www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Echipament De Beginner


Sonny
 Share

Recommended Posts

Sa traiti domnilor chitaristi

 

M-am hotarat sa ma alatur si eu cercului de chitaristi (sau chitaristi in devenire sau cum vreti sa-i spuneti) ai Romaniei si m-am gandit asa:

 

-Epiphone Les Paul Special II

http://guitarshop.ro/produs.php?pid=374

 

-un Peavey sau Fender Frontman de 15w sau orice amp mai ieftinel dar care mai si suna bine :(

 

-o pedala de distorsion bunicica

 

Ma intereseaza in principal metalu desi nu ma dau inapoi nici de la un clean frumusel

 

Acu problema este k eu fiind beginner :) am mai citit ce am gasit si cam asta zic eu e o combinatie bunicica pt un sunet de distors care nu rupe urechea si un clean tot cam asa

 

Mi-am calculat eu nitzel asa si astea m-ar cam duce la 10 11 milioane (amp-u si pedala la 2nd hand k na...lipsa de fonduri alea alea) chiar 9 dak am noroc (desi nush cat noroc sa aiba un om sa dea 1 milion pe un amp si o pedala care sa mai si sune bine :) ). Oricum chitara e superba si merge pana invatz calumea si upgradez la un standard sau cine stie un gibson

 

Astept parerile voastre cu mult interes in speranta ca ajutati si voi un viitor metalist sa prospere :)

Link to comment
Share on other sites

Guest En1gma

Pentru cat costa, Peavey Solo e perfect ptr. incepatori :)

overdrive-ul e ok, nu e high-gain sau ceva, dar ptr. cat costa, e mai mult decat suficient.

Link to comment
Share on other sites

Guest Andrei_ct

Uite,am cantat la un amp foarte grozav recent.Era un Behringer GX108 Firebird.Tipul la care am cantat a luat-o la 5 milioane,dar la magazinul online Senia am vazut ca au pretul uimitor de 269 de lei(ei sunt distributor oficial in romania,d-aia e mai ieftin).Saptamana asta mi-l cumpar si eu,poti sa-l testezi la un magazin de instrumente si daca-ti place cum suna il cumperi de la Senia ieftin.Ah,am uitat sa mentionez,ampul este de 15 W.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.