asa iti iei mai bine direct un amplificator mai mare si mai bun. :)

 

Din pacate, urmatorul amp full tube (urmatorul ca pret) sare de 16 milioane. O alta posibilitate ar fi daca dl Tone ar putea sa faca un combo full tube de 10W, cu maxim 10mil...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.