www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Fanclub Fender


malex
 Share

Recommended Posts

Tuna-fender?

Asta cred ca sta in tune forever.

Sa-l stapanesti sanatos.

 

:) Multumesc, pt mine e cea mai tare chitara..cu greu o las din mana...are radius doar 7.25 si se muleaza perfect in mainile mele (neindemanatice). Nici tinerica nu e...1999 :) ma gadila fiecare acord in palma. Comparat cu STD. Stratocasterul MIM (2007) al prietenei mele sustainul e incredibil :)

Link to comment
Share on other sites

May I join the club?

 

Apropo, nu am fost niciodata INDRAGOSTIT de cantatul pe o chitara, dar aceasta intrece totul. Simt acea dragoste pentru ea.. e asa de usor sa canti.. nu se compara cu porcaria (scuze, domnu grosmann, dar am o parere) aia ieftina. E superba, e... my first fender on St. Valentines :X

 

post-3544-1203006084_thumb.jpg

 

post-3544-1203006069_thumb.jpg

 

post-3544-1203006057_thumb.jpg

Edited by Valek
Link to comment
Share on other sites

Guest Superman
Bre nea Calimero, trece-ma te rog in testament, ca dupa aia ma descurc io... :) Unde ziceai ca stai? :)

 

vine singur la tine doar esti doctor ce naiba :)

Link to comment
Share on other sites

are un sound placut, dar cred ca la sfarsitul saptamanii o sa am timp pt schimbat corzi (nu-mi plac corzile super bullet), si pentru ceva sample-uri :)

S1 switching system.. este foarte interesant si util, imi place

 

Sa o canti cu placere. De mult tot incerc sa imi aduc si eu una, tot cu rosewood fretboard, singura necunoscuta era daca sa imi iau cu corpul din alder sau ash. Inclin mai mult spre alder, din cate stiu eu ash are mai multe inalte si mediile mai estompate. Din cauza asta te intrebasem cum suna. Poate dupa ce ii schimbi corzile reusesti sa ii faci o mica recenzie, ai face un bine cred ca mai multora, mie sigur. Poate si un sound sample daca poti.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiti de unde as putea lua un pickguard alb "invechit de vreme"? Am vazut pe ceva vintage strat...

 

pkg_clr%20cmpr1.jpg

 

Ultimul de preferinta... sau poate are cineva de vanzare. Nu conteaza daca e 1 layer sau 3.

Link to comment
Share on other sites

Am si eu o intrebare cu referire la chitarile stratocaster... si m-am gandit s-o postez aici, fiind vorba de fanclubul Fender, unde desigur au postat posesori de astfel de guitari.

Am vrut sa va intreb ce rol au cele "doua chestii" de pe headstock, pe langa faptul ca "tin" primele 4 corzi?

Adica, pot ele influenta in vreun fel chitara, cantatul la chitara, sau vreo caracteristica a ei? Conteaza cat sunt de stranse etc.?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.