www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intrebari si probleme cu duelul chitaristic


Susceptor
 Share

Recommended Posts

  • Replies 228
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tabulatura la ce mai omule... piesa e din do maj.. deci .. incepe o improvizatzie do maj sau LA min cum iti e mai usor .. .. kiar ce ai vrea sa-ti arate in tabulatura..? .. :) . piesa e din aceeasi gama k si crush of love.. piesa din duelu trecut . so...good luck :)

 

am sa pun si eu piesa maine sau sambata.. :)

Edited by evilpath
Link to comment
Share on other sites

Guest Siguiriya

Va deranjeaza daca va intreb cum trebuie sa ma inscriu la duelul asta? Postez cantecul si gata?

 

Ah mario, vezi cum esti! Acum nimeni nu mai are sanse de a castiga! :) :)

Apropo, bine o iesit, dar mixajul nu l-o facut cumva Joe Balogh? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest conu' spaniolu'

aiaiaiiiiiiiiii!!! but who the f^*k is this mario_d? :) si unde a stat pitit pina acum?

bravo, nene, oricum! esti bun. ai venit sa ii faci concurenta lui evilpath, dar parca tu folosesti shred-ul ala mai cu cap.

poti sa ne spui cum obtii sunetul ala asa perfect, parca e chitara lu' nenea Yngwie? :)

Link to comment
Share on other sites

pt sunetul ala fain folosesc line 6 pod xt,iar mixajele le-am facut eu.:) mixaje?nu e mare lucru,chitara nici nu am mixat-o,am lasat-o asa cum suna ea,iar la EQ nu am umblat,un pic de inalte am dat.

referitor la ceilalti concurenti....totul depinde de interpretare nu de viteza!la fel poa sa vina un concurent care poate sa faca 3 note cu o traire mai intensa.:)

ca mixaje mi se pare ca am gresit la nivelul chitarii,mi se pare prea in spate chitara.my bad!

rock on!!! :)

Link to comment
Share on other sites

O propunere de premiu: numele si poza castigatorului sa fie postate pe pagina centrala timp de – de exemplu – o saptamana si o diploma electronica semnata de administratorii site-ului, diploma al carei design ma ofer sa il fac.

 

Serghei

Link to comment
Share on other sites

Guest mircea_19

aiaiaiiiiiiiiii!!! but who the f^*k is this mario_d? :) si unde a stat pitit pina acum?

bravo, nene, oricum! esti bun. ai venit sa ii faci concurenta lui evilpath, dar parca tu folosesti shred-ul ala mai cu cap.

poti sa ne spui cum obtii sunetul ala asa perfect, parca e chitara lu' nenea Yngwie? :)

 

 

Pe cat vreti sa punem pariu ca Siguiriya si conu' spaniolu' sunt prieteni de-ai lui mario care se joaca de-a manevrarea maselor ? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest mircea_19

Sunt prietenul celor care pun pasiune in ce iese din chitara.

Nu sunt prea multe carti cu conspiratii la mijloc, e bunul simt. Mario a lucrat murdarel: conu’ spaniolu’, care a devenit membru pe 14 septembrie il intreaba pe Mario unde a stat pitit pana acum. Siguirya (vesel oras Oradea, de unde vine Seguirya, ca si Mario) vrea sa posteze un cantec, da’ intai se da lovit in aripa in fata lui Mario, care a luat fata. Procedeul e acelasi: il lingusesc cu nerusinare in fata (Ah mario, vezi cum esti! Acum nimeni nu mai are sanse de a castiga, poti sa ne spui cum obtii sunetul ala asa perfect), da’ strecoara si ceva mai dur (who the f^*k is this mario_d, dar mixajul nu l-o facut cumva Joe Balogh).

 

Mircea vigilentul

Link to comment
Share on other sites

1) mario e un chitarist remarcabil. 2) ceea ce zicea mircea_19 pare foarte de bun simt, in limitele intuitiei. 3) ma duc sa imi cumpar un tuner nou :)

Link to comment
Share on other sites

in primul rand toata chestia asta ma amuza foarte tare....

nu ii stiu pe cei doi(posibil pe cel din oradea, dar nickul lui nu imi spune nimic)

fiecare cu murdariile lui la chitara(astept sa vad varianta ta!!!!)

am postat o poza aici k sa vezi k sunt real...poza este facuta la un concert cu un mare chitarist din europa care a avut de spus numai lucruri bune despre mine(parerile altora nu mai conteaza)

Link to comment
Share on other sites

Guest Raskolnikov

Am ascultat de vreo 3 ori bucata lui Mario.

Cred ca arpegiile nu le-a facut el.

Eu cred ca Frank i le-a facut ..... Frank Gambale :)

Glumeam desigur.

Sunt foarte impresionat de tehnica ta Mario. Bravo.

Cred ca multi chitaristi de pe forum ar fi interesati sa afle

cum si cat timp ti-a trebuit sa ajungi la nivelul asta.

Sper ca nu te superi acum si pleci de pe forum

pentru insinuarile cu "prietenii" care voteaza..., etc.

Invidia vorbeste aici. Trebuie sa te inveti cu asta.

Link to comment
Share on other sites

Guest conu' spaniolu'

Pe cat vreti sa punem pariu ca Siguiriya si conu' spaniolu' sunt prieteni de-ai lui mario care se joaca de-a manevrarea maselor ? :)

 

nu-l cunosc deloc pe mario, desi as fi onorat sa "patesc" asa ceva. si sunt de la bucuresti. lu mircea ii plac chestiile gen Michael Moore prea mult... si apoi e normal sa intru pe ce topic vreau, sa-mi spun parerea in limita bunului simt, sa-mi placa ce piesa vreau eu si sa apreciez pe cine vreau eu. de ce se vede o conspiratie in asta?

scuze cosule daca am batut campii.

Link to comment
Share on other sites

in primu rand ;) ma scuzati da eu m-am cam saturat de malmsteen!!!

mai ascultati si voi un Greg Howe<Friedman Kotzen...(ii stiti voi)

aaaaaaaaaaa...

si mario mi-a spus un prieten de aici din oradea care a cantat si el la conmcertu de acum cateva sapt la Satu Mare ca ai fost "laudat" de NICU PATOI

:):):):(B);):o;);):o:o:D;);)

man chiar mi-as dorii sa te intalnesc sa invat daca se poate ceva de la tine :o !!!daca se poate bineinteles

daca poti sa imi lasi un numar de tel sa te sun

merci mult

mult,mult,mult,mult,mult,mult RESPECT!!!

aaaaaaaa...si ceilalti asa informativ eu studiez in medie pe zii 3 ore(ceea ce este ff mult)

si studiu sa ne intelegem nu in trupa si asa:ci individual acas

si pt un prunc de 15 ani ii ff putin 3 ore

asa ca......................si eu si toti: MULT MULT STUDIUUUUUUUUUU :o !!!

Link to comment
Share on other sites

Guest mircea_19

In teoria pe care am formulat-o (nu am formulat nici o acuzatie, nu am bagat zizanie in mod gratuit), era irelevant daca Mario e real sau nu, daca e un chitarist remarcabil sau canta remarcabil la balalaica, nu in privinta asta am ridicat eu un semn de intrebare, nu am zis ca Mario plays like a girl or something.

Iar la argumentele pe care le-am formulat nu am primit nici un contraargument inca. Daca ideea era ca Mario e un chitarist prea bun ca sa aiba nevoie de asa ceva, exista posibilitatea ca prietenii sa-l fi “lucrat” fara stirea lui si ca orice e posibil intr-o competitie in care publicul decide.

Daca s-a intamplat ca Mario sa fi fost dezavantajat de un sir de coincidente, imi cer scuze.

Si, ca sa ne impacam, incerc sa compun pana duminica ceva dragut si i-l dedic lui. La concurs nu particip (Cosmin, e posibil sa postez pe forum o piesa pe bucata data, cu mentiunea ca nu va participa la concurs ?), sunt prea incepator, deocamdata stau si ascult de la cei care canta mai frumos ca mine, ca Mario.

 

Mircea impaciuitorul

Link to comment
Share on other sites

Guest Siguiriya

Bah, ce naiba, totusi? Inregistrarea aia cu mario rupe, oricum, si spun asta intr-un mod absolut obiectiv. Tipul asta ar avea ce sa-mi arate!

 

Si ce, credeti ca el are nevoie de orice fel de ajutor ca sa castige un 'concurs' de genul acesta? Am vrea noi sa cantam ca el!

Link to comment
Share on other sites

Guest mircea_19

"Pe thread nu se vor tolera comentarii respectiv la piesele atasate. Orice comentariu va fi sters iar userul caruia ii apartine comentariul va fi sanctionat."

 

Multumesc frumos. Era exact regula pe care ma gandeam sa o sugerez.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm....mai am si eu un singur dor.

Iarasi satriani mai baieti?

Este incredibil de pretentioasa melodia aia,un standard al genului.

Eu am auzit destui cantand-o (chinuind-o??) de-a lungul vremii si am zis ca nu o sa ma bag,

si NU! ca nu ma tine.

Sure,imi place sa cant o groaza de melodii de la el,dar refuz in formate oficiale din

motiv de RESPECT.E ca si cum cineva ar aborda niste Led Zeppelin autohton.

I just don't know.

Din punctul de vedere al melomanului as zice turn that shit off.

Mie mi se pare ca e mult prea mare termenul de comparat,de-a dreptul imens.

Eu ma omor dupa originalitate dar ar fi frumos sa mai aduceti bt-uri mai obscure

sa incerce lumea sa faca melodii pe ele.Asa iese oarecum doar un concurs de tehnica.

Uite...mai exista si multe piese underrated de satch...poate ar fi mai bine asa.

Ceva gen clouds race,sau rubina,care permit mai mult loc de compozitie.

Trecand peste manifestarile contra pe care le astept,sper ca veti ramane macar cu 10% din ideea mea.

Edited by lukeblue
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.