www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Clipuri De La Rgc Summer Jam Bucuresti


Cosu
 Share

Recommended Posts

RGC Summer Jam 2007 - Session #1(from left to right) Toni Dijmarescu (guit.), Cyfer (guit.), John Ciurea (dr.), Radu (b.)

RGC Summer Jam 2007 - Session #2 (pt. 1)(from left to right) Toni Dijmarescu (guit.), Cyfer (guit.), Andrei Balasa (guit.), John Ciurea (dr.), Alex Lambrino (b.)

RGC Summer Jam 2007 - Session #2 (pt. 2)(from left to right) Toni Dijmarescu (guit.), Cyfer (guit.), Andrei Balasa (guit.), John Ciurea (dr.), Alex Lambrino (b.)

RGC Summer Jam 2007 - Session #3(from left to right) Toni Dijmarescu (guit.), Cyfer (guit.), Andrei Balasa (guit.), John Ciurea (dr.), Alex Lambrino (b.)

RGC Summer Jam 2007 - Session #4(from left to right) Toni Dijmarescu (guit.), Cyfer (guit.), Andrei Balasa (guit.), Gore Teodorescu (dr.), Alex Lambrino (b.)

RGC Summer Jam 2007 - Wild thing (pt. 1)(from left to right) Toni Dijmarescu (guit.), Cyfer (guit.), Horia Velcescu (voc.), John Ciurea (dr.), Alex Lambrino (b.)

RGC Summer Jam 2007 - Wild thing (pt. 2)(from left to right) Toni Dijmarescu (guit.), Silviu Aionita (guit.), Cyfer (guit.), Horia Velcescu (voc.), John Ciurea (dr.), Alex Lambrino (b.)

RGC Summer Jam 2007 - Pride and joy(from left to right) Cyfer (guit.), Horia Velcescu (voc.), Mike Vlahopol (guit.), John Ciurea (dr.), Alex Lambrino (b.)

Cameraman amator pentru toate clipurile : CosuEditare video: Killahead

Link to comment
Share on other sites

Din pacate asta e tot ce am avut pe camera. Cosu a filmat pana cand s-a terminat bateria. Asta se vede la "Pride and joy", care se termina cam abrupt.

Poate aduceti data viitoare inca o camera de luat vederi, ca sa fim siguri ca filmam tot ce se canta.

Link to comment
Share on other sites

Salut Horica, in formula asta putem repeta figura abia la anul, pana atunci nu ajung in tara din pacate.

 

On the other hand, "Wild thing" mi se pare un moment de exceptie! Le-am spus asta si lui Cyfer si lui Alex Lambrino: nici daca o repetam nu iesea asa bine! Piesa asta e preferata mea.

Link to comment
Share on other sites

deci wild thing a iesit genial, si sfarsitul este foarte tare!

asa se intampla cand canti cu oameni ca Cyfer, Toni, Lambrino, Mike. :)

Horica, "frige-ma" :)

 

vineri, jam! mult jam! :)

Link to comment
Share on other sites

aaa!!! mi-am amintit si eu :)

parca pe ride ti-am dat la, si daca nu ma insel, mi-ai cerut si in timp ce cantam, si nu intelegeam eu ce vroiai!

Link to comment
Share on other sites

salut baieti, cu internetul meu prost am reusit incet incet sa visionez si eu materialul tras de cosu, ce sa zic, initiativa frumoasa inainte de toate, vati descurcat super, la trei chitaristi este greu sa iasa ceva placut de ascultat si mai mult "curat" (a fost greu si pentru cei de la g3 eh,eh,). Ca prima oara in care se organizaza asa ceva, trebuie intradevar lucrat la ceva, acustica cum ar fi (sa se traga cu cateva microfone ambientale de pilda), filmat din mai multe puncte (la andrei nam reusit sal privesc o data in fata..etc..)dar find un video tras amatorial va iertam!eh,eh,!! Sunt sigur ca la urmatoare editie o sa se lucreze si la aspecte aceste. Bravo cosu si la toti musicieni (nu intru in detaliu ce nu are rost) si felicitari.

PS. vocalistu cu "barba" lam mai vazut si la big mamou, am si eu o intrebare: Are mereu o sticla de bere lipit de mana, il mai lasa din cand in cand? Glumesc normal. Felicitari si numa bine tuturor!!!

Link to comment
Share on other sites

Pai draga Adriano, noi eram acolo ca sa cantam, nu ca sa ne filmam. Filmele sunt doar asa, ca amintire pentru cei care au cantat/au fost acolo sau pentru a oferi celor care nu au fost acolo o mica mostra despre cum a decurs seara.

Cand vom face un DVD (probabil data viitoare... GLUMESC!) o sa filmam in conditii profesionale!

 

Repet, noi am fost acolo sa cantam si sa ne simtim bine :)

Link to comment
Share on other sites

salut killahead, compriendo amigos, am vrut sa fac si eu un pic de critica constructiva, ce de laudat vau laudat toti!! :):) Glume la o parte, a mea era o sesisare positiva, mie personal, unul dintre care nu am putut sa vina acolo mi ar fi placut sa fie ceva mai de calitate (vorbesc de sunetul..) pentru sa ascult performancele voastre.Oricum mi a placut si va multumesc ca vati gandit si la noi, sper ca nu ai luat interventia mea ca ceva negativ, am apreciat si eu cum a apreciat cred toata lunmea care sa uitat. Abia astept la urmatoare!!Ce sa siz, merci si mult inainte. Respect Adri.ps. horia canta frumos, dar nu intelegeam care este relatia intre sticla si el (in particolar cand tine sticla in mana ca un rapper si canta blues!! eh,eh!!!) Sa fi sanatos, oricum cred ca ne vedem pe 8 la session la mamou.ciao!!

Link to comment
Share on other sites

Nuuuuuu, cum sa o iau ca pe ceva negativ???? Dar iti dai seama ca nu se poate auzi bine deoarece sunetul a fost captat prin microfonul aparatului de filmat. Totusi eu zic ca se intelege tot ce cantam.

 

Mai gandeste-te ca Cosu a stat nemiscat tot timpul ca sa filmeze, nu cred ca i-a fost prea usor!

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.