www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Deep Purple La Bucuresti


Guest radioman
 Share

Recommended Posts

Vorba unei prietene (care vine tocmai din Suceava sa-i vada) - catre mine : "Stai tu in bodega si imbata-te ca de obicei"

38 de lei = 10 pachete de tigari. Sunt un nehotarit. Probabil ca o sa mai fie si "mica intelegere" cu bodyguarzii...

Edited by Eldrian
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

RASPUNS LA TOATE INTREBARILE SI CNFUZIILE ANTERIOARE:

Intrarea pe stadion :De la ora 17,Trupa de deschidere,de la ora 19,Deep Purple de la 20

In deschidere,JOANA AND MIDNIGHT EXPRESS.

Joana este cantareata qatareza de origine Romana,nascuta la Brasov,pre numele ei de buletin,Ioana Hartescu,numele de fata Ioana Alecu

Midnight express este ,de data asta:Raul Kusak-clape,Adi Tetrade-tobe,Sebi Joo -bass (membru fondator Midnight Express intors din SUA dupa 3 ani),Nicu Patoi-chitara,si,cu voia dumneavoastra,ultimul pe lista....eu.De asta am zis ca nu -mi iau bilet :) :)

Edited by midnight rider
Link to comment
Share on other sites

RASPUNS LA TOATE INTREBARILE SI CNFUZIILE ANTERIOARE:

Intrarea pe stadion :De la ora 17,Trupa de deschidere,de la ora 19,Deep Purple de la 20

In deschidere,JOANA AND MIDNIGHT EXPRESS.

Joana este cantareata qatareza de origine Romana,nascuta la Brasov,pre numele ei de buletin,Ioana Hartescu,numele de fata Ioana Alecu

Midnight express este ,de data asta:Raul Kusak-clape,Adi Tetrade-tobe,Sebi Joo -bass (membru fondator Midnight Express intors din SUA dupa 3 ani),Nicu Patoi-chitara,si,cu voia dumneavoastra,ultimul pe lista....eu.De asta am zis ca nu -mi iau bilet :) :)

 

Deci intri pe gratis, dom'le. Merge cu pile :) .

Link to comment
Share on other sites

Ultimele noutati legate de concertul Deep Purple

 

Fanii Deep Purple pot fi ferciti: mai sunt putine ore pana la marele concert si totul decurge conform planului. Trupa a ajus in Romania. Ian Gillan a venit de luni, iar Roger Glover, Ian Paice, Steve Morse, Don Airey au sosit marti. Tot luni a venit si staff-ul turneului „Rapture of The Deep”.

 

Echipamentul Deep Purple a ajuns luni cu 3 tiruri si 3 camioane. La stadion se lucreaza de zor inca de marti dimineata. Se monteaza scena care are o deschidere de 20 de metri si, cu tot cu anexe, 40 de metri. Deep Puple figureaza in Cartea Recordurilor ca fiind „cea mai zgomotoasa trupa din lume”. Nici cu acest concert, trupa nu se dezminte: puterea instalatiei de sunet va fi de 200 000 W.

 

Detalii organizatorice:

 

 

Biletele la categoria VIP s-au epuizat. La Tribuna 1 si pe Gazon B sunt in curs de epuizare. Cei care doresc bilete ar trebui sa se grabeasca. Din informatiile centralizate ale Modus Production, aflam ca pana marti dimineata s-au vandut aproximativ 10 000 de bilete

 

Datorita publicului numeros asteptat, intrarea la concert se va face prin doua intrari: str. Dr. Lister si Str. Alexandru Vintzu. Accesul este permis incepand cu ora 17.00. Organizatorii tin sa reaminteasca publicului ca, datorita localizarii stadionului, posibilitatile de parcare sunt foarte reduse.

 

 

Pe stadion sunt interzise laserele, aparatele foto si video profesionale, adica mai mari de 35 mm, e interzis fotografiatul cu blitz precum si filmatul, sunt interzise sticlele de orice fel ca si accesul cu bauturi si produse alimentare.

 

Atentie! Meteorologii anunta ca vremea va fi buna, cu temperaturi destul de ridicate pentru aceasta perioada. Sansele de ploaie sunt reduse.

 

Organizatorii, Modus Production, incearca sa se asigure ca tot concertul va decurge in bune conditii, tinand cont de dorintele si nevoile publicului. Astfel, in stadion vor fi 7 puncte de vanzare pentru mancare si bautura, 4 grupuri de toalete ecologice si chiar o rampa construita special pentru persoanele cu handicap locomotor. Un punct de prim ajutor este amplasat in centru gazonului, iar in incinta, vor exista doua echipaje de ambulanta.

 

La ora 19 va incepe recitalul opening act-ul Joanna and The Band. Pe perioada acestuia se va face si extragerea castigatorului scuterului. La extragere vor participa doar biletele persoanelor care au intrat pe stadion intre orele 17 si 19. Incepand cu ora 20 intra in scena Deep Purple...

 

 

Cei care vor si mai mult Deep Purple sunt invitati incepand cu ora 23 in club Bamboo, unde va avea loc „After Party Deep Purple”. Modus Production a organizat o seara speciala, in care se va asculta mult Deep Purple, iar atmosfera va fi in acelasi spirit. Intrarea este libera.

SEMNALIZARE_DP_ULTIMA.JPG

Link to comment
Share on other sites

Guest Iron_Mask

Bai nene, deci a fost un adevarat spectacol, un concert extraordinar, o seara memorabila. Un sunet impecabil, o prestatie live de zile mari. Ian Gillan a prins o zi de exceptie, Steve Morse a rupt, un ton exceptional pe fiecare nota pe care o canta. De Paice si Glover nici nu mai vorbesc. Don Airey a fost chiar calumea, la partea sa solistica, a cantat putin si ceva din folclorul romanesc daca nu ma insel. Pacat de acele 2 sau 3 intreruperi de sunet, dar parca nici nu au mai contat. Trupa a transmis energie in public, publicul catre trupa ( pacat ca au fost destui de multi spectatori care parca nu au avut ce cauta la concertul asta... ). A fost distractie, un MEGA concert!

Link to comment
Share on other sites

Guest fenderstrfat

O dezamagire totala... Un Deep Purple obosit si imbatranit fizic dar mai ales psihic. Tehnic au fost exceptionali. Pana si Morse care ne-a obisnuit cu acel vibrato de "oaie" agreat de putina lume a fost mult peste asteptarile mele cel putin in acest concert... Paice ceas, Glover senzational, Don un clapar desavarsit, Gillan aceeasi voce inconfundabila insa parca nu mai urca, ca in tinerete. Nu-i mai ies "salturile acelea mortale" cu care ne obisnuia odinioara la Child in time, etc...Azi nici nu au cantat-o si nu au cantat nici Screaming care dupa parerea mea este una din cele mai bune piese ale lor. Nu au avut fara stare. Ma asteptam ca asa o sa iasa treaba pana la urma insa am crezut 20% ca totusi va fi ceva deosebit. Am avut senzatia ca asist la un concert cu o trupa romaneasca... Suna sec, fara voci fara nimic. Ca sa nu mai vb de sunet care dupa parerea mea a fost sub nivel de Piata Constitutiei. Uneori in Pta constitutiei se aude mai bine. Si acolo canta zeci de trupa una dupa alta... Fara presiune pe tobele alea, premierul super incet iar vocea cat casa... Ca sa nu mai vb ca de minim 5 ori a picat tensiunea in PA cum se intampla in Romania (sare siguranta ca e prea mare consumul :) ). Ei saracii ramaneau uimiti si nici nu stiau ce sa faca... Continuau asa mai venea tensiunea iar. Am intrat in pamant de rusine... Au inceput progresiv sa piarda din stare, s-au enervat, un lucru a dus la altul si toate au dus la o dezamagire totala. Cel putin din partea mea... Cat or injura membrii trupei tara asta. Acum au fost caderile de tensiune. Data trecuta cand au venit acum 10 ani sa ne aducem aminte cum Ian Gillan a primit un bulgare in piept direct de la un "fan". Nu are noroc Deep Purple in Rmanica.

Edited by fenderstrfat
Link to comment
Share on other sites

aveam chef sa scriu un review da mi-a pierit tot chefu cind v-am citit posturile

 

 

ce vrei sa faci, suntem circotasi.

 

 

numa asa de chestie...a auzit vreunu din voi momentu superb cind publicu a fost "welcomed to the band" dupa una din caderile de tensiune?

 

 

ce sa mai zic..daca voi vreti concerte fara greseala..mergeti prin alta parte

 

eu o sa stau aci si o sa savurez evolutia asta de testoasa...pt ca sincer ma face sa ma simt bine cind vad ca evoluam..chiar daca foarte incet

Link to comment
Share on other sites

aveam chef sa scriu un review da mi-a pierit tot chefu cind v-am citit posturile

ce vrei sa faci, suntem circotasi.

numa asa de chestie...a auzit vreunu din voi momentu superb cind publicu a fost "welcomed to the band" dupa una din caderile de tensiune?

ce sa mai zic..daca voi vreti concerte fara greseala..mergeti prin alta parte

 

eu o sa stau aci si o sa savurez evolutia asta de testoasa...pt ca sincer ma face sa ma simt bine cind vad ca evoluam..chiar daca foarte incet

 

 

de acord :) hai ca au fost funny, ce atata incrancenare :))

Link to comment
Share on other sites

Guest fenderstrfat

Bieti (marduk si zymotic) eu sunt in aceeasi barca cu voi. Adica si eu vroiam sa vad un concert frumos. Si eu sunt fan Purple la fel ca si voi. Eu nu am fost acolo ca sa-i critic ci ca sa ma simt bine, sa vad una dintre trupele mele favorite. Care din pacate nu m-a miscat cu absolut nimic. Dar cu nimic. Niciodata in timpul concertului nu am simtit nevoia sa sar, sa cant cu ei decat fortat asa... Nu am simtit presiunea aia in sunet nu am simtit tensiunea cantarii. Si dupa ce ca sunetul era dezastru ca mixaj, mai era si incet frate. Parca eram intr-un loc cu blocuri multe si trebuia sa nu depasim numarul de decibeli legal. Sau poate chiar asta a fost (mai stii?). O fi zis tiganul de vizavi de stadion: "Daca ii aud pe astia prea tare si nu-mi doarme puradelul va tai :))". Iar pentru faza cu "welcomed to the band" chiar m-am bucurat. A fost super. Publicul a salvat cat de cat imaginea noastra... Dar daca la voi 5 (sau mai multe) caderi de tensiune inseamna un concert cu "mici greseli" imi vine sa si rad. Pai am crezut ca nu o sa mai vad asa ceva in Romania. Am crezut ca astea sunt de domeniul trecutului pentru ca au fost intre timp multe concerte destul de reusite la noi... Vad ca m-am inselat. Cand aprindeau toate luminile pe public ma si gandeam: Doamne sa nu pice si lumina acum... Caderile de tensiune mi s-au intamplat si mie la un concert in Targoviste... Tot asa afara se tinea cantarea si mereu pica una dintre cele 3 faze de la renel. In fine. Insa una e sa se intample asta la o trupa mica din Rom si la un concert la care lumea intra gratis si alta e sa se intampla la o legenda ca Purple unde lumea a platit chiar milioane ca sa ajunga si unde s-au strans zeci de miliarde. Pai faci frate tu ca organizator in cazul asta tot posibilul sa iasa totul perfect. Pui generatoare de tensiune, pui UPS-uri, faci cumva sa eviti orice incident. Nu tragi curent din stalp si astepti sa pice lumina ca pe timpul lu Ceausescu :)

Edited by fenderstrfat
Link to comment
Share on other sites

Bieti (marduk si zymotic) eu sunt in aceeasi barca cu voi. Adica si eu vroiam sa vad un concert frumos. Si eu sunt fan Purple la fel ca si voi. Eu nu am fost acolo ca sa-i critic ci ca sa ma simt bine, sa vad una dintre trupele mele favorite. Care din pacate nu m-a miscat cu absolut nimic. Dar cu nimic. Niciodata in timpul concertului nu am simtit nevoia sa sar, sa cant cu ei decat fortat asa... Nu am simtit presiunea aia in sunet nu am simtit tensiunea cantarii. Si dupa ce ca sunetul era dezastru ca mixaj, mai era si incet frate. Parca eram intr-un loc cu blocuri multe si trebuia sa nu depasim numarul de decibeli legal. Sau poate chiar asta a fost (mai stii?). O fi zis tiganul de vizavi de stadion: "Daca ii aud pe astia prea tare si nu-mi doarme puradelul va tai :))". Iar pentru faza cu "welcomed to the band" chiar m-am bucurat. A fost super. Publicul a salvat cat de cat imaginea noastra... Dar daca la voi 5 (sau mai multe) caderi de tensiune inseamna un concert cu "mici greseli" imi vine sa si rad. Pai am crezut ca nu o sa mai vad asa ceva in Romania. Am crezut ca astea sunt de domeniul trecutului pentru ca au fost intre timp multe concerte destul de reusite la noi... Vad ca m-am inselat. Cand aprindeau toate luminile pe public ma si gandeam: Doamne sa nu pice si lumina acum... Caderile de tensiune mi s-au intamplat si mie la un concert in Targoviste... Tot asa afara se tinea cantarea si mereu pica una dintre cele 3 faze de la renel. In fine. Insa una e sa se intample asta la o trupa mica din Rom si la un concert la care lumea intra gratis si alta e sa se intampla la o legenda ca Purple unde lumea a platit chiar milioane ca sa ajunga si unde s-au strans zeci de miliarde de la lume. Pai faci frate in cazul asta pui generatoare de tensiune, pui UPS-uri, faci cumva sa eviti orice. Nu tragi curent din stalp si astepti sa pice lumina ca pe timpul lu Ceausescu :)

 

e primul concert "mare" unde vad astfel de caderi, dar mi s-au parut funny, si ei, si noi, in reactii si abordarea problemei :)

Link to comment
Share on other sites

premierul super incet
singurele cuvinte adevarate din acel post.lol publicul a salvat un ***. erau atat de blegi aia din juru meu, zici ca aveam numai rgc-isti langa mine :) bine ca am batut din palme cu totii la smoke on the water.

 

daca mi-ar pasa, mi-era jena de romani ieri, asa cum mi-ar fi acum jena de voi :) :bere: :bere: :bere:

 

damn, smily-ul pt bere nu e :bere:

Edited by prowler
Link to comment
Share on other sites

@fenderfatstrat: se pare ca am inteles gresit comentariul tau de dimnieata( deh era 7 ), credeam ca te referi si la trupa si la public nu doar la organizare

 

daca e sa incepem cu asta nu mai terminam. cu tensiunea ca tensiunea , dar cozile? lipsa standurilor cu alimente( doar daca numiti berea aliment :) )

 

publicul a fost peste medie ( media o reprezinta ce a fost in parcul Cringasi la MS unde unora le era frica sa de din cap sa nu sara manelaru.

 

poate prea cuminti au fost, poate, dar si noi si mai ales Purple au avut o atitudine excelenta in fata problemelor astora, ca doar in fapt, ne-am adunat sa-i auzim si s-ai vedem pe "Purpurii Adinci".

 

 

@prowler - da bre unii stateau ca momiile recunosc, ce sa-i faci daca inca in Romania la concertele astea merge cam oricine..ca domle e concert mare tre sa merg si io, ce conteaza ca nu stiu cu ce se maninca.

Link to comment
Share on other sites

@prowler ... ti s-au parut "funny" acele caderi de tensiune. Eu unul intram ca spectator in pamant de rusine. Nu stii ce fel e pe scena .. in fata a mii de oameni sa-ti pice sunetul. Parca nu e deloc "funny" ... te simti un pic si tu aiurea... Ca publicu' nu stie daca e vina ta sau a idiotilor cu curentu'. Ca deh, luminile sunt aprinse, n-a cazut curentu', nu se aude PA-ul e vina staff-ului de la DP (cred ca multi spectatori zic asta).

Iar celor de la DP nu prea li s-a parut amuzanta ... La prima cadere, ok .. au ras ei un pic. Dar la a 2a deja cam voiau sa iasa de pe scena. Solistul era negru, ati vazut ce se invartea prin spate acolo. A 3a, a 4a si a 5a oara ... deja au tratat cu dispret tot ce se intampla. Morse a fost revoltat la un moment dat. Dar probabil s-au obisnuit cu Romania. Nimic nu cred ca i-ar mai fi surprins (poate doar daca ar fi cazut scena, Doamne Fereste) ...

Link to comment
Share on other sites

singurele cuvinte adevarate din acel post.lol publicul a salvat un ***. erau atat de blegi aia din juru meu, zici ca aveam numai rgc-isti langa mine :) bine ca am batut din palme cu totii la smoke on the water.

 

daca mi-ar pasa, mi-era jena de romani ieri, asa cum mi-ar fi acum jena de voi :) :bere: :bere: :bere:

 

damn, smily-ul pt bere nu e :bere:

in afara de cativa "zbenguitori" din primele randuri in fata scenei , niciunde in lume nu "danseaza" lumea la concert rock , poate la Ricky Martin.

 

Am cateva DVD cu DP nu se prea zbenguie spectatorii , asculta muzica , canta vesrurile si mai dau din maini si se legana cativa.

Link to comment
Share on other sites

Mai lasati, vitejilor din fata tastaturii comentariile si analizele a la procesul etapei la o parte.

 

A fost un spectacol desavarsit, s-a cantat cu chef, cu implicare, cu patos.

 

Ce sa spui de spectatori : sunt unii care vin la concerte pt ca ascultau Purple din anii 60 si, altii ca au auzit de ei, altii cunoscatori, altii nu. Unii cantau, unii stateau calmi, altii erau conectati.

 

A fost o dovada de spectacol reusit, de profesionalism.

 

Caderi de tensiune? Ridicol, evident; nu e posibil asa ceva. I-am vazut deranjati de asta, dar in nici un caz scarbiti, asa cum spunea careva pe aici.

 

Cred ca au dovedit inca o datat ca sunt o trupa ce canta cu sufletul, nu cu intrumentele; si chiar cu istoria lor...nu au nici un fel de fite.

 

Daca unii au vazut altceva, inseamna ca au fost la alt concert, sau au fost prea tulburi sa priceapa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Salut!

 

Am citit destule dintre posturile voastre si cred ca sunt indreptatit sa am o parere aici, dat fiind ca i-am vazut poate de cele mai multe ori live pe Purple, adica de vreo 4-5 ori.

 

Voi asteptati prea mult de la orice trupa "de dincolo" pe care o vedeti. De multe ori ma amuz teribil cand vad ce scrieti inainte de un concert, ca apoi sa citesc cat sunteti de dezamagiti dupa. Ca sa fiu sincer, voi nu ati fost niciodata prea entuziasti, deh asa sunt muzicienii, mereu au ceva de comentat. Remarc aici si placerea pe care o aveti cand ii disecati dupa aia, cand va luati de orice rahat.

Voi nu va ganditi ca ei sunt oameni, ca un turneu dureaza mult, ca fiecare din trupa are o forma care difera de la o zi la alta. Voi sunteti super-cool in fiecare zi?

Cum naiba sa cante Gillan bine daca a trebuit sa o faca afara, la sfarsitul lunii Octombrie??? E frig, umezeala, sunet prost, cade instalatia, fanii nu sunt prea cooperativi, etc. Voi ii stiti de pe DVD-uri, cand orice om stie (sau asa ar trebui) ca la orice inregistrare se "umbla la butoane" din studio. C'mon guys :)

 

Eu i-am vazut pe Purple si in zile foarte bune, dar si in zile in care erau destul de slabi. Totusi, ei sunt cea mai buna trupa pe care am vazut-o live, sunt la mine in top pe locul 1. Am vazut cateva sute, si nu au fost naspa (ex. Rush, Sabbath, Priest, Maiden, Metallica, AC/DC si lista ar putea continua pe toata pagina)

 

Nu o sa se schimbe nimic cu postul meu, dar sper sa va ganditi si din perspectiva lor. Nu vreau sa fiu rau, dar credeti ca ei canta in Romania cu aceeasi motivatie pe care o au in Germania de exemplu? Germania e o piata de vanzari pentru ei, in Romania nu am vazut sa fie albumele lor in magazine. E si asta un aspect.

Link to comment
Share on other sites

killahead le zice bine, in afara de ultimul paragraf

@prowler - da bre unii stateau ca momiile recunosc

mah daca era vorba de "unii", stai linistit ca nu aduceam vorba. am stat pe centru la vreo 30m de scena si 95% din oamenii de langa mine si din raza mea vizuala au stat nemiscati 80% din timpul concertului. eu nu inteleg cum poti sa "simti" muzica fara sa te si miste, la propriu, cativa milimetri.

am fost la destule concerte si nu tin minte sa fi fost intr-o multime asa inghetata... chiar asa sa fi pus stapanire frigu pe ei? :)

 

@prowler ... ti s-au parut "funny" acele caderi de tensiune.

uhh ce? unde am zis io asta. mi s-au parut jenante

 

bla bla bla Ricky Martin bla bla bla DVD-uri bla bla bla
ok hai sa facem cu totii ca pe dvd-urile lu karpi :)

io nu pretind sa se zbenguie lumea (desi in ceea ce ma priveste, e inevitabil), si sa reactioneze in vreun fel vizibil la muzica. ...mai mult chiar n-am ce comenta la ce ai zis

Link to comment
Share on other sites

Prowler, degeaba te superi pe spectatori. Nu scrie nicaieri pe bilet ca sunt obligati sa aiba un comportament foarte roac :) sau poate ar trebui incetatenita o regula noua - la intrare, fiecare spectator primeste o doza de amfetamina, ceva :)

 

In legatura cu sunetul - nu cumva acesta a fost primul concert din noul turneu? Am impresia ca pe la noi s-a verificat instalatia de sunet... :)

 

Si, Doamne, cat de bine poate sa 'cante' Paice :(

Link to comment
Share on other sites

ai dreptate n-am de ce sa ma supar, nu e ceva care tine de mine sau care ma afecteaza :) deci ramane la stadiul de observatie :)

 

mie la sunet mi-a placut faptul ca n-a fost excesiv de tare - problema des intalnita la concerte d-astea, unde iti buseste urechile. sigur ca mix-u nu a fost perfect, da' s-a auzit mai mult decat decent acolo unde stateam io. daca iti trebuie 10000000 dB ca sa simti muzica, ai o problema :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Granata
Salut!

 

Am citit destule dintre posturile voastre si cred ca sunt indreptatit sa am o parere aici, dat fiind ca i-am vazut poate de cele mai multe ori live pe Purple, adica de vreo 4-5 ori.

 

Voi asteptati prea mult de la orice trupa "de dincolo" pe care o vedeti. De multe ori ma amuz teribil cand vad ce scrieti inainte de un concert, ca apoi sa citesc cat sunteti de dezamagiti dupa. Ca sa fiu sincer, voi nu ati fost niciodata prea entuziasti, deh asa sunt muzicienii, mereu au ceva de comentat. Remarc aici si placerea pe care o aveti cand ii disecati dupa aia, cand va luati de orice rahat.

Voi nu va ganditi ca ei sunt oameni, ca un turneu dureaza mult, ca fiecare din trupa are o forma care difera de la o zi la alta. Voi sunteti super-cool in fiecare zi?

Cum naiba sa cante Gillan bine daca a trebuit sa o faca afara, la sfarsitul lunii Octombrie??? E frig, umezeala, sunet prost, cade instalatia, fanii nu sunt prea cooperativi, etc. Voi ii stiti de pe DVD-uri, cand orice om stie (sau asa ar trebui) ca la orice inregistrare se "umbla la butoane" din studio. C'mon guys :)

 

Eu i-am vazut pe Purple si in zile foarte bune, dar si in zile in care erau destul de slabi. Totusi, ei sunt cea mai buna trupa pe care am vazut-o live, sunt la mine in top pe locul 1. Am vazut cateva sute, si nu au fost naspa (ex. Rush, Sabbath, Priest, Maiden, Metallica, AC/DC si lista ar putea continua pe toata pagina)

 

Nu o sa se schimbe nimic cu postul meu, dar sper sa va ganditi si din perspectiva lor. Nu vreau sa fiu rau, dar credeti ca ei canta in Romania cu aceeasi motivatie pe care o au in Germania de exemplu? Germania e o piata de vanzari pentru ei, in Romania nu am vazut sa fie albumele lor in magazine. E si asta un aspect.

Lasand la o parte problemele de ordin tehnic, mi-a placut foarte mult Deep Purple,mai ales Steve Morse.Nu trebuie uitat nici faptul ca a fost primul concert al lor din cea de a doua parte a turneului "Rapture..."

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.