www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 75 - Votare Si Comentarii


Cosu
 Share

Duel 75 - Votare Si Comentarii  

41 members have voted

  1. 1. Duel 75 - Votare Si Comentarii

    • guitar_grl
      2
    • Dan Nicolici
      0
    • odiseus
      0
    • karpi
      2
    • Luca Bogdan
      0
    • bolly
      0
    • art vandalay
      16
    • fleschmmeister
      1
    • felixanu'
      0
    • fenderstrfat
      18
    • Malmsteen
      0
    • El Mano
      0
    • miRRor
      2


Recommended Posts

huh...Cosu my Dear Friend...ai sters stii tu ce...cred k era misto sa le mai lasi putzin sa vada si altii ce individualitatzi sint pe-aici...dak-asa ai considerat ma supun ...edit...ma uitam pe pag 3...ceea ce credeam eu k ai sters este pe pag 2 ...Cosu nu a sters nimik...scuze...ce-ar fi ca in loc sa ne certam sa facem "schimb de esperentza" si sa ducem creatziile m sus?...hohoooooooooo

Edited by El Mano
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@ElMano , nu te mai enerva degeaba .

 

La comentarii gasim tot felul de remarci rautacioase dar nicicum la obiect , este vorba despre orice numai despre muzica nu , asta-i nivelul muzical ?

 

Unele texte sunt bune de "Vacanta Mare " .

 

Dar nu am citit inca nici o remarca in legatura cu performanta muzicala , improvizativa, inovativa , groove , timing , progresie armonica ,structura,modulatii , frazare , balans .

 

Problema este ca uni nu vad mai departe de headstock-ul chitarei .

 

Iar remarcile stil " ce te iei de noi " este pentru alt forum si topic , nicidecum nu-si are locul la comentarii de "duelul chitaristilor " presupun ca aici ar fi oameni educati , artisti in devenire sau amatori inpatimiti si nu gasti de cartier "cei mai tari din parcare".

 

Adica "NOI" suntem "noi " si alti ?adica "ei" cine sunt ? , asta inseamna ca este un "duel colectiv" , o fi "razboi"?

 

Un pic de autocritica nu strica si ca sa vezi in ce sa-ti faci autocritica este bun duelul , pana nu-ti dai seama cat de prost canti nici nu vei progresa caci nu stii ce sa corectezi .

 

Pe langa foarte reusitul Duel _75 in cea ce priveste modul de abordare si munca depusa pentru a canta cat mai bine si reusit mai sunt si multe multe greseli . Eu cred ca cei care si-au observat greselile , sau au regasit greselile proprii si la alti vor putea corecta si inbunatati stilul de cantat .

 

Cei care nu identifica partile negative ale propriilor inregistrari singuri nu prea au sanse sa progreseze deoarece nu stiu ce nu-i bine.In cadrul "duelului" ar putea sa citeasca si sa invete din greselile altora ca sa identifice natura problemelor.

 

Dar daca se face o critica "muzicala" cat de marunta anumiti "NOI" sar ca si arsi si in loc de un forum instructiv ajungem la texte de mahala de unde un singur lucru se poate invata :"nu stiu sa cant dar ma dau cu "NOI" si e OK".

 

 

http://forums.rgc.ro/index.php?act=attach&...st&id=25613

Link to comment
Share on other sites

Iar asta este un topic in care orice membru (mai mult sau mai putin instruit, nou sau vechi, tanar sau batran) isi poate exprima opiniile si comentariile absolut personale vis-avis de prestatiile din duel. NU va incingeti pentru niste comentarii. Din critici se naste progresul (mai ales cand vin din directii neasteptate).

 

Nimeni nu are intentia sa ofenseze pe nimeni in aceste topicuri numite "Votare si comentarii..." (subliniere adresata noilor nostri colegi)

 

Chill out boys!

Si haideti la duelul urmator (asta da provocare)

Link to comment
Share on other sites

Iar asta este un topic in care orice membru (mai mult sau mai putin instruit, nou sau vechi, tanar sau batran) isi poate exprima opiniile si comentariile absolut personale vis-avis de prestatiile din duel. NU va incingeti pentru niste comentarii. Din critici se naste progresul (mai ales cand vin din directii neasteptate).

 

Nimeni nu are intentia sa ofenseze pe nimeni in aceste topicuri numite "Votare si comentarii..." (subliniere adresata noilor nostri colegi)

 

Chill out boys!

Si haideti la duelul urmator (asta da provocare)

Da .Nu stiu daca reusesc sa invat interpretarea libera a BT-ului din Duel 76 , daca am timp poate .Am incercat si e foarte greu trebuie sa-mi notez toate schimbarile .

Link to comment
Share on other sites

Guest Ender_Eugen

@fenderstrfat... frate tot respectul! ai tinut cont de dinamica bt-ului, unul dinre putinii ce nu a inceput melodia pe do... distors mai mult decat fain si nu aglomerezi... se cam incurca ele (degetelele) la un moment dat, tappingul e cam monoton, numai pe sol mi re do... bagi la un moment dat un la... era frumos sa faci tapping pe toate corziile, insa votul meu merge la tine!

 

@mirror.........................................

frate ce e cu ditorsul ala? daca era altul dadeam vot la tine. esti cel mai versatil de la acest duel.

Edited by Ender_Eugen
Link to comment
Share on other sites

@ElMano , nu te mai enerva degeaba .

 

La comentarii gasim tot felul de remarci rautacioase dar nicicum la obiect , este vorba despre orice numai despre muzica nu , asta-i nivelul muzical ?

 

Unele texte sunt bune de "Vacanta Mare " .

 

Dar nu am citit inca nici o remarca in legatura cu performanta muzicala , improvizativa, inovativa , groove , timing , progresie armonica ,structura,modulatii , frazare , balans .

 

Problema este ca uni nu vad mai departe de headstock-ul chitarei .

 

Iar remarcile stil " ce te iei de noi " este pentru alt forum si topic , nicidecum nu-si are locul la comentarii de "duelul chitaristilor " presupun ca aici ar fi oameni educati , artisti in devenire sau amatori inpatimiti si nu gasti de cartier "cei mai tari din parcare".

 

Adica "NOI" suntem "noi " si alti ?adica "ei" cine sunt ? , asta inseamna ca este un "duel colectiv" , o fi "razboi"?

 

Un pic de autocritica nu strica si ca sa vezi in ce sa-ti faci autocritica este bun duelul , pana nu-ti dai seama cat de prost canti nici nu vei progresa caci nu stii ce sa corectezi .

 

Pe langa foarte reusitul Duel _75 in cea ce priveste modul de abordare si munca depusa pentru a canta cat mai bine si reusit mai sunt si multe multe greseli . Eu cred ca cei care si-au observat greselile , sau au regasit greselile proprii si la alti vor putea corecta si inbunatati stilul de cantat .

 

Cei care nu identifica partile negative ale propriilor inregistrari singuri nu prea au sanse sa progreseze deoarece nu stiu ce nu-i bine.In cadrul "duelului" ar putea sa citeasca si sa invete din greselile altora ca sa identifice natura problemelor.

 

Dar daca se face o critica "muzicala" cat de marunta anumiti "NOI" sar ca si arsi si in loc de un forum instructiv ajungem la texte de mahala de unde un singur lucru se poate invata :"nu stiu sa cant dar ma dau cu "NOI" si e OK".

http://forums.rgc.ro/index.php?act=attach&...st&id=25613

 

 

nu stiu cine esti si nu-mi pasa, dar esti cam analfabet.inainte de a ne da lectii de groove balans si ce mai stii tu pe acolo, iti recomand eu niste lectii de limba romana.nu am citit post de-al tau fara greseli gramaticale sau de exprimare.

Link to comment
Share on other sites

nu stiu cine esti si nu-mi pasa, dar esti cam analfabet.inainte de a ne da lectii de groove balans si ce mai stii tu pe acolo, iti recomand eu niste lectii de limba romana.nu am citit post de-al tau fara greseli gramaticale sau de exprimare.

no offence! incearca sa intelegi ceea ce iti explica el, asa cum iti explica si mai incearca sa treci peste impedimentul exprimarii, limba romana nefiind limba lui materna. oricum, eforturile lui sunt mai mult decat meritorii si nu este deloc analfabet iar in ceea ce priveste chitara, sa stii ca "le are cu toate!" :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Ender_Eugen

Duel 75 Votare si Comentarii... de ce va certati? aiurea sunteti sa mor!.... 3-4 oameni discuta muzica si restul se cearta... ce mai cautati fratilor aici daca vreti smardoiala? F***ti-va in gura in alta parte... faceti o rubrica speciala... lansam un nou forum de F***t cavitatiile bucale ale altor persoane... din 'jde mii de subiecte si raspunsuri pe forumul asta 50% sunt OFFTOPIC!!!..... L-am votat pe fendersrtfat si am incetat sa mai postez!!!

 

Sa fiti sanatosi!?!?

Link to comment
Share on other sites

nu stiu cine esti si nu-mi pasa, dar esti cam analfabet.inainte de a ne da lectii de groove balans si ce mai stii tu pe acolo, iti recomand eu niste lectii de limba romana.nu am citit post de-al tau fara greseli gramaticale sau de exprimare.

 

Nu dau lectii , doar cateva sfaturi , restul se fura .

 

Fi mai autocritic este singura cale ca sa inveti sa canti la chitara .

Link to comment
Share on other sites

nu stiu cine esti si nu-mi pasa, dar esti cam analfabet.inainte de a ne da lectii de groove balans si ce mai stii tu pe acolo, iti recomand eu niste lectii de limba romana.nu am citit post de-al tau fara greseli gramaticale sau de exprimare.

@Malmsteen: Karpi nu este vorbitor nativ de limba românã. Este de apreciat rãbdarea lui în a scrie post-uri foarte consistente într-o limbã pe care nu o stãmâneºte foarte bine. Aºa cã mai bine treci cu vederea micile greºeli ºi încearcã sã citeºti conținutul cã ai multe de învãțat.

Sunt unii pe aici care scriu ºi mai rãu, deºi sunt români... mai bine ai avea o discuție cu ei.

Link to comment
Share on other sites

@Malmsteen: Karpi nu este vorbitor nativ de limba românã. Este de apreciat rãbdarea lui în a scrie post-uri foarte consistente într-o limbã pe care nu o stãmâneºte foarte bine. Aºa cã mai bine treci cu vederea micile greºeli ºi încearcã sã citeºti conținutul cã ai multe de învãțat.

Sunt unii pe aici care scriu ºi mai rãu, deºi sunt români... mai bine ai avea o discuție cu ei.

 

Imi cer scuze.O sa incerc sa ma abtin de la comentarii inutile.

Link to comment
Share on other sites

aooooooooleoooooo cata concurenta!va abateti de la subiect EDUCATIA nu are legatura cu cantatul la chitara.....glumesc evident...dar asa se oftica cate unii cand vad ca sunt altii care spun mai mult ca ei si cu vorba si cu muzica.....in fine

 

votez fenderstrfat!este un chitarist exceptional frazare excelenta cadente in jazz super..etc.ESTI UN GREU PRIETENE! BRAVO....

Link to comment
Share on other sites

total offtopic...cu toate ca am votat :)

ce natie e karpi?daca nu sunt prea insistent.., sunt curios..eventual se poate da PM :)

 

Saluti...Karpi este magyar...(maghiar...ungur...sau cum vretzi sa-i zicetzi)...eu il cunox de vreo 29 de ani si stiu ce-i poate capul...cu cine a cintat...etc...pe teme muzicale ne-am si ciondanit nu odata...am ramas prieteni de-a lungul anilor si asta este un exemplu (cred eu)...despre felul cum ar trebui sa ne respectam unii pe altii...hah...indiferent dak am avut sau nu dreptate...mi-a trecut...dak vreti sa ma reacceptati vin inapoi pt toti colegii cu inima deschisa... ah...pt Malmsteen...sigur...mai fac si eu greseli de ortografie chiar dak se vede vadit k sint intentionate...dak nu as glumi as turba...(si-asa zic unii ca-s cam dus cu pluta)...trebuie uneori ceva in viatza omului sa nu clacheze...e misto ca am gasit site-ul asta...mai comunic cu lumea

Edited by El Mano
Link to comment
Share on other sites

Saluti...Karpi este magyar...(maghiar...ungur...sau cum vretzi sa-i zicetzi)...eu il cunox de vreo 29 de ani si stiu ce-i poate capul...cu cine a cintat...etc...pe teme muzicale ne-am si ciondanit nu odata...am ramas prieteni de-a lungul anilor si asta este un exemplu (cred eu)...despre felul cum ar trebui sa ne respectam unii pe altii...hah...indiferent dak am avut sau nu dreptate...mi-a trecut...dak vreti sa ma reacceptati vin inapoi pt toti colegii cu inima deschisa... ah...pt Malmsteen...sigur...mai fac si eu greseli de ortografie chiar dak se vede vadit k sint intentionate...dak nu as glumi as turba...(si-asa zic unii ca-s cam dus cu pluta)...trebuie uneori ceva in viatza omului sa nu clacheze...e misto ca am gasit site-ul asta...mai comunic cu lumea

+1! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest odiseus
aooooooooleoooooo cata concurenta!va abateti de la subiect EDUCATIA nu are legatura cu cantatul la chitara.....glumesc evident...dar asa se oftica cate unii cand vad ca sunt altii care spun mai mult ca ei si cu vorba si cu muzica.....in fine

 

crezi astfel deoarece esti prost, daca te lansezi in discutie citeste toate posturile

in ce-l priveste pe karpi (sper ca va dati seama ca topicul s-a schimbat), daca e secui, nu cred ca e de apreciat faptul ca se straduieste sa conjureze o propozitie simpla, ci e de datoria lui sa invete

Link to comment
Share on other sites

Tiii, da' ce frumos se facu gruvu' anu' asta...(asta asa, ca sa parodiez putin pe domnul Kajtar Arpad, sper sa nu se supere pe mine :) ), revenind la votare, am votat cu fenderul gras, foarte mishteaux ce a facut el acolo...

Link to comment
Share on other sites

Sal Cosu, o intrebare: Asta e un topic despre dueleul verbal sau muzical al chitaristilor ?. Ca daca e verbal, atunci pentru urmatorul duel mai bine posteaza o fraza, un proverb, niste versuri ..orice si sa isi dea fiecare cu parerea.

Edited by flavius
Link to comment
Share on other sites

domnule ODISEUS,waw ce ID de intelectual,cu ce drept va permiteti sa ma faceti"prost"??tocmai depsre asta era vb in fraza mea!! DESPRE EDUCATIE DOMNULE ODISEUS CARE LA TINE LISPESTE CU DESAVARSIRE!!!!

IN CEEA CE PRIVESTE "cantarea romaniei"care ai executat-o foarte prost si cu o lipsa de creatie iesita din comun tin sa am parerea ca este PRAF! DE CLASELE I-IV! poate vrei sa sti concret ce este in neregula!?!

 

avea taxi o piesa care se intitula 2000- deci :EXECUTIE-ZERO

FRAZARE-ZEROO

IMPORVIZATIE-ZEROOO

 

atata tot!

data viitoare cand mai aid e gand sa faci pe cineva prost gandeste de 10 ori!DOMNULE ODISEUS!si ...apropos,intr-adevar am avut dreptate in fraza care te-a deranjat,E LIPSA DE EDUCATIE !FITI BA PROFI IN PRIMU RAND SI PE URMA VORBITI!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.