www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Proiect [constanta]


Guest Jaymz
 Share

Recommended Posts

Adi_De_La_Mangalia_cu_Valica___Track_1.mp3

 

Din lipsa de inspiratie, numele este foarte ... stupid, poate parea o gluma proasta dar este un proiect foarte serios, inca lucram la chestiunea numelui :) Piesa este facuta pentru un concurs, mai avem de inregistrat vocile pe ea si va fi cat se poate de gata (intr'un mod cat se poate de primitiv) ... Incurajez critica dura / extrema :)

 

L.E. Trecerea dintre pasaje este un pic prea brusca si diferenta de sunet prea mare deoarece una dintre chitari este reala iar cealalta este sintetizata ... sunt aspecte pe care le vom remedia ...

Edited by Jaymz
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Adi_De_La_Mangalia_cu_Valica___Track_1.mp3

 

Din lipsa de inspiratie, numele este foarte ... stupid, poate parea o gluma proasta dar este un proiect foarte serios, inca lucram la chestiunea numelui :) Piesa este facuta pentru un concurs, mai avem de inregistrat vocile pe ea si va fi cat se poate de gata (intr'un mod cat se poate de primitiv) ... Incurajez critica dura / extrema :)

 

L.E. Trecerea dintre pasaje este un pic prea brusca si diferenta de sunet prea mare deoarece una dintre chitari este reala iar cealalta este sintetizata ... sunt aspecte pe care le vom remedia ...

ideea e faina. dar, parerea mea e ca numele proiectului si a piesei sux. big time. adica piesa e din categoria "serioase" iar titlul imi sugereaza un surogat de manele - probabil trebuie schimbat ceva, ca nu prea vad eu vreun rocker intunecat :) bagand in seama asa titluri...

imi place la maxim mai ales a doua parte a piesei, aia mai "black". pe prima nu prea se intelege mare lucru din chitara, dar tobele rullz (pe pasajele alea cu clape).

 

a, si poti lejer sa mai tai din reverb si sa dai tobele mai in fata.

\m/

Link to comment
Share on other sites

Numele proiectului s'a schimbat in Halvmørk iar titlul piesei in "Nocturnal Boritude" care se explica prin: black metal'ul nu e specialitatea mea, nu intra nici macar la genurile ascultate :) dar s'a ivit ocazia sa incerc si latura asta a muzicii ... piesa a luat forma intr'o noapte in care plictiseala a pus stapanire pe mine si mi'am zis "just do it!" :)

 

Am facut si un pseudo'clip extrem de static ce are menirea de a evidentia termenul de "boritude" (he he, e doar temporar, voi depune ceva mai multa munca si in clip) :)

 

 

Sa mai tai din reverb si sa imping tobele mai in fata din pacate nu este posibil decat daca reinregistrez totul pentru ca din momentul in care am dat export>mp3 si am piesa finala sterg toate celelalte fisiere implicate in proiect (trackuri separate de instrumente, piesa fara efecte etc.)

 

Noah, sa fac o mica prezentare a proiectului:

 

Halvmørk

 

Gen muzical: Punk (la inceput) / Gothic-Doom / Blackened Doom (2007)

 

Format (si desfiintat) intre anii 2001-2002/2004-2005/2007 sub titulaturile: Conflict[ED]/Ashes Of Dusk/Halvmørk

 

Discografie:

Regrete (Demo) - 2005

Hinn Dokkur Braut (Demo) - 2005

 

Componenta:

*jaymz: chitari/synth/programare tobe (2001-2007)

*adi: voci (urlete) (2007)

Ex:

*rip: tobe (2001-2005)

*shpack: voce (2001-2005)

*neo: chitara bass (2001-2002)

 

:(

Link to comment
Share on other sites

In urma unei dezbateri titlul piesei a fost schimbat in "Troglodit" iar pseudo'clipul static de mai sus a fost sters, fiind inlocuit insa de urmatorul clip care este si cel final :)

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Numele proiectului s'a schimbat in Halvmørk iar titlul piesei in "Nocturnal Boritude" care se explica prin: black metal'ul nu e specialitatea mea, nu intra nici macar la genurile ascultate :( dar s'a ivit ocazia sa incerc si latura asta a muzicii ... piesa a luat forma intr'o noapte in care plictiseala a pus stapanire pe mine si mi'am zis "just do it!" :)

 

Am facut si un pseudo'clip extrem de static ce are menirea de a evidentia termenul de "boritude" (he he, e doar temporar, voi depune ceva mai multa munca si in clip) :)

 

 

Sa mai tai din reverb si sa imping tobele mai in fata din pacate nu este posibil decat daca reinregistrez totul pentru ca din momentul in care am dat export>mp3 si am piesa finala sterg toate celelalte fisiere implicate in proiect (trackuri separate de instrumente, piesa fara efecte etc.)

 

Noah, sa fac o mica prezentare a proiectului:

 

Halvmørk

 

Gen muzical: Punk (la inceput) / Gothic-Doom / Blackened Doom (2007)

 

Format (si desfiintat) intre anii 2001-2002/2004-2005/2007 sub titulaturile: Conflict[ED]/Ashes Of Dusk/Halvmørk

 

Discografie:

Regrete (Demo) - 2005

Hinn Dokkur Braut (Demo) - 2005

 

Componenta:

*jaymz: chitari/synth/programare tobe (2001-2007)

*adi: voci (urlete) (2007)

Ex:

*rip: tobe (2001-2005)

*shpack: voce (2001-2005)

*neo: chitara bass (2001-2002)

 

B)

 

Hai ma si tu vorbesti cu "lol" :-))

 

E misto piesa, e destul de :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.