www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Rgc Summer Jam La Timisoara - 25 Iulie 2007


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest Brenn

Salut ! Pt toti pasionatii de jam din Timisoara, va invitam pe 20 iulie tot in JAZZ club la o seara cu trupa The :Egocentrics, un powertrio instrumental de psychedelic / stoner / space rock cu mult jam :)

Afterparty cu muzica de acelasi gen.

Intrarea e 10 RON.

 

Sper sa nu sune a spam, cred ca e la subiect oarecum. :)

Va asteptam.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest Brenn
Salut ! Pt toti pasionatii de jam din Timisoara, va invitam pe 20 iulie tot in JAZZ club la o seara cu trupa The :Egocentrics, un powertrio instrumental de psychedelic / stoner / space rock cu mult jam :)

Afterparty cu muzica de acelasi gen.

Intrarea e 10 RON.

 

Sper sa nu sune a spam, cred ca e la subiect oarecum. :)

Va asteptam.

 

Din motive pur organizatorice si independente de noi, concertul the :Egocentrics de vineri s-a ANULAT. Sorry.

Link to comment
Share on other sites

Guest alexK

Salut all si in special Toni.In mod normal trebuia sa vin si avand drum la Timisoara.Dar am decis sa il astept pe tatal meu sa termine o lucrare si dupaia ma duc cu el.Ca ma duc la rude.Avand in vedere ca chiar sunt un incepator m-as simti prost.La anul promit ca am sa fiu si eu acolo.Distractie placuta si Rock on :) .P.S. Daca inregistreaza cineva parti pe camera video va rog sa puneti pe net.Cu stima,Alex

damn..eu habar nu am unde e :) ...ma descurc eu ..poate dau de cineva
E aproape de catedrala daca nu ma insel.
Link to comment
Share on other sites

Guest guitar_grl
Sub podul de la Maria .. in partea cu Flora, o sa dai peste o terasa mica si peste usa de intrare :)

cu Flora m-ai blocat :) ...nu pre stiu TM desi stau de vreo 3 ani...o sa vad eu

Link to comment
Share on other sites

Guest costi iorga
Ne-au dat la ziar. Scuzati inexactitatile de acolo :)

 

have fun :)

 

Misto poza cu Barar, Bako si Harry! Cine-i celalalt? (sorry, sunt plecat de atata timp incat am mai pierdut contactul cu "scena")

 

Intrebare2: cine face soundul? Dejan?

 

Rock on!

Costi

Edited by costi iorga
Link to comment
Share on other sites

Guest guitar_grl

Se mai inscrie cineva pt Jam...numai k a nu poate ajunge la intalnirea de pe 24..k ajunge seara tarziu pe 24 in Tm,vine direct la jam..e ok? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest guitar_grl

da kira...numa nu kiar tarziu sa prind si eu trenu :) sa ma intorc

sper ca poza asta [© Google Earth] sa clarifice un pic treaba!
ok..cred k e suficient de clar...ms mult
Link to comment
Share on other sites

Marti la ce ora ???????

 

sa veniti ca sa se organizeze un playlist

 

..timpul de cantat este doar de 3 ore !!!!!

 

de la 19 la 22 , cu obisnuitele probleme organizatorice acesta se restrange la 2 ore !!

 

si mai avem si ceva " surprize "..inerente , obisnuite .

 

nu am cu cine sa discut asa dar ca spun eu ora:

 

ora 19

 

,ca sa fie mai racoare .

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Sa nu existe dubii... am vorbit si cu Toni & People... la ora 19, marti (24 iulie) in Jazz la berica! O sa apara si Biro (Hix)...

Be There y'all! :)

 

daca ma descurc bine la examen si nu o sa fiu obosit, vin si eu :)

Link to comment
Share on other sites

S-a intamplat treaba , a fost super .

 

Au cantat tineri rgc-isti in prima parte a seri , ajutati si coordonati de Toni .A fost printre ei si domnisoara noastra Rock "@ guitar grl"

Dupa acea am cantat cateva piese cu Dutu ( bas de la Effect ) si Gore la baterie.

 

Apoi Horea Crasovan a sustinut un microrecital foarte reusit cu noul sau proiect ACUM .

 

Dupa acea jamsesion , toti cu toti ...Toni ,@Mibu,Hariga , Horea,Monyo, karpi , basisti mai multi si ei ,printre care si Victor Miclaus care a venit sa cante in drum spre gara ca sa plece apoi la Bucuresti diract de la club.

 

Pe ceilalti basisti ai stiu dar le- am uitat numele spre rusinea mea , o sa cer lui Tibi TM sa scrie el .Unul este colegul sau de la magazinul de muzica un foarte bun si experimentat muzician , celalalt mai tanar care a fost prezentat de Toni si am inteles ca e din Resita ..

 

Sala Jazz Club a fost arhiplina de muzicanti si sustinatorii .

 

De la ora 19 la ora 23 a fost o atmosfera super.

 

Volum cat incape , nu aveai loc pe scena de statii , a sunat bine .

 

HIX a fost vocalistul , a cantat exceptional , super bine.Am obtinut si statia de voce de la club o scula de vre-o 400-500 W suna OK .

 

Rog colegi sa complecteze ei despre intalnire si jamsesion .

 

Va rog sa identificati cine a filmat caci am uitat sa-l intreb pe Toni , a trebuit sa-mi duc acasa statiile si masina nu mai putea astepta.

 

Din pacate uni muzicanti care au venit mai tarziu nu au mai apucat sa cante , data viitoare ai rog sa vina si ei la sedinta de organizare ca sa stim exact cat sa lungim session-ul si cat sa tina programul de piese repetate.

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.