www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cea Mai Buna Voce Masculina Din Tara


Guest Doktor Adolf
 Share

Recommended Posts

Guest Wierdguy

spunea cineva in felul urmator: Adrian Copilul minune ar putea sa cante si opera...eu personal il prefer pe pepe ca cel mai bun solist vocal roman, avand posibilitatea de pedal switch pentru romana/spaniola

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Cel mai tare vocal:Calin Pop-Celelalte Cuvinte pe langa timbu super si texte beton...din sfera grea e un dude cred ca Florin Gram il cheam daca nu gresesc canta intr-o trupa de prin Mircurea Ciuc or something Korruption,e arta...toti aia gen Cannibal Corpse,Suffocation,Carcass palesc...are plamani nu gluma!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
Guest Wanderer

hm... As zice Kempes, Marius Georgescu, Berti Barbera si (desi nu-mi place s-o recunosc) Traistariu ala. Cu un pic de educatie ar putea ajunge un vocalist mai presus decat tot cei mentionati (parerea mea). :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

vocali buni si foarte buni din trupele metaliferoase autohtone.

 

Adevarat "Grama Florin" Miercurea Ciuc este de departe cea mai grea voce de pe meleagurile mioritice, si aici ma refer nu la grohait, fara cap, strigat, tzipaturi si alte sunete ciudate

 

Are o voce care pe cat este de grea pe atat de mult o controleaza. Am ramas socat cand i-am auzit acea voce in soapta, dar care nu a pierdut nimic din greutate. Intradevar are o tehnica deosebita.

Pacat ca multi dintre vocalistii trupelor grele, sau cei care vor sa cante asa ceva nu stapanesc aceasta tehnica, impropiu spus " sa-si mentina suflul din stomac" ....Parerea mea este ca Florin face peste 50% din toata trupa Koruption...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest carlito_brigante

bai baieti....stiti cat de mult ma intereseaza ca un solist sa fie exceptional din punct de vedere tehnic?:| ...e fix 0 fara timbru' ala ce te face sa te urci pe pereti,fara farmec...eu chiar eram fan kempes...si inca il consider cel mai bun solist care a cantat p-aci....ma rog chiar nu am voie sa spun cel mai bun..doar ca mie imi place cel mai mult. Oricat de mult ar fi studiat Bitman, tot nu-l intrece pe kempes pentru ca in muzica mai intervin multe alte chestii pe langa tehnica.

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

decurand l-am cunoscul pe Rafael (a stat intr-un usor obscurantism o perioada relativ lunga dupa ce a castigat ceva premiu la mamaia ... nu mai stiu exact care).

Si facandu-si o trupa de cover-uri, unde m-a invitat si pe mine sa particip cu cetera, am avut ocazia sa il ascult mai detaliat. Imi place tare mult cum canta si mai ales cum simte... sigur ca nu e cea mai buna voce etc etc dar e o voce foarte misto si un baiat tare modest si de treaba. Asadar poate fi si el mentionat la acest subiect.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest arosulescu

da, vrea sa participam la cerb anu asta si sa isi faca o trupa serioasa cu care sa traga un album dar nu e un deziderat prea usor de infaptuit ... e problema cu instrumentistii in ziua de azi pt ca sunt angajati in mai multe proiecte in acelasi timp (cazu meu). Sper sa reuseasca.

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Guest Volod

e interpretabila treaba asta cu "cel mai bun vocalist"...depinde de multe chestii...de stilul abordat,de tipul de voce...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Anca Pavel

Ca si timbru vocal, Cristi Enache de la Directia 5. Am ascultat niste coveruri de la Depeche Mode cantate de el, si...trust me...he sounds marvellous...si dupa 3 ore de cantat, nu i se slabeste vocea. E o voce foarte buna. De afara, zic eu Michael Hutchence de la INXS. Uni cantareti incep sa traiasca cu adevarat numai dupa ce nu mai sunt printre cei vii.

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

l-am vazut...pacat ca a cantat piesele alea flescaite ... Rafael chiar are un feeling aparte (mult peste ce a aratat la cerbu ...lu peste)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Wanderer

hm...la gagici ma bag si eu...:) chiar daca nu mai sta in romania, tot romanca e...si dispune de o voce si un talent fenomenal: paunita ionescu...geniala femeie...:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.