www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 78 B- Votare Si Comentarii


Cosu
 Share

Duel 78 B- Votare Si Comentarii  

37 members have voted

  1. 1. Duel 78 B- Votare Si Comentarii

    • Arosulescu
      10
    • Karpi
      6
    • Guitarsarpe
      9
    • Bolly
      1
    • Musaro Adriano
      11


Recommended Posts

nu vreau sa atac pe nimeni, doar ca ce am cantat acolo a fost intr-un mod TOTAL voit ! am vrut sa bag terta aia mica si s-o accentuez.. mi-a placut cum suna. inregistrarea am facut-o din doua bucati. am tras prima oara toata piesa din prima facand schimbarea in major pe a 2-a parte si reascultang mi s-a parut absolut banal si nu mi-a placut deloc. am reluat de la mijloc si am tras in aceeasi maniera ca si prima parte si mi-a placut mai mult si de aia am si lasat greselile pe piesa pt ca sunt destule, si ritmice, si de interpretare si niste note slab alese dar per ansamblu mi-a placut si nici nu am mai avut timp sa trag alta varianta. aici e de gust si mie nu mi se pare ca suna deloc prost acea a 2-a parte.

GATA! destul despre interpretarea lui sharpe ca nu are rost!

 

spor si numai bine!

Link to comment
Share on other sites

salut, baieti, eu zic ca aici nu este cazul sa intram in detalii si in polemici de 3 mica sau mare si de ce acolo sau aici, sunt chitaristi de "free" care daca analizam piesele lor mai te miri de unde pana unde introduc in frasare niste note care nu au nicio legatura cu armonia respectiva, care de altfel poate sa placa sau nu. la ziua de astaz, in plus cu cromatisme aceste nu se mai intelege nimic. Eu propun sa ramanem la: Mi a placut, nu mi a placut si sa amanam eventual detalii 'tecnice' la alt topic, cum ar fi cantat la chitara sau altceva unde se poate desbate subject mai in larg. Nu este cazu sa ne aprindem pentru detalii, musica sa fie si distractie: daca ne gandim in plus ca numai cateva chitaristi de la rgc traiesc DIN musica, adica 1%, ceilalti 99% nu traiesc din musica si este numai un simplu hobby de satisfactie personale, placere si distractie: ATUNCI DISTRACTIE SA FIE!! Al meu este un simplu parere personal. Numai bine si respect. Adriano

Link to comment
Share on other sites

salut, baieti, eu zic ca aici nu este cazul sa intram in detalii si in polemici de 3 mica sau mare si de ce acolo sau aici, sunt chitaristi de "free" care daca analizam piesele lor mai te miri de unde pana unde introduc in frasare niste note care nu au nicio legatura cu armonia respectiva, care de altfel poate sa placa sau nu. la ziua de astaz, in plus cu cromatisme aceste nu se mai intelege nimic. Eu propun sa ramanem la: Mi a placut, nu mi a placut si sa amanam eventual detalii 'tecnice' la alt topic, cum ar fi cantat la chitara sau altceva unde se poate desbate subject mai in larg. Nu este cazu sa ne aprindem pentru detalii, musica sa fie si distractie: daca ne gandim in plus ca numai cateva chitaristi de la rgc traiesc DIN musica, adica 1%, ceilalti 99% nu traiesc din musica si este numai un simplu hobby de satisfactie personale, placere si distractie: ATUNCI DISTRACTIE SA FIE!! Al meu este un simplu parere personal. Numai bine si respect. Adriano

 

credeam ca-i vorba de cantat la chitara ...LOL

 

data viitoare o sa cant ceva dodecafonic .

Link to comment
Share on other sites

Cautam Muzicieni

Cautam duouri, triouri, cvartete, si pianisti solo pentru a canta pe vase de croaziera de lux. Salar foarte bun.

Oportunitatea deosebita de a calatori in locuri exotice.

Contract de 4 luni.Trebuie sa fiti prezentabili, sanatosi si de incredere.

Va rugam sa contactati:

P. R. Scafaru 0731 237 379

am primit asta de la niste jazisti din Cluj...dak e cineva intere m-am gindit k e pacat sa nu incerce

Edited by El Mano
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.