www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pentru Cei Care Totusi Mai Cred...


AddRien
 Share

Recommended Posts

Uite ca m-am gandit sa deschid un topic pentru cei care sunt pro-Gibson, care inca mai cred ca "e fenomenal". Eu sunt printre aia. Am cantat pe cateva chitare pana acum, mai de firma sau wannabe. Dintotdeauna mi-am dorit sa am un Gibson Les Paul si in cele din urma am reusit sa mi-l iau si pot sa spun cu mana pe inima, ca nu m-a dezamagit si ca e asa cum m-am asteptat sa fie - ton specific si calitate! Modelul pe care il am e un Gibson Les Paul Studio Alpine White din 2006. "Pruncul"are 4,2 kg (plus o tona de sustain), doze de Gibson Custom, gold hardware, ebony freboard.

Sariti cu pro-uri! :)

Link to comment
Share on other sites

Uite ca m-am gandit sa deschid un topic pentru cei care sunt pro-Gibson, care inca mai cred ca "e fenomenal". Eu sunt printre aia. Am cantat pe cateva chitare pana acum, mai de firma sau wannabe. Dintotdeauna mi-am dorit sa am un Gibson Les Paul si in cele din urma am reusit sa mi-l iau si pot sa spun cu mana pe inima, ca nu m-a dezamagit si ca e asa cum m-am asteptat sa fie - ton specific si calitate! Modelul pe care il am e un Gibson Les Paul Studio Alpine White din 2006. "Pruncul"are 4,2 kg (plus o tona de sustain), doze de Gibson Custom, gold hardware, ebony freboard. Sariti cu pro-uri! :)
P.S.Pun pariu ca numarul posturilor contra de pe celalat topic va fi mult mai mare ;)
sa o stapanesti sanatos B) poze ceva? :) ma abtin de la comentarii.. referitoare la discutia inceputa de tine :)
Pai daca eu cred...I have the proof ;) . Sa nu fie cu suparare, eu doar imi spun parerea asa cum si-a spus-o si tipul ala pe forumul strain! :(
Link to comment
Share on other sites

sper ca nu esti tu Adi de la Valcea... :) :) :):(

Ca proprietar de 4 (patru) chitari Gibson,iti urez s-o canti sanatos,cat mai mult si cu cat mai mult folos.

Link to comment
Share on other sites

foarte tare si sa canti pe ea pana ti se fac dejtele una cu grifu B) si sa ne dai si noua niste sample-uri :o
Deja nu imi mai simt degetele (ce corzi proaste au astia de la Gibson :) ), iar sample-urile vin cand reusesc sa imi repar traful de la procesor ca n-am microfon sa il pun in fata ampului, care oricum suna prost... Mersi de urari...am sa pun si poze in curand. :(
sper ca nu esti tu Adi de la Valcea... ;) ;) Ca proprietar de 4 (patru) chitari Gibson,iti urez s-o canti sanatos,cat mai mult si cu cat mai mult folos.
Mi-ai stricat seara...aia cu adi de la calcea e nimic pe langa alea 4! :)
eu sunt pro
Sssssuper, barbarossa! :)

 

P.S. Midnai' raider, expune-le rogu-te si pe-ale tale, dau bine la topic!

Edited by AddRien
Link to comment
Share on other sites

Guest Ronin_JP
Asta-i tare... ai un frate geaman?

 

Inteleg 2 gibson LP, dar identice? Ai prins o promotie?

 

:)

 

They come cheaper by the bunch! :)

 

But really... 2 lemon drop Les Pauls? Are you a Gary Moore fan or what?

Link to comment
Share on other sites

si-a mea-i LAME

lame de barbierit ninjaci (da' cu lama tinuta mai drept ashea ;) )

:) :)

Mi-era indiferent cu gold sau fara. Important e ca Alpine White are tastiera de cAbanos ;) (imi place mie asa :( ). Ninja, sa-ti pregatesti dorsu' (sper ca nu te mai doare B) ) pentru o caldare de bere :)

Edited by AddRien
Link to comment
Share on other sites

Nu uita: it's on!
You bet! B)
bueeei...fii atent...daca e hot date...poate peste 9 luni te trezesti cu cativa Gibsonei ;) trimiti unu' si in Brasov :(
Nu ti-ai pus totusi problema ca daca arata la fel ar putea fi de-acelasi sex? ;) Ca sa nu mai zic ca fiind din aceeasi familie, s-ar putea sa ai surprize genetice :) ! Ontopic acum: ARGUMENTE PRO-GIBSON! SARITI!

 

 

P.S.Observ ca in continuare rubrica cealalta atrage mai multe commenturi...si majoritatea celor care posteaza acolo nu cred ca au Gibson :) . Ma intreb acum, daca toata lumea de pe forum ar avea Gibson s-ar mai vorbi asa?! :) Probabil ca s-ar gasi o alta marca, "superioara ca pret" si inaccesibila care sa starneasca discutii. Vorba cuiva de pe forum (a lui malex cred) - "is acri dom'le, acri!".

Edited by AddRien
Link to comment
Share on other sites

mai eu unul n-am gibson, dar are profu meu si pot sa spun ca gibson KICKS ASS :)
It shurely does! :(
adaugatzi un BFG galben de la mine, amestecatzi puternic.
POZE si impresii!Cum suna fata de Epi, de exemplu?!... :) Pana una alta poze cu a mea si cu mine... :)

 

P.S.Calitatea nu e grozava ca is facute cu un telefon...si la prasit (va puteti da seama fupa cravata B) )

Edited by AddRien
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.