www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

New Demo -Wiltar


Guest Alexandru
 Share

Recommended Posts

Guest Alexandru

Doua piese fara voce (una deja o stiti) - pt cei ce asculta si chestii mai dure.

Lasati si voi cateva pareri!

 

 

 

 

Edited by Alexandru
Link to comment
Share on other sites

geniale melodiile

trebuia sa precizezi ca e melodi black metal...mai bagati o vioara si niste pian ca ar iesi super tare (hehe...simfonic black metal....:)) -desi sincer mie imi suna mai mult a gothic metal...ma rog...nu mai zic nimic de genuri...continuu cu comentariile: :)

am ramas masca

SUPER TARE!!!

bravo....apropo...de unde ati gasit clapara/claparul ala...canta super marfa.....desi parca ar merge un solo...

Edited by dyster skog
Link to comment
Share on other sites

prima piesa are un intro foarte fain. in rest, ce sa zic, nu ascult genul asta de muzica, dar suna bine. foarte bine mixate. equalizing-ul insa nu e prea nimerit. nu prea are bas. banuiesc ca o sa intre si niste voce peste bucatile astea. pacat ca nu mai e loc de solo de chitara. oricum, BUNA TREABA !!

Link to comment
Share on other sites

Guest Alexandru

:) Va multumsc,

Pai treaba sta cam asa: deocamdata piesele le fac singur (mai putin tobele la care fac doar baza si apoi le aranjeaza tobarul). Dupa cum,poate, ati vazut sunt in cautare de clapar/pianist pentru ca experienta mea de chitara nu poate sa suplineasca unul adevarat, cu studii etc.

Lipsa de bas este evidenta pt ca nu exista cht bass si am incercat sa suplinesc cu instrumente sinfonice. As fi putut sa fac bass pe calculator dar nu ar fi sunat real.

La chestia cu stilurile nici eu nu stiu exact cum sa incadrez piesele , cred ca cel mai aproape ar fi black-gothic.

Vocea va fi trasa imediat ce imi cumpar un microfon cat de cat bun.

In curand sper sa mai adaug si altele.

Link to comment
Share on other sites

Guest Alexandru

Trupa momentan se rezuma la:

Alex Matei (adik eu) - cht,bass,clape,voce(cand va fi),prog

Gil Matei (adik frate-miu) -tobe,prog

 

dupa cum spuneam caut membrii si in special clapar/pianist.

 

Activitate noastra anterioara

 

Asgaard - concerte prin 2000-2003

demo "Smoulderin in embers" - 2001-2002

Tiarra - 2004- 2005

colaborari cu alte trupe...nu mai stiu numarul :)

Link to comment
Share on other sites

ESP LTD Deluxe M-1000fm "Alexandra", Hora Reghin Clasica "Mikky", Digitech Death Metal, Digitech RP 100A, Proel Volume Pedal, Pene/Plectre Dunlop Gator+Tortex, Cabluri Proel

 

mai am un bass reghin vintage "Gelu" (which sux big time)

 

sincer...m-ar interesa sa ma bag la bass (pt ca nu sunt destul de bun la chitara)

 

oricum...daca vrei mai vbm..ne intalnim si dezbatem :)

Edited by dyster skog
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Alexandru

e posibil sa aiba ceva comun cu 2 dar cu wishmaster? :) poate ai dreptate tre sa mai ascult un pic de nightwish ca nici nu mai stiu cum suna :)

merci de observatii! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.