www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

vocali


Shadow
 Share

Recommended Posts

Ar fi interesant dar cred ca lumea e cam shy cand e vorba de voce...

Cum e "melodii cantate de noi" => "melodii cantate cu vocile noastre" :)

In general cei care considera ca au o voce etalabila, o fac pe "melodii cantate de noi"... nu prea multi din cate am vazut...

 

Oricum... nu e rea ideea

Link to comment
Share on other sites

Guest Azraelle

Eu am ceva inregistrari , dar sunt slabe calitativ , avand in vedere ca nu am avut ceva mai bun decat un mic de casti [si sunt acustica + a mea voce ] :):):)

Link to comment
Share on other sites

Guest Azraelle

Uitati.....Ador 'intreruperile' si 'salturile' pe care un anume program de compresie le'a comis , involuntar...(gresala ireparabila) X-( ! Si chitara celui cu care am cantat e putin dezacordata , dar nah , e prima inreg :).... scuze , scuze si iar scuze :"> .....La melodia compozitia mea e 'papat' un vers la un mom dat si se repeta altul! :):)

Melodie.mp3

Ochii_tai.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Girl, you can really sing!Unde te-ai tot ascuns pana acum?

 

"Melodie" e haotica din cauza chitarii, care te acopera, in rest, e super.Way to go!

Link to comment
Share on other sites

Azraelle... ai facut primul pas. Felicitari pentru curaj.

M-am gandit... "ia ce minune de voce are si fata asta"... dar... sunt si eu deja de 6 ani compozitor (dac se poate spune asa :) ) si cred ca sunt in masura sa ma exprim. Intr-adevar kitara... nu prea reusita dar vocea e SUPERBA si din pt de vedere al timbrului cat si al intonatiei!

 

Shadow... aproximativ ai obtinut ce ai vrut (cred)

 

Mai are cineva curajul? :)

Eu inca nu :)

Edited by TB_TM
Link to comment
Share on other sites

Doamne de cand astept sa apara si "vocile" de pe forum ... sper sa impulsionezi si pe altii/altele sa posteze ... multumesc si lui Shadow pentru topic.

 

Ce sa mai zic, voce foarte buna, se simte asta mai ales la a doua piesa .. la prima piesa te acopera chitara care intradevar este un pic dezacordata sau ma rog cu mult chorus sau flanger. Felicitari si sa ne mai faci surprize de genul asta :) .. te rooog.

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

off-topic (daca trebe stergeti postu): Bensoane, da' mirosul necesar il ai? :)

 

 

il aveam pi timpuri, cand eram punk-ist all-the-way style si beam in Costinesti la Foamea si pin vama, si pi TNB

 

acu m-am facut baiet frumos si ferchezuit, nu mai merge chiar asa, acu sunt responsabil :)

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

link-ul ăsta s-ar putea să fie ceva interesant pentru cei care se joacă cu vocile lor.

 

şi acum vine şi întrebarea mea, destul de idioată, dar sper că îmi poate răspunde cineva. Cam de ce am nevoie pentru a putea scoate ţipete high-pitch, gen cele de pe Child In Time, şi să şi "distorsionez" cu vocea? Ce altceva înafară de aer în plămâni. Cu alte cuvinte, în ce constă tehnica asta? Am tot ascultat Octavarium de la Dream Theater, şi mă gândesc serios să încerc să-l reproduc pe LaBrie reproduc pe partea cu "trapped inside this Octavarium"... şi asta fără să vorbesc în şoaptă pentru vreo săptămână după aia. nu de alta, dar tocmai mi-a trecut răceala.

Link to comment
Share on other sites

Guest Azraelle

ms pt apreciere!!! nu cant in nici o formatie , si nici nu m-am gandit la asta pana acum....

promit sa postez kt de curand inregistrari mai bune.....pana atunci , hai noroc tuturor!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

ms pt apreciere!!! nu cant in nici o formatie , si nici nu m-am gandit la asta pana acum....

promit sa postez kt de curand inregistrari mai bune.....pana atunci , hai noroc tuturor!!!!! :)

Si tie mult noroc ...

 

Dar chiar nu este nimeni care canta cu vocea prin zona?

Nu va acompaniati si voi acolo cu vocile voastre?

... vreau sa va aud!

Link to comment
Share on other sites

Guest novakane

Mini demo raw black metal.

Eu voce (nasol ca a fost inreg cu mic de calc deci nu va asteptati la multe), eu un amic chitara, si drum machine, ca p0la tobe si bass:).

Enjoy.

P.S.: Are cam 2 ani demou. :)

P.P.S: Pot si voce curata cam 2 octave :). nova.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

iete blues cu microfonul de birou. şi fiindcă e pentru voce, tot ce înseamnă instrument e pe GP. aşa... să vedeţi că pot să o dau pe alături şi cu vocea, nu numai la chitară. sper să nu audă nenea B.B. sau Clapton, că am un mare şut din partea lor.

 

şi acum serios, scuzaţi sictirul :) . ieşea mult mai bine, dar mi-a fost lene. :)

lucian_worried_life_blues.mp3

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.