www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

de VANZARE - FENDER SUPER 60 REVERB Red Knobs - combo de chitara full tube ! MADE IN USA !


Recommended Posts

Pret: 3200 LEI
Localitate: Bucuresti
Contact: 0751511846
Link producator: https://www.fmicassets.com/Damroot/Original/10001/OM_leg_gtramp_Super_60.pdf
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Nu accept schimburi

DE VANZARE ! Fender Super 60 Reverb Red Knobs - Amplificator de chitara pe lampi - Made in USA 

Pret = 3200 lei

Scot la vanzare acest amplificator pentru ca urmeaza sa-mi vina din Germania un amplificator special pentru muzicuta si nu are rost sa fac colectie de amplificatoare.

Acest amplificator l-am folosit pana la inceputul pandemiei timp de 3 ani. A fost foarte bine ingrijit si nu a fost fortat.
Are urme evidente de folosire daca tinem seama de faptul ca este un amplificator fabricat intre 1988-1992, dar starea lui generala este buna din punct de vedere cosmetic si foarte buna in ceea ce priveste sunetul ! Nu l-am cumparat de nou ! A mai avut un proprietar inaintea mea, care l-a folosit doar pentru repetitii.

Pentru muzicuta si-a facut treaba onorabil, tinand seama ca este de fapt un amplificator de chitara ! 

Asa cum puteti vedea in poze, lampile din etajul de preamplificare sunt(de la dreapta la stanga cum privesti la spatele amplificatorului): 12AX7A(7025 sau ECC83) / 12AX7A(7025 sau ECC83) / 12AT7(ECC81). 
In acest moment are urmatoarele lampi de foarte buna calitate: JJ ECC803S / Tung-Sol 12AX7(gold pin) / JJ ECC81
In partea de etaj final are o pereche perfect calibrata de JJ 6L6 ! 
Lampile din preamplificare sunt noi noute ! Pentru muzicuta nu am putut sa folosesc configuratia initiala pentru ca erau mult prea puternice si provocau feedback ! Pentru chitara aceasta configuratie de lampi este excelenta.

Difuzorul este un Eminence fabricat special pentru firma Fender pentru acest model si este in stare perfecta.

Este dotat cu tanc de Reverb cu 3 arcuri marca Accutronics !

Amplificatorul a fost verificat acum 2 luni, au fost curatate potentiometrele si i s-a reglat perfect bias-ul !

L-am dotat suplimentar cu un ventilator care se alimenteaza separat la 230 volti. Este foarte util cand se canta in cluburi cu scena aglomerata, unde este foarte cald sau in aer liber pe timpul perioadelor calduroase.

Vine dotat cu o husa facuta la comanda, captusita cu burete, care este dublat in partea din fata in zona unde se afla potentiometrele.

Amplificatorul se alimenteaza la 230 Volti AC ! 

Are un Clean excelent, tipic de Fender, iar etajul de Drive aduce un pic cu amplificatoarele Mesa Boogie(anumitor persoane e posibil sa nu le placa...) iar bucla de efecte foarte buna si mai ales primeste foarte bine efectele si direct !

Se poate proba in Bucuresti la domiciliul meu din sectorul 3. 

In tara nu trimit decat prin curier cu plata in avans in cont bancar, iar cumparatorul suporta costul transportului.
Pot sa trimit prin microbuz catre orasele care au curse directe din Bucuresti. Si in aceasta situatie doar plata in avans in cont bancar, iar cumparatorul suporta costul transportului.

Sunt persoana publica cu o reputatie excelenta ! Cine ma cunoaste stie foarte bine ca nu detin aparatura de proasta calitate, ca am mare grija de echipamente, asa ca puteti avea toata increderea !

Rog sa fiu contactat doar de persoane care stiu cu adevarat ce vor si care au habar despre acest tip de amplificator.

Nu ma intereseaza nici un fel de schimburi !

Va multumesc. 

20230307_184546.jpg

20230307_184615.jpg

20230307_184657.jpg

20230307_184727.jpg

20230307_184819.jpg

20230307_184900.jpg

20230307_185133.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.