www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Rgc Summer Jam La Timisoara - 25 Iulie 2007


Cosu
 Share

Recommended Posts

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@denis_symbiotic: dureaza pana la 22, maxim 23. Nu vad de ce nu ai ajunge. Intalnirile astea le facem pentru ca sa ne cunoastem si personal.

@Hix: asta e lista pieselor pe care ar fi dragut sa le cantam. Nu trebuie toate, dar sa fie acolo ceva, nu doar improvizatie.

 

Piesele:

Korn - Word up

Black Sabbath - Paranoid

Free - All right now

Poison - Talk dirty to me

Poison - Every rose has it's thorn

Hendrix - Hey Joe

Steppenwolf - Born to be wild

Clapton - Cocaine

Purple - Smoke on the water

Mii de trupe - Knocking on heaven's door

The Troggs - Wild thing

 

... nu neaparat in ordinea asta!

 

 

Inscrierile la Jam se fac aici!

Link to comment
Share on other sites

Guest Geliraden

M-am decis, o sa cant si eu... nu stiu inca ce piese, dar incerc sa le pregatesc aproape toate, pe cat se poate :)

Link to comment
Share on other sites

Guest guitar_grl

intru si eu :) ...sunt noua pe aici dar nah orice are un inceput.... Deocamdata nu stiu nici o piesa din lista ... poate ceva din piesele astea:Turnir-Deschide Ochii,The Rasmus-In The Shadows,Green Day-Give Me Novoaine(partea de rithm),Green Day-Boulevard Of Broken Dreams... deocamdata la astea ma mai descurc..oricum o sa incerc sa invatz si vreo mel din lista :) ..p.s..am uploadat mel de la Turnir..posibil sa nu o cunostetzi..

Link to comment
Share on other sites

Ce tare ar fi sa cante si o fata!

Poate reusesti sa inveti o piesa din cele de mai sus, o sa vezi ca sunt foarte simple! Daca nu, poate te bagi la un solo la Jam-ul propriu-zis. Recunosc ca nu stiu piesa aia, dar acum o dau jos. Sunt curios!

Link to comment
Share on other sites

Geliraden, I know you love it, but it's way too cheesy... You can play it by yourself though, as a solo spot if you want it that bad :)

Just don't force me to play that freakin' song, please!!! :)

 

@guitar_grl

Piesa aia e cantata de tine? Daca nu, avem o problema. Aici, pe RGC, nu postam decat piese cantate de noi sau la care avem permisiunea autorilor.

Link to comment
Share on other sites

Guest guitar_grl
Ce tare ar fi sa cante si o fata! Poate reusesti sa inveti o piesa din cele de mai sus, o sa vezi ca sunt foarte simple! Daca nu, poate te bagi la un solo la Jam-ul propriu-zis. Recunosc ca nu stiu piesa aia, dar acum o dau jos. Sunt curios!
:) ..acum am gasit o parte din piesele din lista..pana acum sunt ok,o sa fac ce pot... :)
Geliraden, I know you love it, but it's way too cheesy... You can play it by yourself though, as a solo spot if you want it that bad B) Just don't force me to play that freakin' song, please!!! :) @guitar_grlPiesa aia e cantata de tine? Daca nu, avem o problema. Aici, pe RGC, nu postam decat piese cantate de noi sau la care avem permisiunea autorilor.
nu e cantata de mine..dar permisiunea autorului nu e problema,o am ;) ..ii cunosc pe tipi... ok..dak e ok asa ,e bine..dak nu, o sterg :(
Link to comment
Share on other sites

Geliraden

Sigur va fi de acord, chiar mi-ar place daca ati face asta.

 

guitar_grl

E ok atunci daca ai acordul autorilor. Mi-ai tras o sperietura pe cinste :)

Ai vazut, piesele nu sunt o mare filozofie, sunt chiar piese standard. Piesa aia e draguta, nu stiam de trupa asta. De unde e? Tot din TM?

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn

Am sa fiu si eu prezent la festivitate. Abea astept sa ne intalnim.

 

Despre cantat, rythm guitar-ul pot sa-l tin la cam la toate cele amintite de Toni.

 

@cei_care_vor_alte_piese - daca o sa mai fie timp si daca puteti sa le faceti singuri (adica fara implicarea altor persoane) cred ca e ok? Toni, am I right?

Link to comment
Share on other sites

Guest guitar_grl

si km cate piese canta fiecare?eu ma bag pe korn - Word up- :) ...m-ar tenta si Balck Sabbath..dar nu stiu dak reusesc sa invatz soloul :)

Edited by guitar_grl
Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn

Fratilor! N-ati vazut setlist-ul de mai sus? Ideea e sa fie piesele fixe ca sa poata tobaru si bassistu si vocalu sa se pregateasca. Altfel o sa fie cam complicat daca fiecare chitarist vine cu ce piese vrea el si mai are si pretentia sa aiba toba, bass si voce din partea altora pe melodia lui.

 

Parerea mea e sa ne conformam cu melodiile stabilite si la meeting putem stabili setlist-ul pentru urmatoarea intalnire care cine stie cand va fi.

Link to comment
Share on other sites

Guest Geliraden

Setlist-ul ramane asa cum e, nu-ti fa griji :) Eu ziceam sa cantam pe langa alea cateva melodii, daca avem timp, doar cate unul sau doi. De exemplu eu si Hix sa cantam nothing else matters, si daca mai vrea altcineva si e timp, orice alta melodie. Parerea mea cel putin...

Link to comment
Share on other sites

Din pacate nu o sa avem timp sa cantam piese separate fata de program. S-ar putea nici alea sa nu le cantam toate din lipsa de timp.

Pregatim si o surpriza, sper sa se realizeze. O sa dau detalii cand le voi avea.

 

As vrea sa ne intalnim neaparat in Timisoara cu o zi inainte de cantare, adica pe 24.07. (mai pe seara, ca eu ajung dupa-masa in TM), ca sa discutam, sa ne cunoastem, sa vorbim despre piese, etc.

 

S-ar putea ca asta sa fie ultimul post al meu aici, maine imi iau zborul si nu o sa am net.

Feel free to call me ca sa discutam daca intervine ceva. Eu voi fi dupa cum stiti pe Semenic pana pe 23.07.

 

Nr. meu este 0722477598

 

Bye si ne vedem Marti pe 24, ca sa discutam la o bere (sau mai multe, who knows?)

Link to comment
Share on other sites

Guest Geliraden

Deci nu se mai canta nimic peste program? :) Ar fi fost fain sa cantam inca ceva melodii, dar daca nu e timp, asta e... poate data viitoare. De intalnit ar fi o idee sa ne intalnim pe 24, stabiliti voi ora si locul, eu o sa vin! :)

Link to comment
Share on other sites

Da pacat ca nu putem sa cantam mai mutl...

 

 

Deci vreti sa aduc bassul?

Edited by PET
Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.