www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

vocali


Shadow
 Share

Recommended Posts

Asta a si spus de altfel, dar cu toate astea mi s-a parut ca pozeaza in amaror/incepator ceea ce personal nu cred. Daca asta e vocea bruta/nestudiata e mare lucru. Oricum ar fi, de aici suna bine pentru o intregistrare amatoriala.

 

@kontiki: Oricum nu te umfla in pene, e doar parerea cuiva ca nu canta la voce dar pretinde ca are o ureche destul de buna si caruia ii scartaie timpanul destul de usor :)

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

Desi am mai cantat din cand in cand, nu am nici o inregistrare de calitate, ceea ce ma face sa fiu tot amator din pct meu de vedere.

 

Asadar, vreau sa capat ceva experienta la capitolul asta, asa ca impresiile voastre sunt binevenite !

 

Vezi ca exista aici pe forum sectiunea asta. Fa-ti un topic unde sa-ti postezi toate inregistrarile si cu siguranta vei primi si sugestii.

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest Bianca I.B.

Hei! Ma numesc Bianca, si de ceva vreme caut oameni cu care sa fac un grup vocal pe voci din CLUJ

exemplu

( nu am dat genul muzical, ci tehnica)

cine e interesat Iulia Bianca pe facebook si lasati un mesaj

ideea e ca peste tot sunt o gramada de vocali, putine trupe fara vocali... si un proiect youtube e mai fun si face si publicitate daca se ajunge la ceva fain:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 6 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

... Dar mi-e teamă să aflu părerile celor care mă ascultă. Dacă mă vor critica, mă voi simţi ruşinată, dacă mă vor lăuda, mă voi simţi mândră şi apoi iar ruşinată pentru faptul că m-am simţit mândră. :)

 Totuşi voi îndrăzni să postez un cântecel, după ce termin de învăţat scara geocronologică, cu speranţa că nu voi fi nici criticată, nici lăudată.  :D  Sper la comentarii de genul "admis"/"respins", care să mă ajute să înţeleg dacă sunt făcută sau nu pentru a cânta. :)


Chiar esti incurajata.

... Dar mi-e teamă să aflu părerile celor care mă ascultă. Dacă mă vor critica, mă voi simţi ruşinată, dacă mă vor lăuda, mă voi simţi mândră şi apoi iar ruşinată pentru faptul că m-am simţit mândră. :)

 Totuşi voi îndrăzni să postez un cântecel, după ce termin de învăţat scara geocronologică, cu speranţa că nu voi fi nici criticată, nici lăudată.  :D  Sper la comentarii de genul "admis"/"respins", care să mă ajute să înţeleg dacă sunt făcută sau nu pentru a cânta. :)


... Iar am postat din greşeală acelaşi reply de două ori... :) Mi s-a mai întâmplat o dată... Hmmm... Îmi cer iertare din nou. :)

Link to comment
Share on other sites

...Acesta este un început/o încercare de cântecel... Trebuie să precizez că... cunosc cel mult 3 acorduri la chitară şi că mi-e tare ruşine să cânt în faţa unui auditoriu. :) Nu m-aş putea imagina niciodată cântând în faţa unor oameni. :)

Aş dori să aflu dacă am voie să fac parte din lumea cântecului.. Atâta tot.. :) ... Dacă cântecelul vi se va părea de-a dreptul penibil, nu ezitaţi să mă certaţi, dar fără răutate, dacă se poate. :)

Versurile sunt următoarele:

They told me to stop dreaming, to stop hoping, to stop joking..

And I told them that I'm sorry that I can't be as they want me... " :)


They Told Me.mp3

Link to comment
Share on other sites

:D ... Voi profita de faptul că nu m-a certat nimeni până acum, şi voi mai posta o încercare de cântecel, creaţie proprie, înregistrat într-o dimineaţă de duminică cu ajutorul unui mp3 player pe nume Well, vechi de aproximativ 7 ani, care are şi funcţie de recording. :)

Dacă nu am fost certată până acum, este foarte probabil să fiu certată după ce postez această a doua încercare de cântecel. :D Versurile sunt de-a dreptul naive... Puţin spus naive.. De aceea prefer să nu le mai scriu aici.. :)

Seek.mp3

Link to comment
Share on other sites

:) ...Având în vedere că nu am fost certată deloc, deloc... îndrăznesc să mai postez o picătură de cântecel, fără chitară, doar voce, editată cu efectul "echo" în WavePad Sound Editor (de la NCH Software)... :)

The One Who Ran Away.mp3

 

Astăzi m-am ocupat doar de cântecele în loc să învăţ pentru seminarele de Agroclimatologie şi Geografia Europei... Dacă nu mă va certa nimeni, mă voi ocupa numai de cântecele mereu, în loc să învăţ... Aşa că, vă rog, vă rog, certaţi-mă şi nu-mi mai daţi voie să făuresc cântecele... :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 6 months later...
  • 10 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.