www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

MARCIAN PETRESCU & Special Edition Blues Sextet - CONCERT "BLUES = TRUTH" - JOI 25 Mai 2023 - The PUB Universitatii


marcianpetrescu
 Share

Recommended Posts

Dragii mei prieteni, admiratori, fani, indiferent dacă sunteți virtuali sau reali(adică ne-am cunoscut personal al un moment dat ! ;) ), 

vă anunț cu mare bucurie un CONCERT ULTRA SPECIAL pe care-l voi susține în București, JOI 25 Mai 2023

în Clubul THE PUB Universității ! ;) 

 

De ce este atât de special...? ;) 
Pentru că am pregătit o selecție de piese pe care doream de mulți ani să le cânt pe scenă și care acum și-au găsit adevărata voce ! Și asta pentru că alături de mine se va afla o formulă de trupă formată din oameni foarte talentați: Mihai Tacoi-chitară, Mike Dragomir-bas, Sabin Dobranici-baterie și doi colaboratori de excepție - Sian Brie-chitară și Vlad Briciu-claviaturi ! ;)

Datorită lor am reușit să pun la punct un playlist fabulos care va include printre altele piese de: Van Morrison, Tom Waits, Willie Dixon, Gary Primich, Tony Z, Bob Dylan, la care se vor adăuga reorchestrări ale unor piese celebre pe care le aveam deja în repertoriu și câteva dintre compozițiile mele care capătă acum o haină sonoră aparte ! ;)  

Concertul l-am pus sub titulatura "BLUES = TRUTH", parafrazând vorbele legendarului bluesman american Willie Dixon ! ;)  

Vă aștept, așadar, la un concert de excepție, un concert UNICAT, un concert DE COLECȚIE ! ;) 

Biletele sunt deja disponibile aici:
https://www.ambilet.ro/tc-events/marcian-petrescu-special-edition-blues-sextet/

Evenimentul îl găsiți pe Facebook aici:
https://www.facebook.com/events/1611113979397120/

Să ne (re)vedem cu bine JOI 25 Mai 2023, de la ora 20:00 la THE PUB ! ;):)  

AFIS 25 Mai - The PUB - Landscape.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.