www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Manuale De Chitara


Horil
 Share

Recommended Posts

  • 2 years later...
Sa zicem ca am facut rost gratuit (le-am primit cadou nu le-am descarcat de pe vreun tracker :) ) ) o suita de lectii video Learn And Master Guitar With Steve Krenz Complete Collection . Se vinde cu 110 $ pe net. eram curios daca e buna de ceva.

 

Cea mai buna este combinatia: vointa + determinare + timp + aptitudini.

 

Adauga aceasta combinatie la orice suita de lectii, si ai rezultate garantate.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cea mai buna este combinatia: vointa + determinare + timp + aptitudini.

 

Adauga aceasta combinatie la orice suita de lectii, si ai rezultate garantate.

 

Astea sunt vorbe. Vreau sa stiu daca le-a mai cumparat cineva(descarcat vreun infractor/hacker :):lol: de pe vreun tracker important romanesc :lol: ) si daca acele lectii sunt intuitive si contin baze teoretice bine fondate. Sa zicem ca vreau sa asimilez mai multe cunostinte muzicale decat detin acum si sa le implementez pe chitara. Ce e rau in asta? Poti invata foarte bine de la un profesor, dar si din manuale/cursuri de chitara.

Link to comment
Share on other sites

Astea sunt vorbe. Vreau sa stiu daca le-a mai cumparat cineva(descarcat vreun infractor/hacker :):lol: de pe vreun tracker important romanesc :lol: ) si daca acele lectii sunt intuitive si contin baze teoretice bine fondate. Sa zicem ca vreau sa asimilez mai multe cunostinte muzicale decat detin acum si sa le implementez pe chitara. Ce e rau in asta? Poti invata foarte bine de la un profesor, dar si din manuale/cursuri de chitara.

 

Iti trebuie un profesor, serios, am facut si eu 5-6 lectii de chitara si mi-au prins bine, e bine sa fie cineva langa tine sa te bata daca nu faci ce trebuie, cum trebuie si nu inveti ce iti spune.

Link to comment
Share on other sites

Un profesor este foarte util bineinteles.

 

Petrucci, eu am trecut prin foarte multe metode si carti de profil... si nu stiu daca am gasit una care sa fie completa pe toate partile.

 

Fiecare avea puncte forte si puncte slabe.

 

De asta am trecut prin mai multe, pentru un studiu cat de cat mai cuprinzator.

 

Cam atat... iti urez spor la treaba, cum crezi tu ca este potrivit pentru tine personal!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...
Guest Matei B.

Eu as recomanda pentru un studiu serios Matteo Carcassi - Metoda de chitara sau Ferdinando Carulli - Metoda de chitara.

 

Sunt metode clasice, dar foarte valabile in continuare si care asigura o aprofundare serioasã.

 

Amandoua metodele conțin spre final piese drãguțe si au un nivel progresiv.

 

Caroulli nu s-a gasit o perioada si am fost nevoit sa lucrez cu elevii mei doar de pe Carcasii, dar acum lucrez pe amandoua.

 

Ambele se gasesc in librarii (nu trebuie sa mai umblati prin biblioteci).

 

Eu mi le-am comandat pe www.egrafoart.ro si mi le-au trimis de pe-o zi pe alta prin curier si am platit doar vreo 8 lei curierul.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Eu as recomanda pentru un studiu serios Matteo Carcassi - Metoda de chitara sau Ferdinando Carulli - Metoda de chitara.

 

Sunt metode clasice, dar foarte valabile in continuare si care asigura o aprofundare serioasã.

 

Amandoua metodele conțin spre final piese drãguțe si au un nivel progresiv.

 

Caroulli nu s-a gasit o perioada si am fost nevoit sa lucrez cu elevii mei doar de pe Carcasii, dar acum lucrez pe amandoua.

 

Ambele se gasesc in librarii (nu trebuie sa mai umblati prin biblioteci).

 

Eu mi le-am comandat pe www.egrafoart.ro si mi le-au trimis de pe-o zi pe alta prin curier si am platit doar vreo 8 lei curierul.

 

:)

Manuale De Chitara

Esti "off" topic ...titlul spune de manual de chitara ...ce ar fi probabil User manual ....cum se pastreaza cum se sterge si in ce conditii se utilizeaza ..cum se ung cheile , cum se regleaza trus rod , cum se schimba o doza ,,,si de astea ...LOL

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

LOL too...

Toate postarile sunt despre "cum sa canti la chitara". Din titlu reiese (vezi pt ce a fost creat topicul) . Dar nu indraznesc sa corectez un corifeu al chitarei. Totusi, cum ar trebui sa sune, in opinia ta? Metoda de chitara?

Interesanta logica d-voastra! Parol..

Pai ,,,se cheama Metode de chitara si mi-se parea nostim ...titlul ..LOL ...

 

Mi-am inchipuit faze cu "Manualul capitanului de vas" care intr-un film a condus o nastere cu manualul in mana de unde citea ce sa se faca ...hehe

 

Asa ca i-mi inchipui un Capitan de vas care trebuie sa canta deseara la chitara deoarece are ca si musafiri doua capatenii de indigeni de pe o insula exotica ,pe care vrea sa-i impresioneze .......si i-si scoate manualul ca sa execute intocmai pasii descrisi ...sa execute un super shred ...

Edited by karpi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.