www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Coloana Sonora Din Filmele Pt Adulti


Guest Mircea19
 Share

Recommended Posts

Guest Mircea19

Ati observat ca majoritatea filmelor erotice au o muzica bestiala pe fundal??

 

astept comentarii la subiect eventual titlu filmului sa ascultam si noi muzica evident dupa ce cumparam dvd-ul ...

 

 

ps: ideea acestui topic mi-a venit "dintr-o discutie cu un bestial"

 

ps 2: citatul ii apratine maestrului cearny

Link to comment
Share on other sites

"Emanuelle..." :) :)

 

Aici http://en.wikipedia.org/wiki/Emmanuelle#Soundtracks zice ca coloanele sonore ar fi meseriase:

 

Another important facet of the Emmanuelle films is the music. The soundtrack albums went on to become huge successes in their own right, the themes becoming as well-known as the films in some regions.

 

* Emmanuelle (1974), France. Barclay 80545, LP. Music by Pierre Bachelet.

* Emmanuelle 2 (1975), France. Wip Records 863 002, LP. Music by Francis Lai.

* Goodbye Emmanuelle (1977), Japan. Philips FDX-334, LP. Music by Serge Gainsbourg.

* Emmanuelle 4 (1984), France. Carrere 66084, LP. Music by Michel Magne.

* Emmanuelle 5 (1986), France. Music by Pierre Bachelet. Never released on LP or CD.

* Emmanuelle 6 (1988), France. Music by Olivier Day. Never released on LP or CD.

* Emmanuelle au 7ème ciel (1992), France. Music by Pierre Bachelet. Never released on LP or CD.

Edited by gicacontra
Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

emanuelle ??? hmm trebuie sa-mi cumpar colectia desi intr-un timp era difuzat la tv

 

 

gica ai idee daca exista soundtrack pe emanuelle?

Edited by Mircea19
Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

gica depinde cat de tare dai volumul.... daca te uiti cand doarme nevasta :)) probabil nu auzi nimic...

 

 

ps: in curand cearny va viziona asculta emanuell in hong kong si sa speram ca ne impartaseste o impresie despre muzica

Edited by Mircea19
Link to comment
Share on other sites

Am vazut ca in titlul topicului ai scris ca nimeni nu se uita la asa ceva. Ai gresit. Nimeni NU ASCULTA asa ceva. Abia acum realizez ca au si muzica, de obicei urmaream altceva atunci cand ma uitam la un film pt adulti. :) De obicei barbatii nu au atentie distributiva dar cand vine vorba de asta cu atat mai putin. Iti dai seama cat sange mai ramane in cap in momentele alea? Minimum necesar. Restul... hehe... are treaba in alta parte.

Edited by Faust
Link to comment
Share on other sites

Am vazut ca in titlul topicului ai scris ca nimeni nu se uita la asa ceva. Ai gresit. Nimeni NU ASCULTA asa ceva. Abia acum realizez ca au si muzica, de obicei urmaream altceva atunci cand ma uitam la un film pt adulti. :) De obicei barbatii nu au atentie distributiva dar cand vine vorba de asta cu atat mai putin. Iti dai seama cat sange mai ramane in cap in momentele alea? Minimum necesar. Restul... hehe... are treaba in alta parte.

 

Da, o analiza ... la sange :)

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Emanuelle e in fiecare noapre dupa 12 pe National Tv ... nush dak am voie sa zic asta sa nu fac reclama sau ceva da nah ... :) stiu ca ma uitam mai demult cand adormeau ai mei :) si da coloana sonora ii superba cv de genul brentwood jazz quartet ...l :( ii ok filmul da ii cam sec ... in fine vizonare placuta B)

p.s. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Raskolnikov

M-am gandit la un topic despre muzica de film si chitara cand am vazut Ocean 11 si Ocean 12 cu mai mult timp in urma.

Am remarcat o muzica interesanta pe coloana sonora, inclusiv ceva chitara.

Topicul de fata e limitat. Filmele pentru adulti sunt productii cu buget de 2 bani, iar muzica nu poate fi decat de aceiasi valoare. Singura productie de gen cu bugetul mare este Caligula, care, in trecat fie spus, este chiar un film bun, cu Peter O'Toole si Malcom McDowell.

Asa ca Mircea19, tu ai avut ideea, te rog mai fa un topic despre muzica de film in general ca sa fie o discutie mai larga.

Edited by Raskolnikov
Link to comment
Share on other sites

Filmele asa zise "sexy" sin anii '80,filme care nu sunt xxx,doar butaforii au coloana sonora la care se refera Mircea .Ele sunt in majoritate americane,iar coloanele sunt realizarea unor chitaristi de studio pe un backing track.De multe ori pot fi auziti Larry Carlton,Jay Graydon,Dean Parks,Steve Lukather cateodata si Eric Johnson.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest guitar09

cum se poate auzi "muzica"cand , de obicei,in majoritatea filmelor interzise minorilor "protagonista" rage in asa hal.... :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.