www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[EXPIRAT] Ibanez EHB1005MS Seafoam Green - multiscale 35"-33"


randomdisplayname
 Share

Recommended Posts

Pret: 4400
Localitate: Bucuresti
Contact: PM
Link producator: https://www.ibanez.com/eu/products/detail/ehb1005ms_1p_01.html
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Accept schimburi

Salutare!

Vând un Ibanez EHB1005MS, în culoarea SeaFoam Green. L-am luat în 2020 și am ajuns să-l cânt destul de rar (nu cobor mai jos de B prea des și nu prea mai are utilitate pentru mine. Mai am un Ibanez 5 string care-și face ideal treaba).

Toate specsurile sunt pe pagina Ibanez, dar ca rezumat: doze Bartolini, cu preamp activ, American Basswood body și Roasted Maple fretboard. Singura modificare pe care i-am adus-o este mutarea strap button-ului din partea inferioară a corpului. Chitara stă, după mine, mult mai așezată acum.

Vine de la mama lui cu Schaller locking strap buttons, cable lock Neutrik jack și husă dedicată, și așa și pleacă.

Altfel, e un bass ușor, versatil. Mi-a luat cam 5 minute să mă obișnuiesc cu tastele, trecând de la cele normale, diferența de scale nefiind atât de mare.

A fost dus și pe la lutier, unde i-am făcut un setup (acțiune, intonație, reglaj de truss rod, etc.)

 

Accept și schimburi cu bassuri mai „atipice”. Ca referințe: Gibson EB/SG, Junior Tribute DC Bass, RD, Thunderbird sau Peavey T-40 (orice de genul ăsta, nu doar Gibson).

Predare personală exclusiv în București și împrejurimi, nu trimit în țară.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.