www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

vocali


Shadow
 Share

Recommended Posts

Guest Nightelve

ma bag si eu pe aici cu cateva melodii...

am inregistrat peste melodiile originale dupa ce am 'scos' vocea cu adobe audition....de-aia uneori s-ar putea sa se auda pe fundal si cine nu trebuie :)

'follow your heart' e in totalitate compusa d mine in gp

sper sa va placa :)

Nightelve___Excuse_me_while_i_kill_myself__Sentenced_.mp3

NightElv3___Mama_I__m_Coming_Home_Ozzy_Osbourne_.mp3

NightElv3___Bittersweet__Within_Temptation_.mp3

Nightelve___Follow_Your_Heart__latest_version_.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod

draguta balada, randox, mi se pare si putin cunoscuta.. am auzit-o la radio oare?

Nightelve..heh, mult potential acolo, timbru cald si placut, te joci frumos cu vocea :) sper sa-ti gasesti trupa

Link to comment
Share on other sites

cred ca este cam singurul post de radio care mai tine cu noi, este un tip acolo, mai exact Kirk dar si el are de promovat diverse mizerii "contemporane", una peste alta este imbucurator ca mai exista indivizi ca el.. piesa asta o promovam acum 7-8 ani cu formatia care se numea "Interzis" nu are nici o legatura cu actualul "Interzis" care nu stiu cum au luat numele asta deoarece acest nume este inregistrat de noi inca de atunci si care are contract inca valabil cu cat-music,dar, ii las sa faca bani si ii dau in judecata, ma umplu de bani si gata cu roku, imi fac boutique..:))

p.s. incercare penibila de muzica, comerciala in cele ce urmeaza... :)

Vino.mp3

Edited by randox
Link to comment
Share on other sites

Guest mircea

si ca sa nu creada lumea ca ne tinem de cioace, pun o piesa(din live), piesa cu care noi(Interzis) ne incheiam prin anii 98-99 concertele si care a aparut si pe compilatia Back Stage Live.

 

P.S. Nu dati cu pietre, dati cu paru e mai eficient

 

Piesa ii foarte faina. I love it :) . Fiind topic in care se pune accentul pe calitatile vocale nu o sa ma leg de versuri. :):) Vocea seamna izbitor de mult cu a solistului de la Conexiuni. E vreo legatura intre tine si respectiva trupa?

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod

au participat acum un an sau doi la preselectia pentru brasov..or was that eurovision? cu "mai ramai putin"

Link to comment
Share on other sites

Guest 9uitar

Am si eu o compozitie de prin 2004.

Versurile sunt scrise in graba.

Am cam mult reverb pe voce

Instrumentalul e facut pe calculator mai putin chitarile.

Ma gandesc s-o refac da nu stiu daca merita. :)

OnThisOldRoad.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Nu e rau deloc, negativul imi place chiar mult, insa linia melodica "imprumuta" destul de mult din alte melodii ( acum imi vin in cap "It Must Have Been Love" si "Cantecul lebedei"). Ai putea s-o refaci, dupa umila mea parere de ignorant... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest 9uitar

Nu e rau deloc, negativul imi place chiar mult, insa linia melodica "imprumuta" destul de mult din alte melodii ( acum imi vin in cap "It Must Have Been Love" si "Cantecul lebedei"). Ai putea s-o refaci, dupa umila mea parere de ignorant... :)

Merci pentru incurajare.

E bine ca suna a ceva. Poate o sa sune mai binisor daca o cant cu vreo doua note mai sus si mai cu vlaga.

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod

draguta si placuta melodia.. si nu-i o idee rea sa o canti ceva mai sus, cred ti s-ar potrivi mai bine. te descurci tu sa mai aranjezi linia incat sa nu semene cu creatii roxette :)

oricum reusita per total, cu tobele si clapele pe calculator, good job

Link to comment
Share on other sites

Guest Stiv

nu-l crede pe randox, he's bitter and twisted :) probabil ca ar zice acelasi lucru despre leonard cohen sau chris isaak... :) negativu e chiar misto petnru calculator , si piesa are feeling, e catchy, vocea e cool, solou merge , e faina domne ce mai. stop talking bullshit people (randox adica)

Link to comment
Share on other sites

eu imi dau cu parerea nu dau cu paru' am mai ascultat piese pe aici si care mi-au placut, mi-au placut,in cazul asta poate e din cauza calitatii inregistrarii, una peste alta mie mi se pare ca seamana cu Savoy, adica restaurantu debarcader(stiv). poate ma insel!! si ca sa citez un clasic in viata(adica eu) decat mult si bine mai bine putin si prost!

Link to comment
Share on other sites

Guest Stiv

recunosc ca are reverbu ala de terasa de la mare, sau de 80's, da calitatea inreg mi se pare ok; adica , nu trebuie sa te iei dupa aparente , tre sa asculti melodia in sine; tu te iei de forma, nu de fond. si in plus, o melodie poate sa aiba si altceva in afara de koi(i hate that word :) ) sau danceability, sau instrumente in care se da tare, sau solist cu atitudine suparata. asta are potential , si chiar realizat intr-o oarecare masura. arata ca omu se pricepe

Link to comment
Share on other sites

man(stiv) eu ma refer la compozitie si la prima impresie, orice halitor de muzica de pe planeta asta se ia dupa primul impact ca sa zic asa, iar mie asa mi s-a parut, nu sta nici dracu sa auda ca ai luat tu un sol 6 sus 4 nu stiu unde, sau mai stiu eu ce, si ca sa facem pace, uite mai pun o piesa d'a mea care chiar suna naspa..

Plouanoua.mp3

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.