www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Gilmour Si Blackmore Covers...


Recommended Posts

D. Gilmour - Raise my rent - ceva e aiurea cu tonul ala... ce am bagat prea mult?

mind the gherle...

 

 

asta cum vi se pare? Blackmore - Anybody there?... note: nu am vrut sa reproduc tonul blackmore... ca stiu ca de aia o sa va luati prima oara :)... motiv: awfull crapy chinesse squier bridge pick-up

 

Link to comment
Share on other sites

atentie la benduri, cam falsai cateodata la piesa gilmour si nici nu erai perfect pe timp. e bine, oricum

 

cealalta n-am ascultat-o.

 

thanx man... da... astea sunt inregistrate la concert pitch... nu am fortza incat sa tin bendul cu un vibrato decent in standard tuning... si ma chinui si gresesc... eu de obicei o las la semiton...ok... 1. gotta work on bends... :)

Link to comment
Share on other sites

daca nu ai forta ptr benduri , fa slide si ataca tonul de la un semiton , si Gilmour face la fel la benduri foarte "largi"/

 

Altfel este bine sa exersezi prima data cu glisando , (cu chitara acordata !) ca sa inveti si pozitiile "normale".

 

De exempu daca ai si o chitara acustica cu corzi mai tensionate si fara distors trebuie sa poti interpreta orice piesa fara bend doar cu glisando.Suna altfel dar inainte de benduri este bine sa inveti si aceasta tehnica.

Link to comment
Share on other sites

daca nu ai forta ptr benduri , fa slide si ataca tonul de la un semiton , si Gilmour face la fel la benduri foarte "largi"/

 

Altfel este bine sa exersezi prima data cu glisando , (cu chitara acordata !) ca sa inveti si pozitiile "normale".

 

De exempu daca ai si o chitara acustica cu corzi mai tensionate si fara distors trebuie sa poti interpreta orice piesa fara bend doar cu glisando.Suna altfel dar inainte de benduri este bine sa inveti si aceasta tehnica.

 

oky doky.... thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.