www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

PHASER (Resita)


Pomoja_Razvan
 Share

Recommended Posts

Buna...aste sunt primele 2 melodii...mai urmeaza inca doua mai tarziu. Va rog sa va da-ti cu parerea (indiferent daca e buna sau rea) caci atat orice lauda cat si orice critica este binevenita...Astept opiniile voastre...mersi mult si spor la cantat :)...ciao-ciao!

Phaser_Fluturelu__.mp3

Phaser_Pierduti_in_noapte.mp3

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mersi Bogdan...! Cat despre versuri, vorba ta...fiind Bluesy si asa mai Low Tempo Blues :), nu puteai sa pui decat versuri din astea funny si mai de liceeni...Oricum, multumim pentru laude...mai ales ca nu e (si se si vede asta) genul tau de suflet! Mersi inca odata si bafta la cantat;) Ciao

Link to comment
Share on other sites

Mersi Chitzy si Mersi Cristi! (Chiar) Sunt flatat...nu ma asteptam sa primim atatea laude si aprecieri! Multumim tuturor, insa vreau sa-l intreb pe Cristi daca sigur a cantat cu noi la Resita? Cand? Acum cat timp, si unde? Ar fi o mare onoare, crede-ma, dar eu cel putin nu cred ca te cunosc personal. E posibil sa ne confunzi, noi "existam" (doar) de vreo 3,5-4 luni...te rog mult sa-mi raspunzi, sunt foarte curios! Thanx again, ciao-ciao

 

PS - Ii multumesc si lui Faut pe aceasta cale! Wooow...Katie Melua...e ceva...!!!

Link to comment
Share on other sites

Ahh...nu nu...eu imi cer scuze! N-ai gresit deloc, intradevar am avut MAREA onoare sa deschidem festivalul White River Rock, unde au cantat multe formatii mari (cel putin , mult mai mari ca noi)! Numai ca nu stiu de la ce formatie esti...ai uitat sa-mi spui...

Crede-ma, sunt foarte curios sa stiu cine ne-a apreciat atat de mult...Mersi mult, si sper sa te reintorci la topic, ca sa-mi poti raspunde...Ciao si bafta!

Link to comment
Share on other sites

Toni...e o mare onoare doar ca ai postat aici...Daca am m-ai canta si la Ovidiu Rosu...ar fi mai mult decat SUPER pt noi (pt mine ca si chitarist, nici nu mai zic nu...?)! Multumim mult, tu oricum stiai melodiile :)...dar faza cu Ovidiu Rosu m-a dat gata!!! Mersi mult...sper sa te cunoasc personal intr-o buna zi...!

Link to comment
Share on other sites

Off offf...si aveam o vaga banuiala...da daca faceam vreo confuzie pica urat, nu? Multumim inca odata si speram sa mai avem super ocazia sa mai cantam inainte de voi, oriunde ar fi asta...Mersi mult de raspuns si de sustinere...Ciao-ciao si bafta multa si voua

Link to comment
Share on other sites

Toni, din partea noastra fiind la inceput, cu siguranta ne-ar placea daca am reusi sa punem pe picioare ceva serios.Si daca ne-ai putea ajuta cumva, in orice fel sa facem asta...ar fi EXTRAORDINAR...Sper sa ne vedem pe Semenic, si iti multumesc in numele tuturor din formatie pentru sprijin si cuvintele frumoase! Ciao

Link to comment
Share on other sites

Ce sa zic, frumos! Tinteti-o macar tot asa! Aveti voi o problema si sper sa o puteti rezolva... rimele astea... tot ele v-au tras putin in jos stii tu unde... haideti oameni buni, romanul s-a nascut poet... o-oo mege mai bine decat heei heei , parerea mea. Mult noroc! Ca in rest aveti cu ce... Nu stiu de ce au dat oamenii numai cu trei stele in voi... invidiosi :):) ... na ca-s patru acuma , la mai multe!

Edited by Muky
Link to comment
Share on other sites

Buna...aste sunt primele 2 melodii...mai urmeaza inca doua mai tarziu. Va rog sa va da-ti cu parerea (indiferent daca e buna sau rea) caci atat orice lauda cat si orice critica este binevenita...Astept opiniile voastre...mersi mult si spor la cantat :) ...ciao-ciao!

 

Numai o trupa speciala poate canta ceva deosebit. Bv :)

Link to comment
Share on other sites

Multumim pentru Fluturelu' Radu, si mie-mi place foarte mult cum a iesit! Nu am scos nimic pe piata, abia acum ne chinuim sa reusim ceva cu Revista Sunete (la un concurs), si speram sa iasa...Si Tatal, multumim si tie pt laude, si mai ales pt smiley-ul cu RESPEKT...Mai asteptam cu placere si alte posturi...Ciao & spor!

Link to comment
Share on other sites

yo yo!!! voi sunteti trupa cu melodia aia smechera cu berea!!! v-am auzit si io la resita, am cantat dupa blind spirits cu tiarra!!! si tineam minte bine de tot melodia asta pt ca a venit cand sarisem de a 10a bere si m-ati indemnat la mai mult :)

bravos, marfa piesele

Edited by ilun
Link to comment
Share on other sites

WOW! Pai ce pot zice decat mersi mult...din nou pot spune ca inseamna enorm de mult pentru noi sa zica oameni priceputi asemenea lucruri! Cel putin, Tiarra mi-a placut foarte mult si are si un chitarist (care zic eu ca e) marfa, iar tu, fiind acela, si spunand ce ai spus despre noi, nu pot zice decat JOS PALARIA! Multumim mult, astept nerabdator si alte parari! Ciao & Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Guest parallaxe

is foarte faine piesele, felicitari! imi place mult vocea!!! bravo man!

 

Gosser powaaa!!! :)

 

 

ye, gosser rulz!! :)

Link to comment
Share on other sites

zi-mi si mie ce pedala ai folosit pe Fluturelu'; suna misto drive'ul

 

sau e din amp direct?

 

chitaristul ce setup a avut la inregistrare? daca nu e secret cumva.. :)

 

bagati si niste poze sa va vedem

 

si...ca sa zic si ceva de rau:

 

:) atentie la bending'uri...mai trebuie lucrat la partea de lead (si fara reclama ascunsa la baruri)

 

insa atmosfera e chiar misto, mi-aduce aminte de feeling'ul din liceu ca dovada ca am intrat si am mai ascultat o data

 

P.S. trimite-mi si mie pe PM te rog (sau altcumva) o copie dupa piese ca nu pot sa le salvez

Edited by Radu i
Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

(S-a rezolvat. :) )

 

Bravo, dom'le! De multa vreme n-am mai ascultat asa ceva si bine-am facut, c-am reusit sa va savurez mai bine piesele asa.

Link to comment
Share on other sites

post-3362-1184243091_thumb.jpg - Carina Dumitru - voce

post-3362-1184243160_thumb.jpg - Lucian Lintu - tobe

post-3362-1184243226_thumb.jpg - Lucian Oprisan - clape

post-3362-1184243361_thumb.jpg - Racz Radu - bass

post-3362-1184243504_thumb.jpg - Pomoja Razvan - chitara

post-3362-1184243615_thumb.jpg - Noi impreuna... :)

Si bonus...cea de a treia melodie inregistrata, facuta cu mult suflet si multa emotie :) ... Phaser_Ritm_vag.mp3

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.