www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Armonie, Compozitie, Reguli Si Exceptii


Guest Ender_Eugen
 Share

Recommended Posts

Pe Walter Piston am inceput sa-l citesc acum ceva vreme, dar integralele si derivatele din liceu pareau mai simple in comparatie. Uf...de-as fi facut si eu liceul de arta ce simplu ar fi fost acum. Stiu ca there is no easy way around it. Incerc sa inteleg ceva mai mult despre compozitie din cunostiintele limitate pe care le am.

Intrebam de moduri fiindca o mare parte din muzica de film foloseste modurile pentru a crea o anumita atmosfera, si foloseste in special dorianul si frigianul. So I've heard.

Siii ma gandeam ca poate stiti voi mai multe despre acest subiect, sau ati dat de vreo carte care trateaza aceasta problema.

 

I ain't soulless...it's just hair dye ;)

Link to comment
Share on other sites

Partea interesanta e ca daca ai gura mare si spui multe prostii cu siguranta cineva pune botul si inca mai si spune "mai vrem! mai vrem!" la plural, de parca toti ar fi femei si ar vrea un bj. Cat bullshit pot inghiti unii...

 

stii ce a facut nenea asta cu vioara candva? :lol: mi-a trimis capriciul 5(il recunosc daca e original cantat de cineva , ca sunt preinregistrate ,,stock'' de cativa artisti)

si a insistat ca el a cantat pe acea inregistrare :lol: si auzeam clar ca e identica identica ca una originala deja inregistrata...penal rau

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Partea interesanta e ca daca ai gura mare si spui multe prostii cu siguranta cineva pune botul si inca mai si spune "mai vrem! mai vrem!" la plural, de parca toti ar fi femei si ar vrea un bj. Cat bullshit pot inghiti unii...

Hai sa nu ne comportam ca la clasa a 2 a. Ce-ar fii? Ce ai spus despre femei mi se pare de a dreptul jignitor.

Edited by deltablues
Link to comment
Share on other sites

Hai sa nu ne comportam ca la clasa a 2 a. Ce-ar fii? Ce ai spus despre femei mi se pare de a dreptul jignitor.

 

Tu esti jignitor! Suntem pe RGC, aici nu exista IQ sub 200 si cel mai bleg care-si da cu parerea pe threadul asta are mai multa experienta decat John Williams si Henry Mancini pusi impreuna.

 

Taci si asculta poate inveti ceva!

Edited by guitar88
Link to comment
Share on other sites

Partea interesanta e ca daca ai gura mare si spui multe prostii cu siguranta cineva pune botul si inca mai si spune "mai vrem! mai vrem!" la plural, de parca toti ar fi femei si ar vrea un bj.

 

Dude, în viaţa reală nu orice interacţiune cu o femeie începe cu BJ şi se termina cu facial. Mai lasă naibii filmele alea că ţi-au strâmbat unele percepţii.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

BJ vine de la Bonamassa Joe ... right?... Mai Beck tu nu ai invatat ca nu e voie ever... ever sa contrazici o femeie... ? Daca sotia te loveste cu tigaia in cap... era sa zic o prostie... hehe... da una mare de tot... Mie unu imi plac femeile care canta la chitara ... mai ales daca paru-i roscat si la boy e un .... vintage sunburst ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 6 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.