www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Fanclub Yamaha


Guest ady_w3t
 Share

Recommended Posts

Guest ady_w3t

si sa incep eu

Yamaha rgx 321 grif confortabil

i-am schimbat dozele

dimarzio in neck si seymour in bridge tb4

floyd licentiat dar se tine foarte bine in sensul ca nu dezacordeaza

in middle am schimbat doza cu un emg select

post-656-1182605691_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

dw 105c...electroacustica..nu am poze cu ea..suna de au lesinat alde takamine...si lemn de lemn..are oricum..cred k pe putin 10 ani..dar suna si acu intr-un mare fel..care au pus mana pe ea..bhuuuuu..frate..asta chitara...sper k mai sunt posesori de asha piesa..numa de bine

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest deadlok

Am o RGX320 FZ. Maine ii pun un Bill Lawrence L500XL in bridge, si niste corzi noi (Rotosound Pinks - le-am luat de curiozitate). Deocamdata e cu dozele stock, care suna mult prea infundat fata de ce am nevoie.

Cand mai fac rost de bani, iau si un Bill Lawrence L500RB pentru neck.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Nicu Patoi este endorser Yamaha, nu se ocupa cu dealership de instrumente muzicale.

 

HektorBud - chitara mi se pare ff misto, nu am pus mina pe astea cu corp AIR, am vazut insa niste detalii despre ele plus review-uri si par ff reusite. Pe de alta parte, am mari dubii legate de cit e de OK switch-ul ala rotativ pt doze.

 

PS Se vede la mine in semnatura cit de fan Yamaha sint :)

Edited by dass101
Link to comment
Share on other sites

Nicu Patoi este endorser Yamaha, nu se ocupa cu dealership de instrumente muzicale.

 

HektorBud - chitara mi se pare ff misto, nu am pus mina pe astea cu corp AIR, am vazut insa niste detalii despre ele plus review-uri si par ff reusite. Pe de alta parte, am mari dubii legate de cit e de OK switch-ul ala rotativ pt doze.

 

PS Se vede la mine in semnatura cit de fan Yamaha sint :)

sau asa..:)

Link to comment
Share on other sites

Guest HektorBud
vezi ca chitara aia are doze mini humbucker ... de dimensiunea unui soapbar ... si in cazul in care ai vrea sa-i schimbi mai inolo dozele ai avea un nr de optiuni destul de limitat...

 

L.E. imi plac ledurile.... si cheitzele

 

4_04.jpg

 

Am observat si eu dozele. Nu cred ca ar fi nevoie sa fie schimbate, dar daca m-ar roade bocancii, p90-urile de la Seymour Duncan si-ar face treaba...

Link to comment
Share on other sites

Hai sa ma bag si eu daca e vorba de Yamaha. Am o Yamaha RGX112, (vezi foto), treaba e ca nu prea ii stiu istoria si nici informatii pe net n-am gasit. Habar n-am an de fabricatie si alte detalii (btw orice info e binevenita).

Intentionez in viitor sa-i pun un set de doze EMG, dar mai incolo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.