www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 78 B - Backing Track Si Inscrieri


Cosu
 Share

Recommended Posts

adi24 are bt-ul 2, care a fost schimbat, din cauza ca a mai fost folosit si el la randul lui! el a apucat sa il downloadeze iniante sa fie schimbat, si a postat asa nestiind ce s-a intamplat dupaia! daca vrei sa inregistrezi la duel BANUIESC ca ar terbuii sa iei beatul din primul post, pt ca acela ar fi teoretic cel bun!

Link to comment
Share on other sites

adi24, de unde ai totusi bt-ul 3??

ca l-as vrea si eu

 

eu am cantat pe al doilea, bine zice ciuci (ms ca raspunzi in locul meu :) ), la care este un link postat de bolly mai sus.

bt 3 e 78b2

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

in aceasta brambureala de pomina ... hop si io cu o versiune ... nu mai stiu care ...sper sa nu fiu singurul pe acest bt ...pe care le-am... baut

 

 

adriano... o fi el bt-ul absolut minunat, dar ia asculta-l si acum ...

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

chiar sper ca suntem in competitii diferite :) (avand bactrackuri diferite), ca daca eram la aceeasi.. rosulescu against me... :) ar fi fost macel de-a dreptu :)

Link to comment
Share on other sites

in aceasta brambureala de pomina ... hop si io cu o versiune ... nu mai stiu care ...sper sa nu fiu singurul pe acest bt ...pe care le-am... baut

 

 

adriano... o fi el bt-ul absolut minunat, dar ia asculta-l si acum ...

 

L'am ascultat, acuma este chiar minunat. bravo, acest da stimulente frate!! :)

Link to comment
Share on other sites

B 52

 

 

fara nici cea mai mica intentie de a fi rautacios...sper ca te bazezi pe faptul ca se poate schimba nu?nu pot sa cred ca la vastele matale cunostiinte de teorie muzicala...frazare...balans...groove...rezolvari armonice..postezi asa ceva!!!sunt total dezamagit:(scuze de offtopic

Link to comment
Share on other sites

fara nici cea mai mica intentie de a fi rautacios...sper ca te bazezi pe faptul ca se poate schimba nu?nu pot sa cred ca la vastele matale cunostiinte de teorie muzicala...frazare...balans...groove...rezolvari armonice..postezi asa ceva!!!sunt total dezamagit:(scuze de offtopic

 

 

Da , stilul este ceva intre smooth si easylistening , asa mi se pate cel mai adecvat , putem sa pun o versiune mai saltareata dar nu mi-a placut.

Daca asculti ce am cantat eu pe BT-uri , vei observa ca nu cant la fel aproape niciodata , ma ghidez dupa BT si urmaresc atmosfera si structura BT-ului .Daca BT-ul e de muzica usoara asa va suna si improvizatia , eu nu vreau sa schimb cat mai putin.

 

Nu schimb nimic , mie-mi place asa cum e acum .

 

Incearca si tu o versiune cantata cu ton clean in ce maniera sau stil vezi tu BT-ul .Gandeste-te ca esti angajat de o trupa unde trebuie sa te integrezi in stil/sonoritate , si nu tu iei o piesa de la altii si o adaptezi dupa stilul tau cu trupa ta.

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

huh...prevad iar un duel de exceptie...Ady tare de tot...Red...tu esti contra mea...adik de cite ori pui mina pe ghit ma spargi...hohooooooo...Karpi...mult gust si multe cunostinte de smooth jazz...o sa incerc si eu sapt viit k acum n-am timp...atentie la Bolly...s-ar putea sa rupa...numai bine

Link to comment
Share on other sites

Guest fenderstrfat

Nu e adevarat... Mie mi se pare ca, karpi e cel mai aproape de adevar la acest duel. E cea mai buna improvizatie a lui pe departe. L-am ascultat la multe dueluri pana acum si aceasta improvizatie mi se pare cea mai reusita dintre toate ale lui. Ascultam si nu-mi venea sa cred ca e el sincer... Cu legato intre note, foarte misto. Bravo

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

winston ... ce sa zic am tras cu chitara fara nicio preparatie dircet in placa mea on board ( asa ii zice nu ... adica ... cea mai de ***** alegere posibila ... ca de fiecare data ... aproape ) e un ton crud peste care , din sound forge, am pus chorus si parca o leaca de hall ...( asa e cand te iei dupe unu si altu si iti dai bunatate de procesor .... m-a mancat in cur sa cant cu pedale ... live ... e bine dar altfel ...)

Link to comment
Share on other sites

o intrebare: am vazut ca se poate pune acum si a 2-a varianta.. se poate pune a 2-a cu alta improvizatie? sau doar prima dar altfel mixata etc.? intreb pt ca as avea acum putin timp sa trag peste cele 2 dueluri dar m-am taiat la un deget azi dimineata si ma cam jeneaza si nu pot sa fac benduri cu deg 3.. si nu stiu cand o sa mai am timp. dar in caz ca as mai avea, spre sf sapt as trage alta improvizatie, refacut medical :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.