www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[EXPIRAT] Martin DRS-1

Blackthorn
 Share

Recommended Posts

Pret: 3200 RON
Link producator: https://www.thomann.de/ro/martin_guitars_d_10e_01_sapele.htm
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Vand un Martin DRS-1 dreadnought full solid facut in Mexic. Fix acest model nu se mai fabrica, dar este echivalentul actualei serii D-10E-01 cu care impartaseste si specificatiile, respectiv Corp si top fabricate din sapele solid (mahon african), scala de 25.4 si low oval C profile neck, adica un grif cu un profil extrem de confortabil, plus doza Fishman undersaddle. Chitara este in stare perfecta structurala si functionala si foarte buna cosmetica, se vad doar niste usoare zgarieturi pe spate care nu ies in poze si urme de grasime pe alocuri, feature a finsihului satin ... Nu are uzura la taste, griful este drept, iar actiunea este mica. Este reglata foarte comod cu un set de corzi Martin Acoustic SP Phosphor Bronze 12-54 si suna neasteptat de bine, are un ton cald, proiectie foarte buna, si acel thump pentru care toata lumea isi doreste un Martin. Este practic echivalentul modelului D15 american, dar facut in Mexic, si nu mi se pare deloc inferior ca ton fata de D15. Este genul de chitara care suna bine in orice context, de la fingerstyle la heavy strumming, constructia full mahon, oferindu-i niste armonice extrem de frumoase. Am luat-o in urma unui schimb, si vine fara husa sau hardcase. Este una dintre chitarile foarte reusite de la Martin, ceea ce e surprinzator pentru segmentul de pret din care face parte.

Modelul actual se vinde la 5400 lei la Thomann, eu o dau pe a mea in 3200 lei. NU doresc schimburi decat daca implica 3000 lei cash si ceva echivalent a 200 lei pt diferenta ...

https://www.thomann.de/ro/martin_guitars_d_10e_01_sapele.htm

Contact 0731 444 646

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.