www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Probleme cu siteul


Cosu
 Share

Recommended Posts

  • 3 months later...

You are not allowed to use that image extension on this community. Am incercat jpg, jpeg, png, zice la toate la fel.

 

Edit: face asa si cand incerc sa postez fara imagini in "poze cu chitarile voastre"

 

Sigur nu are extensie ascunsa imaginea ? Windows are prostul obicei de a ascunde extensiile cunoscute ...

 

In alta ordine de idei, am activat SSL pentru tot siteul. Asta inseamna ca toate comunicatiile cu rgc se fac printr-un canal criptat. Inainte doar autentificarea se facea peste ssl, acum absolut tot traficul e criptat. E secolul 21  :)

 

Daca intampinati probleme cu ceva dati-mi de stire!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Deocamdata din ce am vazut, site-ul merge ok, numai ca de pe tapatalk nu mai pot vizualiza deloc forumul. Nici nu ma mai lasa sa ma loghez pe el, imi zice "Scheme https not registered" dupa ce introduc credentialele. Daca am postat cumva unde nu trebuia, imi cer scuze.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Nu mai primesc mailuri când cineva îmi trimite PM. Când postez într-un topic îmi apare  loading3.gif  și mă ține în suspans deși pe forum mesajul este postat.

De câteva zile se întâmplă asta. :)

 

Si la mine la fel dar am crezut ca e ceva local. Eu raman cu "Saving post..." dupa fiecare postare si cu editorul de mesaje deschis, desi postarea e deja publicata.

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

+1 la ce s-a zis mai sus. Se întâmplă atât când folosesc mesageria privată, cât și atunci când vreau să postez ceva.

 

EDIT: Inclusiv la postarea asta în Tapatalk mi-a rămas blocat în "loading..." după ce am dat "post" :).

Edited by mike_KidLazy
Link to comment
Share on other sites

Inclusiv cind dau like la ceva imi apare dupa F5. W7 desktop. De vreo 2 zile. Daca postez ceva ii ia 7-8 secunde si apare doar la refresh. Nu stiu de ce si nici nu doresc sa stiu, daca foloseste e ok, daca nu iar e ok.

 

Inca ceva: daca dau un back page din browser imi apare ceva de genul "this information need to be resent" sau ceva pe-acolo. Pot si fara ca-s doar doua click-uri in plus.

Edited by Posho
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Nu reușesc să uploadez poze pe forum. De fapt nu mai îmi apare căsuța de upload, apare doar opțiunea Attach This File.

 

 

Clipboard01.jpg

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Nu am Flash instalat (dar până acum a mers). Când folosesc Mozilla mă bazez pe Html5. :D

 

Nici în Chrome nu merge (deși are flash integrat).

 

Mai încerc să păcălesc Mozilla o perioadă și apoi caut un plugin de Flash. :respect:

 

LE: Am Adblock Plus și Ghostery instalate.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Am rezolvat. Multumesc pentru notificare!

 

 

Detalii tehnice:

Din motive de paranoia personala serverul trimite un header suplimentar -  X-Frame-Options  ce previne un anumit tip de atacuri dar care bloca functionalitatea de upload. Am configurat serverul sa trimita headerul corect si lucrurile functioneaza asa cum ar trebui acum. Protectia fata de atacuri "clickjacking' e pastrata. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 years later...
On 13/01/2020 at 07:52, Blackthorn said:

Neata bosilor

De ceva timp am cate 4 reclame pe pagina, dintre care 3 de la acelasi advertiser, mie personal mi se care cam mult, si extrem de deranjant, contentul paginii incepe de la jumatate, restul sunt banere cu reclame

Multumesc pentru feedback. Am ajustat setarile astfel incat sa fie mai putine reclame. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.