www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intrebari si probleme cu duelul chitaristic


Susceptor
 Share

Recommended Posts

  • Replies 228
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Baumwolle

Nu, Glass, e foarte bine.Chiar aveam de gand sa propun ceva de genul asta.Motivul:fiecare isi poate aduce prietenii sa-si faca cont pentru a capata "n" voturi.Ceea ce e incorect.

Link to comment
Share on other sites

intr-un fel e buna masura asta de precautzie...dar intr-un fel .. poate k sunt oameni kre vor doar sa dea un simplu vot.

adik doar voi ati spus k in duelu trecut au fost prea putzine voturi .

sunt oameni kre intra pt un anunt sau mai stiu eu ce ..vad rublica asculta piese...si vor si ei sa voteze unul kre a placut mai mult . ce face omul acela?

 

k sa o luam altfel . incorectitudine poate fii peste tot. k unul kre nu e ffbun isi aduce un prieten ..ii da lu ala 2-3 beri ii face piesa iar tipu ala castiga ... kre nu ar fi meritat ..

la un astfel de concurs de genu asta.. nu poate fii 100% sigur corect orice ati face :)

k pan la urma si prietenii.. pot face conturi ... pana duminica e tot timpu sa se bage intro discutzie ceva k sa faca 5 posturi .

deci ? .cu ce ajuta ? :) think about it

Link to comment
Share on other sites

aa..si aseara la un moment dat de luciditate ..intre bere si tzigari .. m-am gandit putin..si as vrea sa dau o sugestie

dupa cum bine ai vazut au aparut ff multe divergentze intre membrii concurenti si nu numai .. asupra stilului fiecarui . modul lui de a canta si asa mai departe .

s-au inscris 11 persoare .destul de diferite k stil si mod .

si totusi nu ar trebuii amestecate borcanele ..k asa nu or sa aduca decat mai multe contraziceri si divergentze

ar trebuii sa se faca macar doua poluri . cu doua stiluri diferite . fiecare sa se bage acolo unde se potriveste mai bine.. iar cei doi castigatori sa intre intr-o finala unde BT-ul k stil sa fie undeva pe la mijloc. eu zic k asa concursul va fi mult mai interesant :) parerea mea. si cel care castiga sa primeasca un premiu ..nus . o pana de exemplu .sau kte o bere de la fiecare participant :) ma rog. idei dati fiecare :)

Link to comment
Share on other sites

in dulcele stil clasic :

sau stiu

mai bine facem un poll separat pt fiecare user cu o singura optiune

si daca o sa castige ii dam fiecaruia o bere sau un amp sau o pana :)

 

nu ? :):)

 

 

Acum serios vorbind am observat tendinta asta de a te inregistra pe site si *doar*de a vota din ultimele zile si nu e sanatoasa. Nu e dictatura cum spune glass. E spre binele concurentilor pentru ca astfel incercam sa le oferim sanse cat de cat egale. Ceea ce spune evilpath e adevarat insa acum e ceva mai descuranjant.

Sincer sa fiu preferam sa nu ne batem capul o dupa amiaza intrega si sa fi lasat sistemul vechi dar atitudinea mioritica de a frauda sistemul se pare ca nu ne paraseste nici pe acest forum.

Link to comment
Share on other sites

Da, e foarte buna initiativa de a limita drepturile noilor inscrisi. Am remarcat si eu numarul de voturi dubioase din ultimele zile. Limita de 5 posturi mi se pare chiar mica.. si eu as fi pus si conditia vechimii (minim o luna pe forum de ex.) pentru a vota.

Link to comment
Share on other sites

iete o idee,eu si un nene de pe forum,stimabilu domn elethan,ne-am gandit ca la duelu 4,daca se mai tine,sa facem pe backtrack,un mic duet.adica amandoi pe aceeasi inregistrare,completand blah blah,stiti ce e un duet.ideea "care este" ne permiteti voi cei care sunteti admini? :) nu e mare filozofie ca am spus nu concuram ptr premii,ca nici unu nu duce lipsa de chestii.era doar asa ca sa vdm cum ar iesi,so,shoot.

cheers

Link to comment
Share on other sites

asta e. gata. m-am panicat azi-noapte din cauza unui cablu si momentan nu mai pot inregistra direct cu sculele mele bune :) pana nu imi cumpar alt cablu. si ma gandeam eu ce dracu sa fac, ca l-am provocat la duel chitaristic pe baiatul asta. pe evilpath adica. evident :) . si numa bine mi-am adus aminte ca am in casa un zoom 505 II pe care l-am luat pt un prieten din romania. asa ca m-am pus cu chitara pe el si am compus un cantecel ultra-trist pe backing trackul dat. e asa de trist cantecelul asta ca abia il mai pot asculta :) . prea trist. smulge o lacrima si lu ninja :( .

Link to comment
Share on other sites

mi se pare mie dmc sau ai inceput sa cam dai in spate de la duel si sa-ti para rau ca ai sarit si l-ai provocat pe evilpath. ca vad ca te plangi ba ca nu poti trage cu sculele tale bune, ba ca n-ai cablu, ba ca piesa e trista......:) io zic ca te concentrezi si sa dai tot ce e mai bun din tine acu daca tot l-ai provocat si evident s-o faci sa sune si f bine(adika ia-ti cablu)

Link to comment
Share on other sites

mi se pare mie dmc sau ai inceput sa cam dai in spate de la duel si sa-ti para rau ca ai sarit si l-ai provocat pe evilpath. ca vad ca te plangi ba ca nu poti trage cu sculele tale bune, ba ca n-ai cablu, ba ca piesa e trista......:) io zic ca te concentrezi si sa dai tot ce e mai bun din tine acu daca tot l-ai provocat si evident s-o faci sa sune si f bine(adika ia-ti cablu)

 

nu prea ai citit cu atentie ultimele mele posturi. ma doare pe mine in pix(y) :) de duel. tot ce vreau e sa fac muzica. eu zic ca am reusit din plin. chiar numai cu un zoom 505. eu sunt multumit. restul e vax. sau aproape, sa vedem cum evolueaza chestiunea :)

Link to comment
Share on other sites

de fapt suna poate chiar mai bine asa. un sunet de chitara foarte realist peste backing trackul asta care suna ca un midi ar fi destul de aiurea... e bun asa.

Link to comment
Share on other sites

as vrea foarte mult sa dedic cantecelul meu celui mai bun prieten pe care il poate avea cineva, respectiv ionut plesca din iasi :) . de fapt, zoom-ul 505 e pentru el :)

Link to comment
Share on other sites

particip si eu o data la concurs si va inghesuiti de nu mai puteti. cam sisi chestiunea. cale_diabolica, tu ce faci? pui si tu piesa azi? hai ca se raceste provocarea :):)

 

elethan, abia astept sa iti aud bucata. te-am votat la duelu nr. 2 :) . baga mare!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.