www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Rgc Summer Jam La Bucuresti - 27 Iulie 2007


Cosu
 Share

Recommended Posts

Vineri, 27 Iulie va invitam sa participati la RGC Summer Jam Session Bucuresti!

 

Dansul (cantatul), masa (berea) si distractia impreuna cu Cyfer si Killahead vor avea loc incepand cu ora 20:00 in clubul Big Mamou (vis a vis de Tribunal - zona Unirii).

 

Va asteptam pe toti, de sunteti chitaristi, basisti, tobosari, solisti sau spectatori :)

Link to comment
Share on other sites

Guest radioman

Bah, cum naiba toate lucrurile bune se intampla numai in alta parte, nicidecum la mine in oras... :)

 

Oricum spor la jam si la bere!

Link to comment
Share on other sites

Guest fenderstrfat

Sal. Din cate stiu acolo o parte din scule sunt ale clubului. Adica niste tobe praf cu fus spart, cinel spart, fete de 20 de ani cu adevarate cratere in ele, si ce este cel mai grav cu pedala simpla :) E un marshall JCM800 cu un cab 4*12 mistocutz. Si un amp Crate care pe vremea lui cica suna bine. (mie mi s-a parut foarte slab). Mai e o statie de bass... Oricum distractie si bere sa fie si noi sa fim sanatosi.

Link to comment
Share on other sites

Sal. Din cate stiu acolo o parte din scule sunt ale clubului. Adica niste tobe praf cu fus spart, cinel spart, fete de 20 de ani cu adevarate cratere in ele, si ce este cel mai grav cu pedala simpla :) E un marshall JCM800 cu un cab 4*12 mistocutz. Si un amp Crate care pe vremea lui cica suna bine. (mie mi s-a parut foarte slab). Mai e o statie de bass... Oricum distractie si bere sa fie si noi sa fim sanatosi.

 

 

Man la cata bere vom baga in noi krezi k vor mai conta ampurile?? :) orice tensor sau etc va suna ca un marshall dar asta tine de dozaju de bere .... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn
Vineri, 27 Iulie va invitam sa participati la RGC Summer Jam Session Bucuresti!

 

Dansul (cantatul), masa (berea) si distractia impreuna cu Cyfer si Killahead vor avea loc incepand cu ora 20:00 in clubul Big Mamou (vis a vis de Tribunal - zona Unirii).

 

Va asteptam pe toti, de sunteti chitaristi, basisti, tobosari, solisti sau spectatori :)

 

Vin si io, daca nu deranjez :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Adrian G.

Vin si eu . :)

 

Nu am sculele la mine ..ca au ramas la Ploiesti . Dar dak e cineva binevoitor cu un premier si bete promit sa ma descurc . :)

 

Oups , fug acum ca am interviu la facultate . Dar diseara orice ar fi ... betieee ;:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Lupoaica

foarte misto baieti. N-am putut sa stau prea mult, dar ce am vazut a fost prea tare! Bravo!

@toni - meseriasa chitara! misto solistica

 

cel mai tare - pustiul de 12 ani (nu stiu care cine e) , dar a fost bestial :) :)

o sa apar si eu cu cele cateva poze facute aseara cu mobilu (mi-am uitat aparatul foto acasa :) )

Link to comment
Share on other sites

Mda pana la urma a fost frumos ...cu exceptia prestatiei mele care o fo de c*c*t pt k eram ff obosit si pierdeam masura si balansu la un moment dat ....dar a fost pt prima data "on stage" deci...oricum vreau si io niste pareri pls.(io am fost bassistu care a cantat cu cyfer la inceput, si mai dupaia)

Ps. si dak stie cineva care a filmat sami dea si mie filmele pls

Link to comment
Share on other sites

Carramba :)

 

Cele mai cu "bun simt" solo-uri !

 

multumesc...setarea nu era chiar pe gustul meu, da' pushka frumos gibsonu'...

 

 

 

e tare mishto sa canti cu oameni frumosi...nu va ganditi la mascari...

two thumbs up Toni, Cyfer, mr. Lambrino, Stratman (tare soloul ala cromatic :) )

 

tre' sa mai facem cate una d-asta, ca-i tare misto.

 

@cosu - ma mir ca nu ti-am ars vreun pixel cu lukshii din chelie :))

Edited by carramba
Link to comment
Share on other sites

Guest John!

Foarte misto a iesit. Aglomerat dar misto.

Trebuie sa facem asta si pe scena mare odata :)

 

chitaristii au fost exceptionali, si lambrino pe meserie ca de obicei, ca si basistul de la voodoo.

 

p.s. multumiri patronului pentru betze :)

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.