www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 70 - Votare Si Comentarii


Cosu
 Share

Duel 70 - Votare si comentarii  

49 members have voted

  1. 1. Duel 70 - Votare si comentarii

    • bolly
      5
    • un om
      12
    • alexm
      0
    • ThinkBlue
      0
    • Calimero
      4
    • stradivarius
      8
    • nos
      0
    • felixanu'
      10
    • Malmsteen
      4
    • cristi_mih
      0
    • karpi
      6


Recommended Posts

Domnule! Daca ti-a trecut supararea si daca-mi permiti o gluma, la urmatoarea editie o sa ai de lucru B)

De data asta, no matter what kind of words You use.

:)

 

Yes, Sir!... faza e ca nu am nici un fel de suparare pe nimeni, poate doar cateodata nu ma fac pe deplin inteles prin ceea ce scriu. :(

Despre editia viitoare, nu inteleg gluma. Nu cred ca o sa apuc sa fac o varianta, ca sa pot participa. Poate te refereai la altceva? de exemplu ca o sa am multe piese de ascultat si critricat? :)

cat despre "De data asta...", daca chiar te referi la prestatia mea muzicala de acum, si folosesti si smilie ala cu respect, iti multumesc frumos pentru aprecieri! :)

Link to comment
Share on other sites

@felixanu'

Eeh, m-am referit la critica. Te rog, sa fii indulgent si sa nu folosesti expresii "la obiect", care si de data asta ar fi (poate) de prisos.

 

Despre aprecieri: tare mi-au placut versiunile: on om (muzicalitate si cursivitate, cu rezerve in ceea ce priveste tonul distors), stradivarius (pentru atmosfera a la Di Meola), felixanu' (pentru melodie si frazare, s-a simtit un pic lipsande timp afordabil pentru exercitii), karpi (aranjament si profesionalism).

Votat stradivarius in special pewntru ultimele 15 secunde, ceva extraordinar

Edited by Calimero
Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoase improvizatiile, in special stradivarius, dar, votul merge la "medicina" (felixanu'), bune ideile si buna frazarea, keep on!

Link to comment
Share on other sites

@felixanu'

Eeh, m-am referit la critica. Te rog, sa fii indulgent si sa nu folosesti expresii "la obiect", care si de data asta ar fi (poate) de prisos.

 

Despre aprecieri: ...... felixanu' (pentru melodie si frazare, s-a simtit un pic lipsa de timp afordabil pentru exercitii),......

 

multam fain pentru aprecieri, foarte pertinent! :)

cat despre critica mea, recunosc ca poate folosesc cuvinte prea acide in multe ocazii, si ranesc astfel pe cei "apreciati"... o sa incerc pe mai departe sa fac mai transparentele glumele, daca vor fi, si sa nu bat campii ferindu-ma de a fi "prea la obiect", oki? :)

numai bine, tuturor!

Link to comment
Share on other sites

malmsteen..

ton impecabil.. nimic de reprosat si in afara de ton.. cel mai complet solo.. fara ne-aparat o tema anume.. altii.. adica mult, prea multi se bazeaza pe o tema.. altii isi aleg un ton care suna foarte prost.. cu mult delay si/sau foarte bazait..

cred ca daca intr-adevar s-ar vota pe merit altul ar fi clasamentul.. in schimb sunt unii omniprezenti care au "relatii" si pe baza lor sunt pe primele locuri..

nu mi-a placut niciodata cum dau un om si felix.. nu imi place.. dar asta e.. majoritatea castiga si minoritatea pierde :) din pacate majoritatea in zilele noastre si nu ma refer doar la forum ci si in viata de zi cu zi este fie incapabila de a rationa fie corupta (si aici includ acele "relatii")

 

aaaa.. si inca ceva.. cristi_mih si tu dai bine si nu meriti sa nu ai nici un vot.. sa nu te descurajezi.. ai potential :)

Edited by rebiga mihai
Link to comment
Share on other sites

Ai perfecta dreptate...mai ales acuma, ca s-a alaturat forumului si prietenul meu de-o viata, :) addicted to Steiner, (nici nu-l cunosc) care a facut comentarii pertinente si de valoare, dupa parerea lui...ce sa mai zic, in fata invidiei sarace in expresie artistica nu ai ce sa comentezi, asadar, nici eu nu comentez. Howgh.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ender_Eugen

da ma sa recunoastem... SUNTEM PRAF!!! ce sa vorbim noi, (eu si altii ca mine) muzicieni de o viata, despre muzica, ca si arta... sa lasam pe altii sa comenteze... altii care nu stiu ce inseamna adevarata valoare intr-un peisaj demult apus al muzicii de calitate. acultati fratiilor moga si alti mici bach , motzart, paganini si mai stiu eu ce... relatii, virtuale si din viata de zi cu zi... prietene... tu crezi ca un_om s-a vazut cu mine si altii si a zis "luati bani, tarfe, droguri, bere " sau stiu eu ce ca sa il votam pe el? in cazul in care nu sti, se pune un bt (backing track) si se improvizeaza pe el sau se gaseste o aumita tema sau plm stiu eu ce face fiecare acasa... se posteaza pe forum, se da click pe download, se salveaza melodia in calculatorul personal, si se asculta. in urma acestui proces destul de complicat se da cate un vot de catre ascultator, celui care merita ( dpdv al ascultatorului). nu stiu ce e cu vorbele astea... unii fac muzica, altii o canta, si prea putini FACEM si una si alta...

 

 

apropo... corect este neaparat nu ne-aparat (cratima????????????)...

 

 

 

succes!

 

 

:)

Edited by Ender_Eugen
Link to comment
Share on other sites

malmsteen..

ton impecabil.. nimic de reprosat si in afara de ton.. cel mai complet solo.. fara ne-aparat o tema anume.. altii.. adica mult, prea multi se bazeaza pe o tema.. altii isi aleg un ton care suna foarte prost.. cu mult delay si/sau foarte bazait..

cred ca daca intr-adevar s-ar vota pe merit altul ar fi clasamentul.. in schimb sunt unii omniprezenti care au "relatii" si pe baza lor sunt pe primele locuri..

nu mi-a placut niciodata cum dau un om si felix.. nu imi place.. dar asta e.. majoritatea castiga si minoritatea pierde :) din pacate majoritatea in zilele noastre si nu ma refer doar la forum ci si in viata de zi cu zi este fie incapabila de a rationa fie corupta (si aici includ acele "relatii")

 

aaaa.. si inca ceva.. cristi_mih si tu dai bine si nu meriti sa nu ai nici un vot.. sa nu te descurajezi.. ai potential :)

 

Uite care este treaba: nici eu nu ma omor dupa "un_om" dar (no offense omule)... dar aici m-a atins undeva la coarda sensibila drept pentru care l-am votat, si nu il cunosc decat de la dueluri. Iar neajunsurile democratiei in care fiecare poate vota cum il taie capul, si nu sa se lase condus orbeste de catre niste atoatestiutori (care mai comit si ceva "agramaticalitati")... asta este o discutie mai lunga, si imi pare rau ca nu te-ai lamurit pana acum.

 

hai bafta...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.